Skocz do zawartości

Problemy po hamowaniu - stuki zawieszenia tył 520iA


Pavello144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem nic na ten temat. Już opisuję co się dzieje, mam 520iA. Kiedy hamuję (już nawet nie mocno, zwykłe hamowanie przed skrzyżowaniem) następnie odpuszczę hamulec i chcę dodać gazu, obroty rosną ale auto zachowuje się jakby było na luzie, dopiero bo chwili kiedy auto "uspokoi się po hamowaniu" czuć szarpnięcie, jakby zazębiły się jakieś tryby i zaczyna jechać normalnie. Kiedy hamuje się bardzo delikatnie problem nie występuje. Dodam jeszcze, że stuka strasznie zawieszenie z tyłu - na jakichś większych dziurach lub progach zwalniających, mimo, że wymieniałem amortyzatory i jakieś poduszki (nie pamiętam teraz jak to się nazywało dokładnie) Myślę, że może być powiązane jedno z drugim, dlatego opisałem ;) Miał ktoś coś takiego? Ktoś wie co może być przyczyną?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wjechać na kanał i sprawdzić tuleje belki. Za 120 to ja kupowałem lemfordera a nie jakieś zwykle jak pisze kolega wcześniej. Ew sprawdź od razu poduszkę mostu bo też może być zerwana skoro masz odczucia jak piszesz

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem nic na ten temat. Już opisuję co się dzieje, mam 520iA. Kiedy hamuję (już nawet nie mocno, zwykłe hamowanie przed skrzyżowaniem) następnie odpuszczę hamulec i chcę dodać gazu, obroty rosną ale auto zachowuje się jakby było na luzie, dopiero bo chwili kiedy auto "uspokoi się po hamowaniu" czuć szarpnięcie, jakby zazębiły się jakieś tryby i zaczyna jechać normalnie.

Dla mnie to wyglada jakby z automatem cos bylo nie tak. Nie wiem skad pomysly ze to tuleje belki. Przeciez to by sie objawialo normlanym stukaniem, a nie brak jazdy po wcisnieciu gazu. Sprawdzales wogole stan oleju w skrzyni? Jaki byl lany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.