Skocz do zawartości

e46 330d tuleje wahacza


luqbaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z tulejami wahacza. Na początku pojawiły się drgania kierownicy przy hamowaniu. Wymieniłem tarczę klocki przód i problem był nadal. Mechanik wymienił mi tuleje i problem znikł. Po 6 mc ten sam problem i znowu wymieniłem tuleje, bo jedna padła. Problem po raz kolejny znikł. Założyłem febi. Teraz znów mija 6 mc i to samo. Kierownica przy hamowaniu lata. Jaka może być przyczyna Tak szybko kończących się tulei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska jakoś zastosowanych zamienników, dróg po jakich autko jeździ, czynnik ludzki bo jak-kto samochód użytkuje to wie tylko właściciel.

 

Swoją drogą w galerii swojej Bumki w jednym z ostatnich wpisów rozpisałem się o tulejach-podporach przednich wahaczy ........... .

Edytowane przez szymon-o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup meyle hd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup meyle hd.

 

popieram aczkolwiek te też już mi padają i w tym tyg biorę się za wymianę (lewa strona tłucze już niemiłosiernie)

tym razem wybór padł na SWAG :) (ekstra cenę z hurtowni dostałem 75,- za sztuke) zobaczymy ile wytrzymają

gg5553463
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Meyle HD u mnie już 3-rok służą, bez problemu.

Febi poddały się po 15tyś. km.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w ubiegłym roku najpierw wahacz z tuleją lewy a za pół roku prawy (za każdym razem meyle). Okazało się, że tuleje niby te same, ale twardość gumy już inna i przy hamowaniu mnie ściąga na prawo. Na przeglądzie diagnosta pokazał mi jak różnie pracują te tuleje. Więc potwierdzam. Wymieniajcie parami!.

Teraz chcę zastąpić je na poliuretany. Taniej to wyjdzie a i trwałość większa.

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/bmw_e46-3-98-05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie elementy jak tuleje należy wymieniać parami, czy tylko to co się zepsuło?

 

 

Serwis sprzedaje w parze. Z doświadczenia z innymi BMW wiem, że wymiana pary ma sens bo wracamy do fabrycznej sztywności zawieszenia. Podobnie jak z amortyzatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w sumie 3x ( + 1 próba z Lemrderem )te tuleje w ciągu ostatnich 4 lat - pierwsze Febi zaraz po zakupie - 4-6 miesięcy i były kaputt - polatałem dalej i wymieniłem meylaHD w maju 2012, trzymały dobrze - potem przy okazji wymiany wahaczy ( 2013r ) też meyla założyłem i po 15 miesiącach świeże nowe tuleje też meylaHD ( profilakatycznie )- po pół roku już siadły.

Tuleje były z 2 różnych źródeł - pierwsze ok, drugie do bani.

Z wahaczy meyla nie jestem zadowolony - chyba, że to końcówki drążków w błąd mnie wprowadzają co do wahaczy bo że tuleje znów poszły to jestem pewien.

Tuleje nie wiem jakie teraz założę, po założeniu Lemfordera było to samo co na rozwalonych Febi - po tygodniu założyłem te meyle i było sztywniej, ale tylko przez pół roku.

Jedne meyle miałem z ala sklepy bmw w bdg a drugie z intercarsu - może to ma znaczenie - nie wiem.

 

Co do Olkusza - to pomijając wszelkie artykuły - niby te zółte jak standard z twardością - a żółte twarde - to osobiście mam wątpliwości co do zakładania ich do samochodu na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.