Skocz do zawartości

E39 520i immobiliser/blokada elektroniki, zapchany kat


marex666

Rekomendowane odpowiedzi

W aucie są dwa katalizatory tzw barany i 4 sondy pytanie jak to zrobić żeby nie wywalilo błędu i spalanie było w normie? Strumiennica albo zamiennik raczej odpada bo są zaraz za kolektorem a żeby je tam wstawić to praktycznie niemożliwe. Jakieś propozycje? Jak wytne i wstawię rurkę lub pusta puszkę to raczej będzie błąd silnika a dwa ze dźwięk będzie metaliczny, da się to jakoś obejść? Drugi problem jest taki ze w aucie jest takie system coś jak czarna skrzynka Kienzle uds :

 

Unfalldatenspeicher UDS *** Baza danych o niebezpiecznych zdarzeniach UDS to więcej niż system zbierania i rejestrowania danych z wypadków. To również źródło wiedzy o krytycznych sytuacjach na drodze, takich jak gwałtowny start lub skrajne hamowanie . Bardzo czułe wbudowane czujniki wykrywają siłę wzdłużnego i poprzecznego przyspieszenia oraz zmiany kierunku. Ponadto, urządzenie dokumentuje zapis np. prędkości oraz stany zapisane na 10 wejściach,np. kiedy i jak długo działały Hamulce, kierunkowskazy, światła , sygnalizację pojazdów uprzywilejowanych z migającymi światłami , klaksonem i zapisuje kiedy zostały aktywowane. Stwarza to elektroniczny dziennik, który konsekwentnie, terminowo i absolutnie bezstronnie dokumentuje przebieg zdarzeń drogowych.Odczyt danych za pomocą złącza USB . Przedmiot zdemontowany z ambulansu prod.2008r.Dostępny wraz ze złączem i odcinkiem wiązki elektrycznej. ****Więcej informacji , opisów oraz oprogramowanie dostępne na stronie producenta :http://www.kienzle-argo.de/index.php?199&backPID=199&tt_products=3 i wydaje mi sie ze jak zjezdzalo z lawety to on zablokował elektronikę auto kręci ale nie dostaje paliwa.http://m.ebay.pl/itm/200749342429?cmd=VIDESC&gxo=True a takie coś znalazłem w schowku i to jest od tego systemu. Nie znalazłem natomiast tego modułu, czy ktoś kiedyś się z tym spotkał? Jak to wywalić /odblokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w jego roczniku to nie możliwe,ale nie wykluczone że taka wersja mogła być patrząc na foto http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD31&mospid=47539&btnr=11_2181&hg=11&fg=50&lang=pl

Kolego marex 666 ale po co chcesz wywalać katy, lepiej Się nad tym zastanów.Wiadomo że zamienniki to nie to samo co oryginał, ale może warto rozważyć taki zakup. Ewentualnie kupno używki, żeby to miało ręce i nogi

Edytowane przez bonzo320i
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem w szoku, wszyscy mówili że jest jeden duży kat i sonda przed a tu są dwa i 4 sondy, auto jest z 10/99r wiec chyba innej możliwości silnikowej nie ma? Ale miałem też e46 2000r 320i i miała takie same Katy i sondy i tez 150ps przedlift. Teraz pytanie jak je wywalić żeby nie było problemu z silnikiem i błędów? Prawda to ze można zakodowac kompem jakoś sondy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to napisałem, pytanie jak je wypruc żeby nie było błędów, tak jak mówię strumiennica odpada bo tam nie ma gdzie jej wstawić, jutro jeszcze zapytam majstra jak on to widzi, można może jakoś podmienić wkład w seryjne puszki pytanie czym? Chyba że faktycznie można komputerem oszukać sondy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie rozumiem czemu chcesz wywalić katalizator?

Nie widzę jeszcze powodu żeby go wywalać.

 

Najpierw odpal auto.

Może pompa paliwa umarła?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazal błąd pompki paliwa. Ile jest pompek w tym modelu dobrze myślę że jedna przelewowa i jedna tloczaca? Czy jest jeszcze podprogowa? Czy po pokazaniu się takiego błędu może to być też bezpiecznik lub przekaźnik pompki? Elektryka pozostała nie ma wpływu na to ze auto ie odpala wszystko sprawdzone komputerem. I czy obie te pompki znajdują się pod kanapa tylna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.