Skocz do zawartości

[e46] 318i 98' - trzeszczące szyby - OSZALEJĘ !


wlodi9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, walczę z dość typowym ... choć nie do końca ... problemem.

Od roku szyby w moim e46 doprowadzają mnie do szału. Zaczęło się dość niepozornie i typowo

jak dla tego typu problemu. Zwykłe (delikatne) trzeszczenie szyb na nierównościach /uchylenie szyby nic nie daje/.

:search: Przekopałem forum bmw-klub.pl i znalazłem parę wskazówek, które pomogły ale tylko doraźnie.

Używałem oleju silnikowego, wazeliny, oliwy (extra wirdżin :oops: ) wosku w sprayu, wd 40(idiotyzm),

wazeliny turtle wax itp itd... na początku pomagało ale po paru dniach problem wracał. W końcu olałem

temat wierząc, że się przyzwyczaję. Dziś ponad rok od pierwszego spotkania z "trzeszczem" doprowadza mnie

to do skrajnego szału :mad2: !! Szyby trzeszczą jakbym jechał maluchem. Dźwięk przypomina mocny deszcz

a w gorsze dni gradobicie. Do tego od ostatniej zimy (2013/2014) mam problem z opuszczaniem tychże szyb

(skrobanie jakby piach gdzieś w trybach siedział). Na początku oczywiście to było błahe delikatne, po pewnym

czasie nie do przeżycia jak moda na sukces. Ostatnio z kuzynem rozkręciliśmy boczki i wszystko przesmarowaliśmy,

nie dało to kompletnie żadnego efektu. Linka działa, silniczek pracuje ładnie.. jednak w końcowym etapie podnoszenia

szyby (lewy przód) jest takie dziwne wyraźne "brzęk" jakby linka zahaczała o coś i się siłą przedzierała dalej.

Zamontowałem filmiki w linku poniżej z nagrania jak pracują szyby opuszczane i podnoszone oraz podczas jazdy).

 

Czy ktoś z was też miał tak przewlekły problem z szybami? Czy może trafiliście na jakieś inne rozwiązanie, które pomogło ?

 

Jeżeli nic wam nie przychodzi do głowy, to może znacie dobry serwis w okolicach Wrocławia, który radzi sobie z takimi

czarami?

 

 

link z filmikami - https://drive.google.com/folderview?id=0BxWOVxAnXARIdDJjR0NJQkUwSVk&usp=sharing -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi o uszczelki (ten "misio") to jak stosowałeś tyle cudów to teraz odtłuść je porządnie jakimś zmywaczem i przejedź się, jak będzie trzeszczeć to potraktuj je delikatnie silikonem w sprayu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Silikon w sprayu na "misia" pomoże na kilka dni. Wystarczy trochę deszczu czy myjka ciśnieniowa i problem powraca. No i upaprane szyby w silikonie też fajne nie są. Problem wynika ze zbyt słabo przylegającej szyby do uszczelek - szyba wpada w drgania i ociera o uszczelkę. Podobno wyregulowanie szyb czy tam mocniejsze ich 'dociągnięcie' w prowadnicach rozwiązuje problem na stałe. Sam jeszcze nie próbowałem ale jak znajdę kogoś w okolicy kto się na tym zna to mam zamiar to zrobić na wiosnę, bo szyba kierowcy też trochę hałasuje... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, na bank skrzypi Ci ten element:http://img855.imageshack.us/img855/9233/461dd91de371923c0cc2455.jpg W naszych autkach z 98r. jest on plastikowy i pęka. Przerabiałem ten temat. Można to naprawić za symboliczną złotówkę według tego tematu:

http://www.skene.org/bmw/window/

Lub wersja Polska lecz bez zdjęć:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=71085

Zamiast trytki użyłem cieniutkiego "drucika" i ładnie go przyciąłem pewniejszy i nie pęka. Moje trytki przy próbie zaciśnięcia łamały się. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku, z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. jestem w szoku, że od razu tyle osób się

odezwało.

 

@jędker - za każdym razem, gdy wcierałem nowy preparat odtłuszczałem uszczelki. Co do "misia", kurde nigdy go nie ruszałem. Wierzę, że to on jest winowajcą. Nie ruszałem go z prostej przyczyny, nie ma on kontaktu z szybą i szybko eliminowałem go z kręgu podejrzanych. Spróbuje w weekend i dam znać czy pomogło.

 

@sampras - wiesz 2x w roku to nie jest tragedią, ale jak ja musiałem smarować 1x w tygodniu(pomagało nieznacznie) to szło ochujeć...

 

@marcin5001 - rozumiem, że chodzi o podnoszenie i opuszczanie szyb? Bo z telepaniem podczas jazdy to nie będzie pewnie miało wiele wspólnego... Mimo wszystko jak już wyeliminuję to skrzypienie i sprężynowanie to będę szczęśliwy. DZIĘKI mistrzu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku, z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. jestem w szoku, że od razu tyle osób się

odezwało.

 

@jędker - za każdym razem, gdy wcierałem nowy preparat odtłuszczałem uszczelki. Co do "misia", kurde nigdy go nie ruszałem. Wierzę, że to on jest winowajcą. Nie ruszałem go z prostej przyczyny, nie ma on kontaktu z szybą i szybko eliminowałem go z kręgu podejrzanych. Spróbuje w weekend i dam znać

Właśnie ja też tak myślałem, pamiętam że smarowalem każda inną tylko nie ta.

Specjalnie dałam zdjęcie bo nawet po opisach ciężko wpaść że chodzi właśnie o tą.

Daj znać jak pomoże:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WINNA TEMU JEST TYLKO I WYŁĄCZENIE USZCZELKA...TEN MESZEK CO NA ZDJĘCIU W TYM TEMACIE

 

ja mam to samo..jak są koleiny czy coś to krew zalewa... ale ja brałem już..sylikonem w sprayu,guma w sprayu do uszczelek,wazeliną,olejem silnikowym motul,

 

 

efekty na tydzien okej potem od nowa..ale u mnie jest okej.. na dużych koleinach,dziurach jedynie coś tam słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin5001 - rozumiem, że chodzi o podnoszenie i opuszczanie szyb? Bo z telepaniem podczas jazdy to nie będzie pewnie miało wiele wspólnego... Mimo wszystko jak już wyeliminuję to skrzypienie i sprężynowanie to będę szczęśliwy. DZIĘKI mistrzu !
Możliwe, że nie ma to wiele wspólnego ale musimy zacząć od tego aby cały układ działał poprawnie. Skrzypienie bierze się właśnie poprzez nieodpowiednie ułożenie linki po połamaniu ślizgu. Wymień cały element bądź sam ślizg albo najtańszym sposobem i wtedy się przekonamy czy trzeszczenie ustanie podczas jazdy. Sam jestem ciekaw więc czekam na rozwiązane sprawy, zacznij od najtańszego :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.