Skocz do zawartości

DSC DBC FLAT TYRES komunikaty ??


puchol2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Pierw nabij ciśnienie jakie powinno być. Abyś na pewno miał w każdym kole tyle ile powinni byc. Później zapalasz auto (lub na samym zapłonie) wchodzisz właśnie tam gdzie napisane confirm tyre pressure. Nie możesz podczas jazdy. Auto musi stać w miejscu. Wciskasz ze tak confirm i pokaże ci się na wyświetlaczu ze aby dokończyć musisz ruszyc. Wystarczy parę metrów aby się ustawiło. I to tyle. W sumie masz napisane na ekranie jak to zrobić :evil:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest napisane wiem, tylko ze pod "confirm tyre pressure" pisze system error :evil: i nic sie nie ustawia, daje "yes" i nic sie nie dzieje :twisted: wyskoczyly te bledy i nic nie idzie z nimi zrobic :/ auto jedzie zachowuje sie normalnie chyba :/

a moze to byc zwiazane ze zbieznoscia bo zaczelo scinac ostro opony i jest do ustawienia na dniach

Edytowane przez puchol2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam masz za błędy na tym pierwszym zdjęciu? Bo ni cholery nie da się przeczytać.

Błędy tak jak w temacie ;) DSC DBC flat tire FAILURE

Przyczyn moze być wiele, mam podobny problem tylko u mnie występuje okresowo i nie moge zdiagnozowac co jest przyczyną, błędy pojawiają się w losowych momentach i zazwyczaj znikają po ponownym zapłonie...

Przy tych błędach nie bedzie działać kontrola stabilności wspomaganie siły hamowania , ani nie beda wyłączać sie kierunkowskazy po wyprostowaniu kierownicy( przynajmniej u mnie tak jest)

Szukałem troche w internetach głównie na angielskich forach pisza na ten temat, powodem mogą być czujniki ABS, cisnienie w oponach, zbieżność lub czujnik kąta skrętu kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No poprawiles fotki :cool2:

U ciebie może być problemem czujnik ABS lub zbieżność skoro zjada ci opony. Przez zła zbieżność będzie swirowac czujnik ABS. Podepnij pod kompa. Bo inaczej to można dużo gdybac. Na pewno ustawienie prawidłowo jak zalecane dla BMW zbieżności to podstawa. Od tego trzeba zacząć skoro niszczy ci opony. Później dopiero szukac co jest z czujnikiem.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to adaptacje czujników :) ale skoro drze ci opony to błędy mogą być spowodowane zmiennością

..tak drze opony, ale nigdy te komunikaty nie wyskoczyly, a teraz odlaczona bateria , nowe opony, moze cos w tym kierunku poszlo :?:

czekam na 2 wachacze bo sruby pourywali i zobczymy co bedzie , zmienie jeszcze klocki i plyn chamulcowy bo sie koncza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazany :D

przyszly nowe wahacze i wszystko wrociło do normy ,w starym przy probie ustawienia zbieznosci zostala urwana sruba ,pan mechanik cos tam podspawal dla bezpieczenstwa :shock: pewnie byly jakies luzy na wachaczu i czujnik wariowal

Edytowane przez puchol2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz kolego czy przed ustawieniem zbieżności czuć było że auto zachowuje się inaczej( ściąga itp.) U mnie niby wszystko w porządku a czasem też mam ten błąd... Tylko u mnie pojawia się i znika.

przred ustawieniem zbieznosci i zerwaniem tej felernej sruby nigdy nie bylo tych komunikatow ,auto delikatnie (minimalnie) sciagalo i scinalo opony ,

moze masz cos z tymi tylnimi wachaczmi ,bo to na 100% było u mnie, po zerwaniu tej sruby ,jedz na zbieznosc moze cos sie przestawilo delikatnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopuje temat, mój problem powrócił.

Za pierwszym razem miałem takie same błedy jak kolega wyzej. Zanim rozgryzłem co było ich powodem, sprawdziłem geometrie i czujniki abs, kalibrowałem czujnik kąta skrętu, a okazało się ze powodem był gwóźdź w oponie (powietrze nie schodziło)

Mineło klka miesiecy i znów to samo, opony sprawdzone i wszystko z nimi ok.

Błędy jakie wyskakują 5E43,5E45,94B5.

Wszystkie związane są z czujnikiem kata skretu, jednak wcześniej tez wskazywały na czujnik a to nie on był powodem...

Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Dodam jeszcze że błąd pokazuje się zazwyczaj przy małych prędkościach (podczas skrecania) a po ponownym zapłonie( po przejechaniu kilku metrów) znika :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też mam podobny problem ISTA pokazuje dwa błędy 5df0 i 5df1. Czy to pompa ABS? Kontrolki na desce gasną najczęściej po odpaleniu auta w momencie gdy skręcam w prawo lub lewo po wyjeździe z domu na drogę. Zapalają się od razu jak tylko mocniej depnę pedał gazu lub na zakrętach kiedy czuje że zaczyna tył uciekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy sprawdziłeś kompem? Może masz skoki napięcia powyżej zakresu, które taki mogą dawać efekt. Sprawdź.

Dokładnie to programem pod androida (BMWhat), ale to bez znaczenia. Sprawdzę Twój trop, jednak wydaje mi się ze skoki napięcia były by widoczne gołym okiem, choć by na oświetleniu. Jednak sprawdze temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat, mam od jakiegoś czasu ten sam problem, dzieje się to tylko wtedy kiedy są temperatury bliżej 0'C, jak jest cieplej to problem nie występuje.

 

Dodam że na felgach letnich 17` miałem to samo co obecnie na zimowej 16` z tym że tak jak wcześniej pisałem wszystko dzieje się tylko przy temperaturach koło 0'C. :mad2:

 

Jakieś pomysły gdzie zaatakować żebym połowy auta nie rozebrał ? :modlitwa:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odświeżam temat, mam od jakiegoś czasu ten sam problem, dzieje się to tylko wtedy kiedy są temperatury bliżej 0'C, jak jest cieplej to problem nie występuje.

 

Dodam że na felgach letnich 17` miałem to samo co obecnie na zimowej 16` z tym że tak jak wcześniej pisałem wszystko dzieje się tylko przy temperaturach koło 0'C. :mad2:

 

Jakieś pomysły gdzie zaatakować żebym połowy auta nie rozebrał ? :modlitwa:

 

Pozdro

 

 

Jakie dokładnie błędy ci wyskakują? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.