Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pare miesiecy do tylu mialem wymieniany rozrzad. Wczoraj zadzwonil pan z servisu BMW i poprosil o spotkanie bo chcialby sprawdzic moj kluczyk :?: . Po sprawdzeniu, przyniosl mi napinacz i powiedzial, ze dobrze byloby go wymienic. Mowilem mu iz wymienilem wszystko, wiec nie ma potrzeby. No, ale w sumie przygarnalem ten napinacz i dla spokoju ducha dzisiaj do wymienilem. I tutaj moje pytanie, czy w ciagu okolo pol roku zmienily sie napinacze, czy mechanik zalecial w ciula. Stary rozni sie mega od nowego.

 

https://www.dropbox.com/sc/jdd0d5cxnkg8orm/AACgF5hfdM5pOLj1bLdPoYaLa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare miesiecy do tylu mialem wymieniany rozrzad. Wczoraj zadzwonil pan z servisu BMW i poprosil o spotkanie bo chcialby sprawdzic moj kluczyk :?: . Po sprawdzeniu, przyniosl mi napinacz i powiedzial, ze dobrze byloby go wymienic. Mowilem mu iz wymienilem wszystko, wiec nie ma potrzeby. No, ale w sumie przygarnalem ten napinacz i dla spokoju ducha dzisiaj do wymienilem. I tutaj moje pytanie, czy w ciagu okolo pol roku zmienily sie napinacze, czy mechanik zalecial w ciula. Stary rozni sie mega od nowego.

 

https://www.dropbox.com/sc/jdd0d5cxnkg8orm/AACgF5hfdM5pOLj1bLdPoYaLa.

 

 

Nie czaję twojego posta. Robiłeś rozrząd w bmw czy w nie autoryzowanym serwisie? Doradca bmw zaprosił cię aby poinformować że złą część zamontowali czy co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem u zwyklego mechanika, on zakupil wszystko co potrzeba.Nie patrzalem nikomu na rece. Samochod odebralem i wszystko smiga ok. Zastanowilo mnie tylko, dlaczego tak roznia sie napinacze. Ten, ktory zalozyl on i ten ktory dostalem z Bavarian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy z posiadaczy N47 po kupnie miałem obawy co do trwałości łańcuchów w naszych samochodach. Jako, że mam silnik z literką "C" nie łapię się na żadną akcję servisową. Więc rozrząd wymieniłem na własny koszt. Samochód od początku jest servisowany przez BMW. Parę razy zwracałem im uwagę, że "szurały" łańcuchy, rownież zostawiałem pisemka. Po wymianie(własnej), odpuściłem "walkę". Ale nie to jest ważne. Pytanie dotyczy tego, czy mechanik mnie oszukał, dlaczego napinacze tak się różnią.

 

Tak, za napinacz zapłaciłem £46.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miał oszukać, te części były chyba kilkukrotnie poprawiane, być może w ASO mieli po prostu najnowszy wypust...

 

Chodzi mi o to, czy na postawie napinacza mozna stwierdzic czy jest wsadzony ten "poprawiony'' rozrzad(lancuchy i slizgi)jezeli taki byl, czy tylko wymieniony na "swiezy", ktory zalegal na "polkach". Czy w modelach o koncowce "C" byly feralne lancuchy, w Bavarian twierdza, ze nie slyszeli o problemach z lancuchami, natomiast zalecaja wymiane napinacza po 60000 mil, dlatego prosili o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam stałem się (nie) szczęśliwym posiadaczem silnika n47 czy mógłby ktoś sprawdzić czy była robiona akcja serwisowa i czy ewentualnie był zmieniony łańcuch ?

 

Z góry dziękuje :D

 

VIN: WBAWD12060P190019

 

Dlaczego nieszczesliwym ? Zrob albo zbadaj czy bylo zrobione i spij spokojnie. Mialem podobne wrazenia od razu po zakupie, ale zrobilem i juz 5 lat jezdze bezawaryjnie i nie nazekam. Te silniki sa bardzo ok - maja tylko jedna wade, ktora trzeba wyeliminowac i tyle.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wygląda sprawa z rozrządem w 320d 163km ed, auto produkcja czerwiec 2011, przebieg okolice 210tys. km. Wymieniać w nim rozrząd? jest dużo tematów na ten temat ale żadnej konkretnej informacji nie znalazłem ? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
rozrząd masz już poprawiony.jak uważasz,że coś jest nie tak to wymieniaj,a jak nie to nie zawracaj sobie głowy wymianą na siłę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

 

Mam silnik n47, 318d z 10.2010 roku. Przy zakupie (6.2015) miało nalatane 158k km, teraz jest 172k.

Od kiedy kupiłem, po starcie na zimnym to przez ok 2s po odpaleniu słychać wyraźnie metaliczne grzechotanie z rozrządu. Po tych 2 s, jak olej się rozpompuje po silniku - grzechotanie ustaje. Nie słychać szurania, "cykania" etc. Na ciepłym silniku też żadnych dziwnych dźwięków.

W sierpniu 2015 wymieniłem napinacz rozrządu - hałas po odpaleniu trochę się zmniejszył (ale nie do zera), jednak ok 2 miesiące temu z powrotem powrócił.

 

W ASO dowiedziałem się, że mój silnik nie jest objęty żadną akcją serwisową dot. rozrządu.

Czy to już czas, żeby wymienić rozrząd na swój koszt? Trochę się na ten temat naczytałem i mam pewne obawy mimo że silnik nie wydaje żadnych innych niepokojących dźwięków, niż te opisane powyżej.

 

Ponadto - czy jesteście w stanie polecić mechanika w Warszawie lub maksymalnie w promieniu 100-150 km, który wymieni rozrząd za ludzkie pieniądze?

Pytałem w jednym serwisie (w Wielkopolsce) - koszt wymiany ok. 3500 tyś z częściami. Ale zostałem poinformowany, że części to koszt niecałe 2000 tyś i są to zamienniki - firmy SWAG.

Wniosek - dość wysoką marże sobie naliczają, bo tyle kosztuje oryginał BMW, a komplet FEBI - ok. 1000 zł. Z kolei na pytanie jaki będzie koszt wymiany jak ja dostarczę części, nie uzyskałem odpowiedzi :)

 

Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.