Skocz do zawartości

F11 Opcja gwarancji rozszerzonej ceny


crok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

martwi mnie jedna rzecz , może nie martwi a bardzo ciekawi.

Kupiłem samochód z zagranicy i tam w salonie powiedzieli , ze mogę gwarancję dokupić przed końcem kończącej się gwarancji w Polsce.

I teraz tak wpadam do salonu a bo przygotowany wg kalkulatora na stawki http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/bmw_service/service_inclusive/introduction.html

a Ci mi podają ceny kalkulator x 3 ?

Jak tak może być , mówią ,że na stronie jest błąd ?

Wykupywał ktoś opcję repair inclusive ( nie chce opcji z klockami i piorkami wycieraczek bo jak nawet co roku wymienia mi olej i filtry i pióra wycieraczek chodz musiałbym ich chyba nie wyłączać aby je zedrzeć to nie opłaca mi się płacić za pakiet service kilku tys bo jeżdżę góra 20tys rocznie wiec jeden przegląd mam tańszy normalnie) zależy mi natomiast o rozszerzeniu gwarancji na silnik i resztę elektroniki właśnie w opcji repair inclusive.

Podpowiedzcie ile i czy płaciliście bo do poniedziałku droga daleka a coś się nie spokojny robię nim zadzwonię do mojego salonu za granicą i zapytam ile u nich w euro a potem do bmw polska skąd salony mają takie ceny > :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kupowałem repair inclusive :)

Żeby kupić pakiet serwisowy musisz mieć wykupioną gwarancje na taki sam okres lub dłuższy, stąd ta różnica w cenie.

Cena pakietu i gwarancji jest w EURO, salon przelicza na złotówki po kursie. Ceny podobno są takie same w całej UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja również kupowałem RepairInclusive, przelicz sobie czy jednak nie kupić ServiceInclusive (nie "Plus" tylko podstawowy), bo przy 20.000 km rocznie powinno Ci się już opłacić, a dzięki temu nie będziesz miał niepotrzebnych dyskusji przy ewentualnym korzystaniu z przedłużonej gwarancji.

 

Tu była nieco dłuższa dyskusja w tym temacie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=222918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wykupisz dodatkową gwarancję za granicą to w razie naprawy

płacisz w ASO gdzie dokonano naprawy a potem starasz się o zwrot od dealera za granicą gdzie masz wykupioną gwarancję.

Ja mam tak dodatkowy 3 rok gwarancji ale będę się zastanawiał czy jednak nie dopłacić w Polsce.

Boję się trochę ewentualnych przepychanek odnośnie zasadności naprawy , zwrotu kasy.

Kupowałem u nas pakiet podstawowy 5 lat, 100 tys. i było to przeliczane z euro i dla X5 25D wyszło około 5400

Robię około 20-25 tys. ale kupowałem głównie z powodu iż bez pakietu serwisowego nie idzie przedłużać gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wykupić dodatkową gwarancję musisz mieć Pakiet BMW Service Inclusive, jeżeli nie masz to musisz go jeszcze dokupić dlatego cena rośnie.

Pakiet Naprawczy BMW (BRI) pomoże uniknąć nieprzewidzianych wydatków. Za niewielką opłatę uzyskujesz prawo do usuwania usterek, które wystąpią w samochodzie po dacie zakończenia standardowej gwarancji, przez okres od jednego do czterech dodatkowych lat.

 

Jeżeli w ramach okresu obowiązywania umowy lub określonego w umowie przebiegu konieczna będzie naprawa, to jej koszty zostaną pokryte z uwzględnieniem poniższych wyłączeń:

– użycia niewłaściwego paliwa oraz zanieczyszczeń w układzie paliwowym oraz uszkodzenia tym spowodowane,

– uszkodzeń powłoki lakierniczej, nadwozia, elementów ozdobnych oraz elementów szklanych (szyby, lampy),

– zużycia elementów wewnętrznych (np. elementów dekoracyjnych, nakładek, podłokietników i uchwytów),

– grzechotania, skrzypienia lub dźwięków spowodowanych przepływem powietrza, nieprzyjemnych zapachów,

– zużycia akumulatorów rozruchowych,

– zużycia oraz uszkodzeń opon, uszkodzeń lub niewyważenia kół,

– uszkodzeń lub utraty akcesoriów zamontowanych dodatkowo po zakupie pojazdu,

– uszkodzeń spowodowanych przez użytkownika np. uszkodzeń silnika z powodu niedostatecznej ilości oleju lub udziału w sportowych imprezach samochodowych.

– prace regulacyjne, korekty oraz procedury regulacyjne (których nie wymaga wymiana części)

– materiały eksploatacyjne (np. AdBlue)

Pakiet Naprawczy BMW jest określeniem pakietu naprawczego BMW Repair Inclusive, Klient nabywając Pakiet Naprawczy BMW nabywa pakiet Repair Inclusive będący umową o świadczeniu bezpłatnych napraw serwisowych. Nie przewiduje on wymiany pojazdu na nowy. Warunki świadczenia usług BMW Mobile Care, roszczenia z tytułu standardowej gwarancji oraz wyłączenia gwarancji określone w momencie nabycia nowego pojazdu pozostają niezmienione. Pakiet Repair Inclusive określany jako Pakiet Naprawczy BMW nie jest gwarancją w rozumieniu kodeksu cywilnego.

 

Pakiet ten oferowany jest w zależności od kraju na okres do 6 lat i przebieg do 200 000 km. Pakiet Naprawczy BMW można łączyć ze wszystkimi pakietami BMW Service Inclusive, ale nie można jej wykupić oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - w grudniu kupiłem samochód z Premium Selection z przedłużoną gwarancją o dodatkowe 3 lata /200tys km - nie mam żadnego pakietu serwisowego, więc da się przedłużyć gwarancję bez pakietu serwisowego. Koszt cennikowy jak pamiętam był około 9900zł na dodatkowe 3 lata.

 

Swoją drogą być może inaczej jest z autami z PS - powiedziano mi, że muszę od razu zdecydować się na przedłużoną gwarancję, ponieważ nie będę mógł tego dokupić później - zdziwiło mnie to, ale informację potwierdziłem w innym ASO i też tak twierdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pierwsze słyszę, żeby samochody z PremiumSelection miały obostrzenia co do możliwości przedłużenia gwarancji.

 

Warunek wykupienia przedłużonej gwarancji dotychczas był jeden - trzeba się na to zdecydować przed upływem 2-letniej gwarancji fabrycznej (lub przed końcem okresu wydłużonej gwarancji, jeśli nie została od razu wykupiona na maksymalny termin - czyli przedłużyć ją o kolejny okres).

A czy samochód jako używany został kupiony od sąsiada, z ogłoszenia czy z programu PremiumSelection - nie powinno mieć żadnego wpływu na usługę RepairInclusive... Chyba, że w przypadku samochodów PS obowiązują niemieckie warunki gwarancyjne. Choć z drugiej strony samochody w programie PremiumSelection są sprowadzane oficjalnie przez BMW Polska (które opłaca akcyzę i podatek) i oferowane w polskiej sieci sprzedaży dealerów BMW Polska... Klient dostaje polską fakturę od autoryzowanego delera, więc nie wiem czy byłaby podstawa prawna do innego traktowania tych samochodów...

 

Mandus, Kriss33 - kupowaliście polski pakiet przedłużonej gwarancji?

Bo w polskiej ofercie RepairInclusive nie ma opcji przedłużenia o 3 lata/200.000 km (czyli w sumie do 5 lat/200.000 km).

Dla 5 lat jest maksymalnie 100.000 km, a 200.000 km jest dla 6 lat (czyli przedłuzenie o 4 lata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam przedłużoną gwarancje do 3 lat/200 tys km (nie o 3 lata jak kolega) i nie mam pakietu przeglądów. Powiedzieli mii w ASO we Wrocławiu, ze nie moge na wiecej przedłużyć. Jak kupowałem to niestety nie myślałem o jeszcze dłuższej gwarancji, a teraz bym chętnie przedłużył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam przedłużoną gwarancje do 3 lat/200 tys km (nie o 3 lata jak kolega) i nie mam pakietu przeglądów. Powiedzieli mii w ASO we Wrocławiu, ze nie moge na wiecej przedłużyć. Jak kupowałem to niestety nie myślałem o jeszcze dłuższej gwarancji, a teraz bym chętnie przedłużył.

Ale to chyba już nabyłeś samochód z takim wykupionym pakietem...?

Bo w Polsce dla gwarancji 3 lata (w sumie 3 lata, czyli wydłużenie o rok) maksymalny przebieg to 100.000 km.

200.000 km jest dostępny dopiero w przypadku gwarancji na 6 lat (wydłużenie o 4 lata).

 

Zadzwoń do Inchcape - u nich nie spotkałem się z odmówieniem przedłużenia gwarancji dla samochodów z programu PremiumSelection.

 

Swoją drogą dla mnie w ogóle to jakaś dziwna sytuacja.

Klient kupuje auto z programu PS u autoryzowanego dealera BMW, płaci sporo więcej niż od handlarza i "w nagrodę" nie może wykupić przedłużonej gwarancji...?

Przecież gdyby tak było - to sami strzeliliby sobie w stopę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandus, Kriss33 - kupowaliście polski pakiet przedłużonej gwarancji?

Bo w polskiej ofercie RepairInclusive nie ma opcji przedłużenia o 3 lata/200.000 km (czyli w sumie do 5 lat/200.000 km).

Dla 5 lat jest maksymalnie 100.000 km, a 200.000 km jest dla 6 lat (czyli przedłuzenie o 4 lata).

 

Już wszystko wiem :) - właśnie potwierdzałem to co ja mam wg swojego nr Vin jeszcze u BMW Sikora - nie ma problemu z przedłużeniem gwarancji aut z Premium Selection - ale ta opcja RepairInclisive 3 lata /200.000km jest oczywiście opcją oferty ogólnoeuropejskiej BMW (raczej nie ma jakiegoś odrębnego polskiego pakietu przedłużonej gwarancji), ale właśnie dla samochodów z PS i do tego trzeba się na nią decydować w momencie zakupu samochodu, bo w inaczej się nie da, nie można jej tak po prostu dokupić, bo jako taka faktycznie nie występuje. Mało tego, jeśli bym chciał później po zakupie wykupić jakąkolwiek gwarancję to faktycznie musiałbym wykupić pakiet serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

masz pewność, że dla aut z PS po wykupieniu pakietu serwisowego można przedłużyć gwarancję? ja mam info, że nie

wychodzi na to, że BMW traktuje auta z PS jako gorszy produkt w stosunku do nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aż z ciekawości zadzwoniłem.

I wygląda to tak:

 

1) jeśli samochód z programu PremiumSelection miał przez poprzedniego właściciela wykupiony jakiś dodatkowy pakiet gwarancyjny (ponad standardową gwarancję), to faktycznie nie da się tego przedłużyć

2) jeśli zaś samochód z PS nie miał wykupionego żadnego pakietu (miał standardową 2-letnią gwarancję), to obowiązują zasady jak dla "normalnych" samochodów (czyli wykup pakietu przed upływem 2-letniej gwarancji + ewentualne późniejsze jego przedłużanie)

 

Podobno pkt. 1) jest związany z tym, że pakiet dodatkowy wykupiony za granicą (np. w Niemczech, a stamtąd pochodzi większość samochodów z programu PS) "konfliktuje się" z programami serwisowymi oferowanymi przez BMW Polska... Przy okazji ciekawe, czy dla takiego samochodu dałoby się przedłużyć gwarancję na rodzimym ryku, z którego pochodzi...

 

Weryfikacja możliwości przedłużenia gwarancji w Polsce następuje po VIN'ie, w systemie komputerowym.

Wystarczy zadzwonić do ASO i podać 7 ostatnich znaków VIN'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdzane było w systemie komuterowym i nie da rady, może gdybym zapytał o to przed zakończeniem 2-letniej gwarancji było by inaczej. Jak będę kupował następne BMW to już wiem co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pewność, że dla aut z PS po wykupieniu pakietu serwisowego można przedłużyć gwarancję? ja mam info, że nie

wychodzi na to, że BMW traktuje auta z PS jako gorszy produkt w stosunku do nowego

 

Pewności faktycznie nie mam, zależy jak i kto w ASO to interpretuje a potem Ci to tłumaczy, ale nie chodzi o to, że BMW gorzej traktuje auta z PS, tylko właśnie dlatego, że na innych zasadach te pakiety funkcjonują (kosztują) na poszczególnych rynkach. Do tego auta z PS nie mają zazwyczaj pakietów serwisowych, bo tak sobie myślę, że po co pracownik ma je wykupywać, jak wie, że za pół roku bierze kolejne nowe auto?

 

Sprawdzane było w systemie komuterowym i nie da rady, może gdybym zapytał o to przed zakończeniem 2-letniej gwarancji było by inaczej. Jak będę kupował następne BMW to już wiem co i jak.

 

Mnie właśnie mówili, że albo teraz się decyduję albo wcale - później nie będę mógł gwarancji przedłużyć, nawet jak jeszcze będzie ciągłość fabrycznej gwarancji ??? Nie wiem dlaczego akurat tak dziwnie jest... Może jest tak, że jak do auta z PS nie kupisz od razu gwarancji, to nawet jak jest ciągłość a chcesz przedłużyć to musisz wykupić pakiet serwisowy - wtedy chyba dałoby radę, chociaż byłoby to mało opłacalne - tak to chyba zrozumiałem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013 roku, przy zakupie pojazdu z PS dla małżonki miałem do wyboru:

1) gwarancja na 3 rok i 200 tys przebiegu lub

2) wykupienie pakietu serwisowego ( dowolnego) i w takim samym przedziale czasowym i kilometrowym gwarancji.

 

Skorzystałem z tego drugiego, i za około 8 tysięcy złotych żona cieszy sie gwarancją i pakietem serwisowym do 5 lat lub 100 tys km.

Czy to dużo oceńcie sami.

 

Opcja 1 często dodawana jest do pojazdów PS przez dilerów i nie ma możliwości przedłużenia, opcje 2 mogę przedłużać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2013 roku, przy zakupie pojazdu z PS dla małżonki miałem do wyboru:

1) gwarancja na 3 rok i 200 tys przebiegu lub

2) wykupienie pakietu serwisowego ( dowolnego) i w takim samym przedziale czasowym i kilometrowym gwarancji.

 

Skorzystałem z tego drugiego, i za około 8 tysięcy złotych żona cieszy sie gwarancją i pakietem serwisowym do 5 lat lub 100 tys km.

Czy to dużo oceńcie sami.

 

Opcja 1 często dodawana jest do pojazdów PS przez dilerów i nie ma możliwości przedłużenia, opcje 2 mogę przedłużać.

 

 

I ja podobny 4 lata 100K km kupiłem i mam prawo go przedłużyć :cool2:

Ciekaw, że też zapłaciłem 8K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.