Skocz do zawartości

Witam zalewa mi akumulator kratka wetylacyjną w bagażniku


tracer001

Rekomendowane odpowiedzi

witam w schowku akumulatora 3cm wody mokre kratki w bagażniku lewa i prawa przestał działać pilot nie otwiera ani nie zamyka nie wiem gdzie są odpływy z szyberdachu i tych relingów czy to są jedne czy oddzielne odpływy w obu schowkach nie widzę żadnych rurek odpływowych a podobno po lewej powinna być skoro te kratki zalewa od środka to czy z szyberdachy czy z relingów potrzebuje pomocy co z tym dalej robić
Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

wejdź na realoem i wyszukaj szyberdach. otwórz schemat i będą rurki odprowadzające wodę z szyberdachu (z przodu dwa po rogach i z tyłu jeden po stronie pasażera) najprawdopodobniej to one są zapchane, jak odpływ jest zapchany woda leci po podsufitce i potem słupkiem prosto do bagażnika. Tam jest nie tylko acu ale także pod kołem zapasowym mnóstwo modułów, także tam proponuje Ci sprawdzić. Ja już przerabiałem temat w mojej e61 gdzie spaliło mi moduł nivo haka elektrycznego przekaźniki itd = $$$. Problemem jest zakończenie owego odpływu (rurki)otóż jest zakończony zaślepką w której jest tylko wycięty X przez co woda wypływa na zewnątrz ale niestety syf zatrzymuje się na zaślepce co skutkuje późniejszym zapchaniem odpływu (zaślepkę można usunąć i to szczerze POLECAM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie wiem gdzie się dostać do tych odpływów raz na filmiku youtub widziałem jak pod nadkolem wyrywał taką gumkę w kształcie X ale z lewej od kierowcy z tyłu nie wiem gdzie szukać tych gumek czy wszyskie nadkola odkręcić bo z lewej też kratka mokra, czy te relingi na dachu też mają odpływ.
Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz linkę rowerową - taką od hamulca lub przerzutek, zdejmujesz koło (można bez ale łatwiej przy zdjętym) odkręcasz plastikowe nadkole od strony kabiny, odchylasz je i szukasz odplywu. Po jego zlokalizowaniu zdejmujesz korki o których już wiesz, czyścisz je, a linką przepychasz kanaliki. Najlepiej po kolei z każdej strony, profilaktycznie warto przed założeniem koreczków przepłukać wodą miskę szyberdachu tak aby spływająca woda zabrała syf na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz linkę rowerową - taką od hamulca lub przerzutek, zdejmujesz koło (można bez ale łatwiej przy zdjętym) odkręcasz plastikowe nadkole od strony kabiny, odchylasz je i szukasz odplywu. Po jego zlokalizowaniu zdejmujesz korki o których już wiesz, czyścisz je, a linką przepychasz kanaliki. Najlepiej po kolei z każdej strony, profilaktycznie warto przed założeniem koreczków przepłukać wodą miskę szyberdachu tak aby spływająca woda zabrała syf na zewnątrz.

 

 

 

Witam byłem już na 2 warsztatach w jednym że odpływy i może tylko bezpieczniki trzeba posprawdzać przepchać odpływy no i naprawić ewentualnie wymienić te moduły co padły jestem umówiony w środę zaś w drugim warsztacie chyba koleś nie ma pojęcia powiedział że ten wzmacniacz jest pod podsufitką po prawej ale w e61 a w e60 jest w lusterku tylko nie wspomniał w którym i powiedział że szyberdach ma z tyłu dwa odpływy znowu na forum czytałem że 2 są z przodu z tyłu 1 po prawej jeszcze sprawdzę bezpieczniki na rozpisce widać że tylko ten 77 ale to od e61 niewiem które jeszcze mogą odpowiadać za kontrole otwierania z pilota powiedziano mi że skoro podsufitka nie jest mokra to ne zalało mi wzmacniacz

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e61 podsufitka to płyta więc nie przemakała :-) nie wiem jak w e60. a odpływy może i są z tyłu dwa ale to nie zmienia faktu iż naprawdę polecam je wyczyścić.

 

 

 

Dzięki za wypowiedz właśnie nie wiem z jakiego powodu dostaje się woda do kratek w bagażniku skoro rurka idzie od nadkola do szyberdachy i jest zapchana a nie leci tapicerką to jak leci chyba że rurka jest urwana i leci po karoserii w środku to mnie dziwi z jak woda którędy leci jak się dostaje i jaka jest jej droga podobno te rurki parcieją najbardziej potrzebuje pomocy z jakiego powodu jest woda w kradkach wiem że najlepjej byłoby zdiąć pods€witkę.

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewa się przez ramę/wanienkę szyberdachu i leci bokami gdzie tylko to możliwe. Kombinujesz zamiast odetkać odpływy które są cztery, dwa z przodu i dwa z tyłu ale jak padną moduły to przeklniesz to auto. Zajrzyj też do wnęki koła zapasowego, pod styropianowe wkładki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewa się przez ramę/wanienkę szyberdachu i leci bokami gdzie tylko to możliwe. Kombinujesz zamiast odetkać odpływy które są cztery, dwa z przodu i dwa z tyłu ale jak padną moduły to przeklniesz to auto. Zajrzyj też do wnęki koła zapasowego, pod styropianowe wkładki.

 

 

 

 

 

 

Tam Patrzyłem pod kołem jest sucho tylko leci prawa kratką znaczy między kratką a blachą pod kratką ścieka do akumulatora lewa tylko kilka kropelek jutro będą zdjęte nadkola i ode pchane odpływy. Antena pod podsufitką sucha odchyliłem to nie widzę tam zacieków jeszcze pytanie dlaczego przestał działać pilot drzwi nie wiem które bezpieczniki sprawdzić czyba że nad kratką którą leciało jest zespół bezpieczników może tam zalało chyba że to zupełnie nie związana z wilgocią awaria ale właśnie wtedy jak lud stopił się na dachu w nocy to jeszcze rano pilot działał a po 2 dobach już nie.

 

niech ktoś poda które bezpieczniki sprawdzić chociaż jutro i tak jadę na komputer. Pozdrawiam

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.