Skocz do zawartości

WYMIANA KIEROWNICY E46


Mlody83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zniszczoną kierownicę trójramienną z multifunkcją taka jak w wersji poliftowej (auto z 04.2001r) z czarną lakierowaną wstawką taka jak na aukcji:

http://allegro.pl/bmw-e-46-e-39-kierownica-i4914742222.html i mam do kupienia ładną nie zniszczoną kierownice ze srebrną wstawką bez multifunkcji: http://allegro.pl/kierownica-sportowa-skora-bmw-e46-e39-x5-stan-idea-i4961651809.html Moje pytanie brzmi: Czy będę mógł przełożyć swoją multifunkcję i panel pod multifunkcja do kiery która nie ma jej w oryginale? Czy reszta tez bedzie paswoać? Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak kolega "Nest" napisał, nie lepiej tą pierwszą jeżeli już ? To Twój wybór kolego osobiście polecałbym tą pierwszą bądź obszyć własną która posłuży Ci jeszcze wiele wiele lat jak ładnie obszyjesz i będzie cieszyła oko i dłonie. Popatrz w Galerii aut niektórzy koledzy mają cudownie obszyte kierownice. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zniszczoną kierownicę trójramienną z multifunkcją taka jak w wersji poliftowej (auto z 04.2001r) z czarną lakierowaną wstawką taka jak na aukcji:

http://allegro.pl/bmw-e-46-e-39-kierownica-i4914742222.html i mam do kupienia ładną nie zniszczoną kierownice ze srebrną wstawką bez multifunkcji: http://allegro.pl/kierownica-sportowa-skora-bmw-e46-e39-x5-stan-idea-i4961651809.html Moje pytanie brzmi: Czy będę mógł przełożyć swoją multifunkcję i panel pod multifunkcja do kiery która nie ma jej w oryginale? Czy reszta tez bedzie paswoać? Z góry dzieki.

 

Będziesz mógł przełożyć wszystko jest p&p ,dokładałem w swojej multifunkcję (sam panel)do kiery która nie miała multi ,ale zastanów się nad zmianą na kierę m-pakietową jest pogrubiana i ładniejsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywane są w 99% ble/fuj itd.

Nieważne czy kazio szyje czy java

Z allegro tez ryzyko, ja wziąłem ze szrotixu z angola mPetową z multi, ale ma jedno pękniecie bez przetarć z prawej strony - lewa dziewicza bo to angol był.

Będę ją gonił - ale muszę foto porobić itd, bo sobie zamówię chyba z litwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbiję się w temat, żeby nie tworzyć nowego.

Jeśli chodzi o kierownicę, właśnie kupiłam taką :

http://allegro.pl/oryginalna-kierownica-bmw-m3-e46-lopatki-smg-i4839166116.html

Pytanie brzmi czy jeśli mam u siebie kierownicę bez multifunkcji

http://allegro.pl/kierownica-z-poduszka-airbag-igla-bmw-e46-e36-e39-i4938645555.html

To czy jest szansa żeby u mnie taka multifunkcja działała?

Czytałam że kierownica nie jest wyznacznikiem, i wystarczy podpiąc jakąś kostkę czy coś takiego.

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście iż każdy ma swoje zdanie.Lecz : auto miało 200KM więc nie ładujmy programu na więcej.Nie zakładajmy felg z e90 do e46-nie wolno.Nie zakładajmy ringów bo także w danych modelach nie wychodziły.I nie zmieniajmy kierownicy na M bo to nie M jest.A także nie zmieniajmy kierownicy na 3 ramienna bo w danym modelu takiej nie było,w danym czasie.I 100 innych przykładów.Co nie zmienia faktu iż każdy ma swoje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja wolałem znaleźć kierat w takim stanie żeby nie obszywać.

Bo da się a nigdy nie będzie zrobione jak ori.

Co do reszty to trochę nie trafiłeś, bo czym innym jest dołożenie czegoś ori w czym innym obszycie, założenie laminatu itd a jeszcze czym innym mPakiet pełen a tylko przedni zderzak, jeszcze z siatką tuningową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbiję się w temat, żeby nie tworzyć nowego.

Jeśli chodzi o kierownicę, właśnie kupiłam taką :

http://allegro.pl/oryginalna-kierownica-bmw-m3-e46-lopatki-smg-i4839166116.html

Pytanie brzmi czy jeśli mam u siebie kierownicę bez multifunkcji

http://allegro.pl/kierownica-z-poduszka-airbag-igla-bmw-e46-e36-e39-i4938645555.html

To czy jest szansa żeby u mnie taka multifunkcja działała?

Czytałam że kierownica nie jest wyznacznikiem, i wystarczy podpiąc jakąś kostkę czy coś takiego.

Pomoże ktoś?

 

Jeśli w twoim aucie nie było multifunkcji a zakupiłaś kierownicę z multi to nie będzie działać :nienie: , trzeba wpiąc się w komputer i moduł świateł żeby były podświetlone guziki na kierownicy , i do kostki z tasmy kierownicy (zielona kostka) tam wpinasz się w pin 8,9,10

 

Pin 8 do komputera w komorze silnika do pinu 37 lub 27 w zależnosci od kompa (patrz niżej)

przewód z pinu 10 lutujemy do przewodu o kolorze fioletowo-żółtym-moduł świateł

przewód z pinu 9 lutujemy do przewodu o kolorze biało-czerwono-żółtego-moduł świateł

 

Są dwie wersje podłączenia:

 

- komputer 58 pinów inne połączenie

-komputer 40 pinów inne połączenie

 

 

Gdy masz wtyk 40 pinowy kabelek instalujesz w 27 wolnym pinie.

Gdy masz wtyk 58 pinowy kabelek instalujesz w 37 wolnym 37 pinie.

 

Nic nie trzeba kodować po tej operacji aktywuje śię tempomat i działanie całej mltifunkcji

 

do całej operacji oczywiscie odpinamy akumulator :)

 

To tak w skrócie jak masz jakieś pytania to pisz :cool2:

Edytowane przez marko0424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając post kolegi "moniss69" zacytowany przez kolegę "marko0424" zastanawiałem się przez chwilę czy aby ja tej wiadomości nie napisałem hehe bo pisałem bardzo podobną i wykasowałem udzieliłem się w innym wątku na innym forum aby tu nie zasmiecać ale jak temat został rozpoczęty to i tu kolegów zapytam. Czy BMW e46 320i z 1998r grudzień ma fabryczny tempomat cały osprzęt i wystarczy podpiąć kierownicę z MF i działa wszystko łącznie z tempomatem ? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najlepszym wypadku będziesz miał instalkę już wyprowadzoną pod multi ,musisz sprawdzić jak w zielonej kostce masz wolne piny 8,9 i 10 to nie masz instalacji niestety, jak bedą wychodzić przewody to znaczy że instalka jest i wystarczy podpiąc górny panel kierownicy i bedzie chulało :cool2:

 

Jeśli nie to zrobisz tak jak pisałem wyżej :D

Edytowane przez marko0424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z pierwszej aukcji jest obszywana, a z drugiej w oryginale lakierowana.

 

Lakierowana skórzana kierownica? Pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy przecie żadnego problemu ?.Mi po prostu skrajnie nie przeszkadza nawet jeśli ktos sobie założy spojler od samolotu.Natomiast pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą na temat jakości obszywania.Jedni umieja inni nie.

Ok, gdyby wszyscy mieli takie samo zdanie to byśmy jeździli szarymi mydelniczkami - ja puki co, widziałem na forum 1 e46, gdzie obszyty kierat wyglądał sensownie.

Na żywo, zawsze jakoś czuć że to nie ori, bez względu na pojazd - oczywiście mowa o takich, gdzie pod obszyciem też była skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kosmetykach do skóry wiem ;) Kolega twierdzi, że jest "oryginalnie lakierowana", czyli sugeruje, że BMW produkowało takie lakierowane kierownice. Wg mojej wiedzy, czegoś takiego nie było, a kiera z aukcji wg mnie jest zwyczajnie wyślizgana do połysku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za wszystkie odpowiedzi, jakoś podchodzę do tematu jak kolega MIKAN, zaryzykuje z allegro, jeśli się przejadę wrócę do tematu i obszyje (osobiscie bardziej podoba mi się w ORI).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając post kolegi "moniss69" zacytowany przez kolegę "marko0424" zastanawiałem się przez chwilę czy aby ja tej wiadomości nie napisałem hehe bo pisałem bardzo podobną i wykasowałem udzieliłem się w innym wątku na innym forum aby tu nie zasmiecać ale jak temat został rozpoczęty to i tu kolegów zapytam. Czy BMW e46 320i z 1998r grudzień ma fabryczny tempomat cały osprzęt i wystarczy podpiąć kierownicę z MF i działa wszystko łącznie z tempomatem ? Pozdrawiam!

 

 

Koleżanki jeśli już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, koleżanko :D Edytowane przez marko0424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema, podpinam się pod temat a moje pytanie brzmi:

Posiadam kierownice czteroramienna bez multifunkcji i chce ja wymienić na te trojramienna z serduszkiem bez multifunkcji. BMW e46 316i n42b18 po lifcie 2003 r. Czy nie będzie problemu z montażem kierownicy i airbagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.