Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przebieg jest w 100 proc oryginalny przed kupnem sprawdzili mi w auto DNA i pojechałem kupić do Holandii kupiłem od pierwszej właścicielki przez cały czas servis auto nawet lekkiej kolizji nie miało no chyba ze wymieniła na nowy oryginalny w kolorze element ale w hist.przynajmniej nic na ten tem nie było a do serwisu jeździła regularnie wiec myślę że jak by miała kolizje to także by pojechała jak kupowałem auto miało 168 tys os servis był przy 145 po przyjeździe do polski obrazu udałem się do ASO bo mam tuż niedaleko domu i wszystko się zgadzało problemy zaczęły się w lipcu tego roku jak oddałem auto na akcje serv na rozrzad ale teraz to mogę tylko gdybać czyja to wina spier. ..się i nic mi nie pozostało jak tylko naprawić ogólnie byłem bardzo zadowolony do dnia dzisiejszego pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziś byłem w ASO BMW Inchape Wrocław.

 

Od 8 rano sprawdzali auto i o godzinie 11 dostałem info, że wymienili napinacz górny, sprawdzili naciąg łańcucha i mieści się w normach ale... ale pozostał hałas taki sam jak przed akcją serwisową czyli szum i szuranie jak by czegoś metalowego.

 

ASO zaleca wymianę kompletnego rozrządu... niestety nie pokryją kosztów. Nie rozumiem polityki, na moje pytanie czy to przypadkiem wadliwy napinacz nie spowodował zniszczenia któregoś elementu więc jaka to moja kwestia? Auto ma 120 000 km przebiegu, nie kręcony.

 

Pozostało mi wyczekiwać wyceny... 9200 zł brutto za wymianę kompletnego rozrządu... dramat... Czy ktoś może mi doradzić? Co robić? Ciężko się z nimi rozmawia... jednym wymieniają a innym nie... kwestia uśmiechu?

 

Silnik dzwoni... jeszcze... :duh:

Jezeli aso uznalo ze dana czesc sie nadaje do wymiany a jest na nia akcja serwisowa to powinni wymienic nie daj sie zbyc to ich metoda dzialania :) Pamietajmy ze akcja to wymiana kompletu jezeli zachodza watpliwosci co do danej czesci nie moga wymienic napinacza i powiedziec reszte sam pan se napraw bmw germany zaleca wymiane calego rozrzadu wraz z walem korbowym w n47 wiec laski nie robia .A jezeli po wymianie napinacza szura i wiadomo ze lancuch jest umierajacy musza go wymienic ,spiewka co ci zapodali to fake!!! idz i zarzadaj pisemnej diagnozy w razie rozrzad sie posypie bedziesz mial podstawe do reklamacji poniewaz aso uznalo lancuch za sprawny a w rzeczywistosi byl mocno wyjechany !!! A zobaczysz zaprosza cie jeszcze raz na akcjie :)

 

i wez ze soba radce prawnego albo adwokata, zobaczysz idzie to duzo szybciej

Poprzedniemu właścicielowi w ramach akcji wymienili tylko napinacz i górny łańcuch, ale teraz słychać naprawdę głośne szuranie. Autko kupowałem 10 tys km po wymianie, naleciałem kolejne 10. Wszyscy włącznie z ASO sugerują, żebym szybko to wymienił. ASO twierdzi, że w ogóle nie ma gwarancji, bo to akcja dobrowolna. Na jutro jestem umówiony do zaprzyjaźnionego warsztatu.

 

Trafiłem ponownie na test post i teraz mam zagwozdkę - mam szansę na wykłócenie się o to w ASO, w BMW Polska albo w centrali? Ktoś słyszał o przypadku zerwanego łańcucha po akcji? Jak reaguje BMW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja zupelnie przypadkiem natrafilem na ten watek i juz sie dzisiaj u zdunka umowilem. Pan sprawdzil po numerze vin i powiedzial ze caly rozrzad obejmuje ta akcja u mnie:] takze sie strasznie ciesze ze kaske zaoszczedze bo autko kupione 2 tygodnie temu, chociaz nic nie szura i nie slysze zadnych metalicznych dzwiekow to jednak naczytalem sie sporo przed zakupem na temat tych silnikow i wole dmuchac na zimne. Dzieki wielkie za info... Btw. dam znac jak bedzie po calej akcji:]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja zupelnie przypadkiem natrafilem na ten watek i juz sie dzisiaj u zdunka umowilem. Pan sprawdzil po numerze vin i powiedzial ze caly rozrzad obejmuje ta akcja u mnie:] takze sie strasznie ciesze ze kaske zaoszczedze bo autko kupione 2 tygodnie temu, chociaz nic nie szura i nie slysze zadnych metalicznych dzwiekow to jednak naczytalem sie sporo przed zakupem na temat tych silnikow i wole dmuchac na zimne. Dzieki wielkie za info... Btw. dam znac jak bedzie po calej akcji:]

 

nie ciesz sie za szybko, to co on ci powiedział , a co zrobią to dwie rożne rzeczy, pewny możesz być jedynie napinacza i śmierci.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co oni tam powiedza, w ogole to sory bo to jest dzial nt. serii 3 a ja mam serie 1, co mimo wszystko nie zmienia faktu ze to ten sam silnik... Nie zwrocilem uwagii na to wczesniej bo tam taki sam watek jest takze z gory przepraszam:] A co do wymiany zobaczymy i zgadza sie ten pan przez telefon powiedzial ze najpierw patrza ten gorny lancuch a na podstawie zuzycia tego gornego stwierdzaja czy go wymieniaja a jak wymieniaja to i dolny tez. Dla mnie to troche poroniony sposob bo sam jestem mgr inż. fizyki i bardzo przepraszam ale ta instrukcja jest idiotyczna bo niby na jakiej podstawie to sie stwierdza ze doilnego sie nie wymienia? na zasadzie wrozenia z fusow? przeciez ten gory wcale nie musi byc zajechany a dolny np. tak i vice versa. To tak jakby Pan kazik przyszedl do mnie z komputerem i powiedzial Panie nie wlacza sie co mam robic? Kurcze podstawowa rzecza jest diagnoza i weryfikacja ale na podstawie faktow a nie na zasadzie wrozenia z fusow... No nic troche se pomarudzilem i zobaczymy jak ten zdunek w trojmiescie sie sprawuje wizyte mam 23 listopada dopiero takze jeszcze tydzien:] oby caly wymienili... :PPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umówiony na akcje serwisowa 17 listopada , w rozmowie telefonicznej , otrzymałem informacje ze auto będzie w serwisie 2-3 dni ze to minimum 16 godzin pracy w Polsce czasami trwa to 3 godziny , zaproponowano również samochód zastępczy , całość bez kosztów , tak wygląda akcja w Aso w Belgii , w Polsce gdy wymieniają cały rozrząd właściciel ponosi koszty 800 zł za uszczelki itd.. w Belgii bez kosztów ,

W moim samochodzie w rozrządzie całkowita cisza przebieg 186 kkm , po akcji dam znać co wymienili ....choć myśle ze wszystko skoro chcą zatrzymać auto na 2-3 dni...

Edytowane przez kamil7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj samochód zostawiłem w serwisie od jutra maja działać , uprzedzili ze potrwa to 2-3 dni i oferują samochód zastępczy , dziwi mnie wiec ze taka sama akcja w Polsce trwa kilka godzin i samochód jest do odbioru tego samego dnia ... mój rozrząd nie wydawał żadnych dźwięków , napisze co wymienili po odbiorze ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Oddałem swoje E91 na akcje serwisową BMW do jednego z autoryzowanych serwisów.

Dziś okazało się że muszą wymienić cały rozrząd. Trochę się zdziwiłem bo nie było wcale słychać żadnych niepokojących odgłosów.

Serwisant powiedział że łańcuchy były naciągnięte bardzo mocno i dlatego nie było nic słychać ??? Możliwe to jest? Po wymianie napinacza, górnego łańcucha (nie jestem pewien czy w trakcie było sprawdzanie naciągu łańcucha ale pewnie tak) i przeprowadzeniu testów według ich procedur podjęto decyzję o wymianie całego rozrządu.

Koszty uszczelek - 550-650 zł.

wymiana oleju (5,2l) + filtr oleju - 530 zł (w tym 100 zł filtr)

do tego okazało się :

ułamany uchwyt mocowania silnika - 320 zł

przeciek na skrzyni biegów wymiana uszczelki i podkładki - 160 zł

Trochę się tego uzbierało.

Przy odbiorze będę miał pokazane zdjęcia uszkodzonych części.'

Mam pytanie odnośnie tych dodatkowych kosztów. Jak sprawdzić czy faktycznie wszystkie te elementy były wymieniane i czy przypadkiem nie próbują mnie naciągnąć?

Mam się czego obawiać? Podobno muszą przesłać wyniki pomiarów łańcucha do BMW. Czy taką wymianę powinni wbić też w kartę serwisową? Jest jakaś gwarancja na rozrząd?

Auto w warsztacie od poniedziałku. Sprawa dosyć pilna bo w piątek po odbiór jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj odbieram auto:] mila pani ze Zdunka zadzwonila i poinformowala mnie ze zostały wymienione obydwa lancuchy takze jest mi bardzo milo na duszy:] Nie wiem tylko co to oznacza ze dwa lancuchy zostaly wymienione - bo mogli same lancuchy wymienic a mogli caly rozrzad zrobic cholera wie;p ale jak odbiore to sie dokladniej moze dowiem ale z tego co wyczytalem w pdf'ie to podzespoly tez powinni wymienic byli.... Po odbiorze auta powiem co i jak dokladnie bo na zywo rozmowa jest precyzyjniejsza niz przez telefon.

 

Okej juz po odbiorze. Wymienili caly rozrzad z napinaczami slizgami i innymi podzespolami :] takze udalo mi sie. Co do roznic to nie wiem czy czuc roznice, bo jeszcze autem nie jechalem, tylko zona... Poza tym u mnie w ogole nie slyszalem zadnego metalicznego dzwieku. Oprocz tego dali mi karteczke z calym wypisem podzespolow, ktore sa do wymiany co sie bardzo ceni:] ale nie bede juz robil tego u nich bo to za duze koszta sa. W kazdym badz razie zadowolony jestem bo sie udalo usunac najgrozniejsza rzecz i na jakis czas bedzie spokoj. No i ta kasa ktora zaoszczedzilem a chcialem jakos w grudniu robic ten rozrzad, bo auto dopiero co kupilem w pazdzierniku. Takze jeszcze raz dzieki za ten watek:DDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeczytałem wszystkie 53 strony wątku i intryguje mnie jedna rzecz. Padło na którejś stronie stwierdzenie, że w autach ze skrzynią automatyczną awarie łańcucha zdarzają się rzadziej... Czy rodzaj skrzyni ma wpływ na trwałość elementów rozrządu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na forum czytałem dwie skrajne opinie na temat trwałości łańcuchów, a rodzajem skrzyni biegów. Myślę że automatów jest jednak zdecydowanie mniej w serii 1 i 3 (myślę że co najmniej 5-krotnie) i stąd takie przekonanie.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudźcie się, że automat ochroni was przed wymianą rozrządu w N47 - co najwyżej trochę to opóźni.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddałem moje BMW E91 318d 143 km 2007 do serwisu w Lublinie na akcje serwisową. Mają mi wymienić kompletny rozrząd górny i dolny plus napinacze. Jednie za co muszę zapłacić to wymiana oleju 730 zł. Auto do odebrania za 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.