Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Auto oddałem do naprawy w warsztacie samochodowym w Legnicy. Cała zabawa 2600 zł.

 

Auto odstawiłem w środę rano a we czwartek o 12 było gotowe.

 

Kolego mogę prosić o namiary do tego warsztatu na PW?

 

Chyba, że ktoś poleca fachowca w okolicy Krakowa? (+100km) Pytałem na Szczecińskiej to Pan raczej słabo zorientowany i przybliżona cena naprawy bardzo wysoka, w PiM koszt nieco niższy, jednakże wciąż drogo w porównaniu do 2600zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W krakowie to PIMS bez dwoch zdan, jedeyny warsztat jak jeszcze serwisowalem BMW zony w krk ktory sie zna w realnym sensie tego zdania :

http://pimautoserwis.pl/

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kraków ja Polecam Ci Roberta z sołtysowskiej! konkret i stoo proo satysfakcji:)! co Do PiM już gdzieś kiedyś pisałem współpraca z dobrzańskim...

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam ponownie po kilku latach.

Tym razem z innym samochodem. Mieszkam w Belgii i mam tutaj zarejestrowany pojazd.

Przeczytałem o akcji serwisowej na forum, zgłosiłem sie do serwisu bmw i dostałem odpowiedź ze mój samochód kwalifikuje się do naprawy.

Super. Umówiłem się termin naprawy i ... stwierdzili ze jednak nie mogą nic zrobic bo auto nie było serwisowane u oficjalnego dealera bmw.

(Oczywiscie bzdura, bo mozna serwisowac gdzieindziej) Ale nie mialem jak tego nawet udowodnić bo autko kupione pare miesiecy temu nie posiadało ksiażki serwisowej (problem wielu egzemplarzy, ksiażka serwisowa istnieje jedynie w komputerze) W ASO nawet nie mogłem sprawdzić historii serwisowej.

 

Teraz pytanie: - w jaki sposób uzyskać dokument historii serwisowej

- czy jest możliwość naprawy w ASO w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie pytają nawet o książkę serwisową i udokumentowanie wizyt serwisowych.

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, kazde ASO dostaje kasę za kazdą wykonaną akcję serwisową.

 

Co do Roberta w Krakowie, potwierdzam, jesli chodzi o sprawy jakichkolwiek robót przy silniku, nie znajdzie nikogo lepszego.

PiM, niby pracowali ponad 10 lat u Misiaka, ale jeden z wlascicieli trochę gapowaty jest (urwany zaczep, niedokrecona sruba i takie tam pierdoły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Roberta w Krakowie, potwierdzam, jesli chodzi o sprawy jakichkolwiek robót przy silniku, nie znajdzie nikogo lepszego.

PiM, niby pracowali ponad 10 lat u Misiaka, ale jeden z wlascicieli trochę gapowaty jest (urwany zaczep, niedokrecona sruba i takie tam pierdoły)

 

 

Cieszę się że ktoś docenia i korzysta z usług mechanika z którego ja również korzystam. i zawsze jestem zadowolony;-) Gość nie jest przereklamowany a jest konkretny! mnie jeszcze nie zawiódł... :cool2:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy, zwracam się z prośbą o Wasze opinie czy BMW Lublin słusznie żąda ode mnie 750 zł za wymianę oleju i filtra oleju podczas wymiany rozrządu na przedmiotowej akcji serwisowej?

Poza tym nie można dostarczyć swoich oleju i filtra dla oszczędności. W wielu postach widziałem, że w innych salonach jest to możliwe. Czy nie obowiązują jednolite zasady we wszystkich salonach?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety każdy serwis ma swoją odrębną politykę ,mi też proponowano wymianę oleju z tym że chcieli 430 zł .Musiałem jednak zapłacić za uszczelki ,podkładki ,śrubki 400 zł podobno akcja tego nie obejmuje.Jednak mnie najbardziej wkur.. że nie dostałem na tą wymianę żadnego papieru i podobno nie ma gwarancji ponieważ samochód nie jest z Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

Mnie niestety się nie udało :-(

W Inchcape w Warszawie przyjęli samochód, ale mimo strasznego już grzechotania okazało się, że łańcuch nie przekracza dopuszczalnej normy i wymienili mi tylko napinacz.

Grzechocze dalej tak samo i oczywiście zalecają, aby naprawić, ale oczywiście na własny koszt (u nich, bagatela, szacunkowo ok. 13k)

Ryzyko pozostało i trzeba coś z tym zrobić, ale nie w takim budżecie.

 

Ogromna prośba do tych, którzy wymieniali rozrząd na własny koszt:

Proszę, prześlijcie mi na priwa namiary na serwisy gdzie wymienialiście rozrządy i ile płaciliście za komplet.

Z góry serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety górny łańcuch i pseudo kontrola wraz z wymianą napinacza to tylko celowe i wymuszone na BMW działania.

Ni jak się to ma do stanu faktycznego.

W nowych rozrządach oryginalnych poprawili łyżwy prowadzące łańcuch, są wytłumiane gumą a nie żeberkowane.

Zamienniki z IC niestety są niepoprawione.

 

Zestaw kompletny do wymiany rozrządu o ile dobrze pamiętam to:

- 3 łańcuchy

- górna zębatka wałków rozrządu + 3 śruby

- zębatka pompy paliwa + śruba

- napinacz górny

- napinacz środkowy

- uszczelka pokrywy

- uszczelki pokrywy zaworów - komplet

- uszczelki miedziane pod wtryskiwacze

- uszczelka miski olejowej + nowe śruby(nie wymagane)

- zimering wału od strony skrzyni

- nowe śruby dwumasy 8 szt.

- 2 łyżwy górnego łańcucha + 3 łożyska prowadnic

- 2 łyżwy środkowego łańcucha + 3 łożyska prowadnic

 

Chyba tyle. Jak coś zapomniałem to sorry.

 

+ zębatka pompy oleju + śruba (lewy gwint) - dzięki za podpowiedź dopisałem

Edytowane przez pawelkiwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem do serwisu BMW Mikołów, termin byl za około tydzień, odstawiłem auto o 9 a o 11 już miałem telefon że rozrząd cały do wymiany,

 

Zawiozłem swój olej filtry itp.

 

Alternator był pęknięty więc powiedzieli że mam dostarczyć własny, kupiłem używkę:)

 

po 4 dniach auto było gotowe do odbioru ( umyte i odkurzone :) )

 

Zapłaciłem 450 złoty z tego co pamiętam za jakieś wężyki, śrubki i inne rzeczy które wolałem mieć nowe.

 

Do czego zmierzam.. Jak serwis ma dużo klientów to pewnie wolą odstawić auta które w teorii robią "za darmo" bo tak na prawdę nie wiadomo jak są rozliczani i być może bardziej się im opłaca zrobić 10 innych aut niż trzymać jedno auto 4 dni na podnośniku a w niektórych przypadkach pewnie trwało to znacznie dłużej...

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem tu nowy ale proszę o pomoc dzieki waszej podpowiedzi wymienili mi we wrzesniu kompletny rozrzadw aso smorawinski górny i dolny zlotowki nie zaplacilem wiec sie udalo lecz od paru dni zauważyłem iz moja bmka zaczyna mi kopcic i smierdzi az tak ze lzy leca z oczu w aso twierdza ze wszystko jest ok ale mysle ze jednak nie znajomy mowil ze trzeba odme wymienic kupilem zawiozlem a on mi mowi ze ja mam gdzies na dole i tego nie zrobi wiec odma polezy na półce kopci zauważyłem ze kopci wieczorem jak stalo auto za mna i widzialem ze po dodaniu gazu leci dym z rury wiem ze pewnie nie ten dział ale to jest mój pierwszy post wiec jak by co to prosze mnie pokierowac bo szukam i nie moge znaleźć pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem tu nowy ale proszę o pomoc dzieki waszej podpowiedzi wymienili mi we wrzesniu kompletny rozrzadw aso smorawinski górny i dolny zlotowki nie zaplacilem wiec sie udalo lecz od paru dni zauważyłem iz moja bmka zaczyna mi kopcic i smierdzi az tak ze lzy leca z oczu w aso twierdza ze wszystko jest ok ale mysle ze jednak nie znajomy mowil ze trzeba odme wymienic kupilem zawiozlem a on mi mowi ze ja mam gdzies na dole i tego nie zrobi wiec odma polezy na półce kopci zauważyłem ze kopci wieczorem jak stalo auto za mna i widzialem ze po dodaniu gazu leci dym z rury wiem ze pewnie nie ten dział ale to jest mój pierwszy post wiec jak by co to prosze mnie pokierowac bo szukam i nie moge znaleźć pozdrawiam

 

W N47 odma zintegrowana jest z pokrywą zaworów, więc nie wiem co mogłeś kupić i do czego.

Jeśli kopci w w pierwszej kolejności sprawdził bym zapełnienie DPF, bo jeśli zatkany lub przypchany, to zapach jest drażniący.

Sprawdź układ dolotowy, czy nie ma jakiejś nieszczelności, ale ogólnie to zacznij od sprawdzenia błędów.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.