Skocz do zawartości

Problemy z dostepem komfortowym


ralfzs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z samoczynnie otwierającym się samochodem (525xd 2012). Dwa lata dostęp komfortowy

działał OK a teraz się posypało. Zamykam samochód dotykając klamki a za chwilę się sam otwiera

czasami od razu, czasami po chwili kiedy odchodzę od samochodu. Wykryłem, że w lewych tylnych drzwiach

zamykanie komfortowe nie działa (brak reakcji na dotknięcie klamki). Czy w F10 anteny są w klamkach czy

w drzwiach (te co wykrywają kluczyk), a czy to może jest jedna antena na lewą, prawą część samochodu ?

Problem jest taki, że nie dzieje się to za każdym razem , ale od tyg. dosyć często. Ktoś miał podobny przypadek ?

 

 

pozdrawiam

Ralfzs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu opisywać moich problemów z dostępem komfortowym bo musiał bym napisać książkę - ten system żyje swoim własnym życiem. Powiem tylko że moje auto jest znowu w ASO bo system działa podobnie jak twój. Radzę ci tylko jechać z tym jak najszybciej do ASO. Rok temu kiedy byłem w ASO bo system działał jak chciał powiedziano mi że dobrze że przyjechałem bo klamka pasażera bardzo się grzała i mogła spowodować pożar!!!? Wymiana klamki: 1200PLN - kazałem odłączyć klamkę od systemu dostępu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to jakaś bzdura z tym dotykaniem klamek. Powinno się odejść od auta i auto samo się zamyka. Z otwieraniem jest już OK.

Bzdura jakich mało, a do tego nie ma tego systemu w standardzie i jest niestety niedopracowane. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu opisywać moich problemów z dostępem komfortowym bo musiał bym napisać książkę - ten system żyje swoim własnym życiem. Powiem tylko że moje auto jest znowu w ASO bo system działa podobnie jak twój. Radzę ci tylko jechać z tym jak najszybciej do ASO. Rok temu kiedy byłem w ASO bo system działał jak chciał powiedziano mi że dobrze że przyjechałem bo klamka pasażera bardzo się grzała i mogła spowodować pożar!!!? Wymiana klamki: 1200PLN - kazałem odłączyć klamkę od systemu dostępu.

 

System niedopracowany także u konkurencji , Advanced Key Audi też sprawia problemy użytkownikom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja jestem zadowolony z dostępu komfortowego.

U siebie używam już drugi rok, żona w F20 używa trzeci i (odpukać) na razie bez problemów.

No, może za jednym wyjątkiem - raz miałem problem w okolicach Okęcia (radary), ale tam i "zwykłe" piloty potrafią wariować...

 

Co do dopracowania systemu - mam jedną uwagę.

System jest w pełni komfortowy dopiero, gdy samochód jest wyposażony w elektryczną klapę bagażnika. Jeśli samochód ma "zwykłą" klapę, to po ręcznym zamknięciu bagażnika trzeba i tak wrócić do klamki drzwiowej, żeby ją dotknąć i zamknąć samochód. Gdy jest elektryczna klapa bagażnika - to wystarczy nacisnąć na klapie przycisk "zamknij i zablokuj auto" i nie trzeba już wracać do klamki (przy klapie elektrycznej są na niej dwa przyciski obok siebie: "zamknij klapę" oraz "zamknij klapę i zablokuj auto").

 

A w ogóle to jakaś bzdura z tym dotykaniem klamek. Powinno się odejść od auta i auto samo się zamyka. Z otwieraniem jest już OK.

Bzdura jakich mało, a do tego nie ma tego systemu w standardzie i jest niestety niedopracowane. :duh:

Technicznie nie jest to problem, aby w momencie gdy samochód przestaje "widzieć" kartę blokował drzwi. Ale firmy celowo tego nie robią z uwagi na bezpieczeństwo.

Tak samo jak BMW z uwagi na bezpieczeństwo (tak oficjalnie twierdzą) nie robi domykania komfortowego szyb/szyberdachu bez konieczności jego wymuszenia. Tzn. aby domknąć szyby/szyberdach trzeba przytrzymać klamkę (lub pilota) - i nie da się tego zmienić nawet kodowaniem, jedyne co można zrobić kodowaniem to skrócić czas ze standardowego 1,5 sek. do minimalnego niespełna 0,5 sek. - ale i tak trzeba przytrzymać przycisk, tyle że krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest w pełni komfortowy dopiero, gdy samochód jest wyposażony w elektryczną klapę bagażnika. Jeśli samochód ma "zwykłą" klapę, to po ręcznym zamknięciu bagażnika trzeba i tak wrócić do klamki drzwiowej, żeby ją dotknąć i zamknąć samochód.

 

Ja nie mam elektrycznej klapy, ale przycisk w bagażniku zamyka wszystkie drzwi. Jeżeli twój samochód tak nie działa to jedź do ASO aby ci to ustawili.

 

W piątek odebrałem 'naprawiony' samochód z ASO. Już na parkingu przed serwisem nie byłem w stanie otworzyć auta bez pilota. Porażka!!! Otwieranie działa 'czasami'. Zamykanie przez dotknięcie 'ząbków' na klamce przestało działać w ogóle.

 

W ASO odłączyli mi już drugą klamkę z powodu grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem jak jest w F10/F11 bez elektrycznej klapy - ale z tego co mówisz jest jakiś przycisk.

W każdym razie w F20 wyposażonej w dostęp komfortowy nie ma w bagażniku żadnego przycisku i trzeba wracać do klamki, co jest raczej mało komfortowe...

 

Kurczę, ale macie problemy z tym dostępem... :?

Ja na razie - odpukać - przez te lata nie miałem i oby tak zostało, bo to jeden z tych dodatków, które lubię i co więcej - wykorzystuję na co dzień (w odróżnieniu od wielu innych, z których się nie korzysta)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Asystent zmiany pasa, ostrzeganie przed zjechaniem z pasa, dodatek Office do zestawu głośnomówiącego Bluetoth... Z tego w ogóle nie korzystam.

Mógłbym też żyć bez systemu domykania drzwi...

 

Po prostu dopiero praktyka pokazuje co jest tak naprawdę warte zakupienia, a co jest zbędnym dodatkiem.

Oczywiście to kwestia indywidualna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Problemy z comfort access były tylko przed liftem ? Czy z modelach poliftowych też był - jestem przed wyborem czy brać auto z komfortowym dostępem czy przednią szybą odbijającą słońce :) ( tylko tym sie różnią dwa do wyboru ) całe auto czarne i środek też wiec mam dylemat :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z comfort access były tylko przed liftem ? Czy z modelach poliftowych też był - jestem przed wyborem czy brać auto z komfortowym dostępem czy przednią szybą odbijającą słońce :) ( tylko tym sie różnią dwa do wyboru ) całe auto czarne i środek też wiec mam dylemat :D

 

Ponoc szyba przednia odbijajaca promienie sloneczne nie daje nic (tak mi powiedzieli w salonie BMW jak konfigurowalem auto, zeby tego pod zadnym pozorem nie brac bo to strata kasy, ale ile z tego prawdy kto wie?). Co do comfort access tez nie wzialem z tego powodu, ze to chyba najczestsza awaria opisywana na jakimkolwiek forum, choc jak mam powiedziec troche zaluje bo jest to przydatne bardzo niz szukanie kluczykow po kieszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.