Skocz do zawartości

F11 Ambientlight oraz otwieranie bagaznika


crok

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

moze mi ktos wytłumaczyć jak działa to oświetlenie i jakie ma zadanie, mogę ustawić opcje classic i modern chyba jakoś tak ale nie wiem jak mam sprawdzić jak to działa

z góry dzięki - 4UR oświetlenie wewnętrzne ambient - taki mam dodatek w samochodzie.

 

 

pytanie drugie,

nie musze uzywać kluczyka do startu samochodu , wystarczy , ze mam go w kieszenie ale czy moge jakoś otworzyć bagażnik nie wyciągając kluczyka z kieszeni ? oraz otworzyć samochód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z definicji w katalogu :

,, Światło ambientowe obejmuje m.in schowek w konsoli środkowej z przodu , wszystkie kieszenie w drzwiach i boczkach , klamki drzwi , listwy progowe , obszar wysiadania ,i oświetlenie przestrzeni przed drzwiami w klamkach zewnetrznych .Wewnątrz auta można wybrać pomiędzy jasniejszym białym i przyciemnionym pomarańczowym światłem '' .

Natężenie jasności światła ambientowego regulujemy razem ( niestety) z jasnością podświetlenia zegarów ,pokrętło na lewo od kierownicy obok włącznika świateł zewnetrznych .

 

Na pytanie drugie : to o czym piszesz wchodzi w skład opcji o nazwie ,,Dostęp komfortowy ,, sprawdź czy masz ja w specyfikacji auta kod opcji 322 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Natężenie jasności światła ambientowego regulujemy razem ( niestety) z jasnością podświetlenia zegarów ,pokrętło na lewo od kierownicy obok włącznika świateł zewnetrznych .

Hmm...?

Jasność oświetlenia ambientowego można także ustawiać niezależnie od podświetlenia wskaźników: Ustawienia->Światła->Oświetlenie Wnętrza->Ambient Jasność (suwak)

Przynajmniej w LCI tak jest (choć podejrzewam, że jeśli w przed-LCI tego nie ma, to być może wystarczy upgrade softu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natężenie jasności światła ambientowego regulujemy razem ( niestety) z jasnością podświetlenia zegarów ,pokrętło na lewo od kierownicy obok włącznika świateł zewnetrznych .

Hmm...?

Jasność oświetlenia ambientowego można także ustawiać niezależnie od podświetlenia wskaźników: Ustawienia->Światła->Oświetlenie Wnętrza->Ambient Jasność (suwak)

Przynajmniej w LCI tak jest (choć podejrzewam, że jeśli w przed-LCI tego nie ma, to być może wystarczy upgrade softu).

 

Tu sie zgodzę , w menu ustawień tez można . Ale jakbys znał sposób jak ustawić podczas jazdy nocnej minimalne oświetlenie zegarów a maksymalne światła ambientowego to byłbym wdzięczny bo nijak nie mogę do tego dojść w LCI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

mam pytanie o oświetlenie ambient w bmw 5gt f07 2012r. samochód z polskiego salonu z polskim menu. Czy jest możliwość zmiany koloru podświetlenia z classic na modern i ustawienie jasności z poziomu idrive? Nie widzę takiej opcji w swoim idrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.