Skocz do zawartości

e61 545i n62b44 333ps problem z ciśnieniem oleju...


Robert E46 330d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum ale nie znalazłem żadnej sensownej odpowiedzi...Otóż wczoraj gdy jechałem do niemiec po urlopie trafiłem na korek na bramkach, wiadomo stop & goo...gdy tak jechałem zapalała mi się co jakiś czas kontrolka oleju na czerwono i ze ciśnienie za słabe, gdy zgasiłem samochód i odpaliłem ponownie to gasło na jakiś czas i potem znowu się zapalała, chciałbym dodać że w korku stałem ponad godzinę , temperatura silnika była ok, ale co jeszcze zauważyłem że na wolnych obrotach coś popukuje tak jakby ktoś uderzał klockiem drewna o drugi klocek...Jestem teraz w niemczech i moje pytanie czy komputer jakieś diagnostyczny pokaże usterkę lub co jest ,żebym był spokojniejszy?Olej to motul 10w/40, stan 3/5 i sie nie zmienia, olej był wymieniany 2-3 tys temu. Tutaj biorą od 60e/h mechanicy i nie chce się narażać na takie koszta ;( pozdrawiam i dziękuje za wskazówki;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w40 to półsyntetyk:> wydawalo mi sie zawsze ze ten pojazd powinien jezdzic na pelnym syntetyku. No mniejsza o to...

 

a przy wymianie oleju wymienili Ci filtr oleju:>?

 

 

ja jezdze na 0w40 castrola ktory tak naprawde jest taki sobie i nastepna wymiana tez poleje sie motul.

 

ps: kiedys wymienili mi olej niby z filtrem oleju (oczywiscie bez filtra) i pokazywalo zbyt niskie cisnienie oleju ( czesto gdy stalem czesto i dlugo w korku a potem chcialem sobie ostro przyspieszyc) wyskakiwalo info na ekraniku ze cisnienie zbyt niskie. wymienilem jeszcze raz olej i filtr ktory sie prawie rozsypal tak go wymienili i problem zniknął.

 

Choć pewnie u Ciebie bedzie inna przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
panewki kolego i jak zrobisz remoncik to już nie lej 10w40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Bng...

 

wybacz za sarkazm, ale cóż można było odpisać.. Jak się widzi nowe tematy na forum to widać że całe auta sypią się przy przebiegu ~180-200kkm tylko przeważnie auto zakupione do 10tys km od założenia tematu i z średnio potwierdzonym przebiegiem. Może Twój przypadek jest wyjątkowy a ja tylko się czepiam..

 

Jaki olej lać to N62 było poruszane chyba nie raz.. Podsumowując - lej 5w30 / 0w40; na jaką firmę 'polecisz' (o ile nie kupisz taniego dziadostwa) to nie ma większego znaczenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bng wiadomo. Nalałem 10w40 Motula 100% syntetyk,filtr Manna. Co do przebiegu mam stos faktur co było robione samochód jest z Danii, patrzyłem na takiej stronie internetowej co tam przeglądy wbijają i też się zgadza, książka serisowa też jest , środek ok jedna fałdka na siedzeniu kierowcy, pasażera jak nowe i tylne też...Ogólnie mam pecha do aut troche, wuja ma 645 ci z Usa przebieg też koło 180000 km , nic sie nie dzieje a juz 20000 km zrobił... e61 kupiłem też właśnie od niego i póki on jeździł też się nic nie działo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bng wiadomo. Nalałem 10w40 Motula 100% syntetyk,filtr Manna. Co do przebiegu mam stos faktur co było robione samochód jest z Danii, patrzyłem na takiej stronie internetowej co tam przeglądy wbijają i też się zgadza, książka serisowa też jest , środek ok jedna fałdka na siedzeniu kierowcy, pasażera jak nowe i tylne też...Ogólnie mam pecha do aut troche, wuja ma 645 ci z Usa przebieg też koło 180000 km , nic sie nie dzieje a juz 20000 km zrobił... e61 kupiłem też właśnie od niego i póki on jeździł też się nic nie działo...

 

Git! Miałem się śmiać że dobrze że turdusem nie jest zalany, ale widzę że historia inna..

 

No jeśli autko z Danii to powinno być z przebiegiem prawdziwie, tylko... mieszkałem chwilkę w Danii i rodzinka obecnie też się rozgląda za autkiem dla siebie (w Danii). Popatrz na ceny za takie auto z tak niskim przebiegiem i wtedy nogi niejednemu się uginają (wiadomo że na eksport 'odejdą' podatki drogowe, ale wciąż.. ).

 

Co do ogólnego rozrachunku to jeśli samemu mechanikiem (choćby domorosłym) nie jesteś to lepiej nie kombinować i oddać auto w ręce odpowiedniej osoby. Ja bym chyba obstawiał za wariantem gorika choć szczerzę życzę aby problem okazał się 'perdułką'..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jutro jedzie do Polski bo rodzice zjeerzdrzają na weekend, pojadą na dwa auta, Buma zostanie w polsce na czas ogarnięcia ;) dam znać co i jak;) pozdrawiam jeżeli ktoś by wiedział jak sprawdzić panewki bo raz jest to pukanie raz nie ma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości to Motul nie ma w ofercie żadnego 100% syntetyka, prawie wszystkie to HC lub EST+GLT, co więcej karty charakterystyki się zmieniają oczywiście na niekorzyść, oleje są coraz bardziej ubogie w dodatki i mają słabszą bazę. Po drugie ktoś pewnie zaniedbał ten silnik długimi interwałami albo jazdą na niskim poziomie oleju (szczególnie to drugie lubią panewki). Miska olejowa w dół to się dowiesz jak panewki się mają. Bez remontu się pewnie nie obędzie. Po wymianie lej 5W40 albo 0W40 np. Amsoil ECF Full Saps 5w40, no chyba że nie straszne Ci 80zł/litr oleju to bierz Redline.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Siema,

Kolego Robert E46 330d czy sprawę pukania rozwiązałeś? Kiedyś miałem delikatne pukanie po lewej stronie silnika. Po podłączeniu kompa, okazało się, że nastawnik/silnik Valvetronica 11 37 7 548 389 padał. Wymieniony nastawnik i po problemie :D

Pozdro,

Internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.