Skocz do zawartości

Nastepca E46...warto kupic E60 ?


SLU_123

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=73&t=153312

 

 

Witam , obecnie posiadam BMW E46 2.2 170km podwojny Vanos , 2003r po lifcie.

Chce kupic cos bardziej nowoczesnego i mocniejszego , wybor padł na BMW E60.

Panowie ktory silnik wybrac 2.5l czy 3.0 benzyna ? 2.5l ma 192km a 3.0 ma 230i czy miedzy nimi jest duza roznica ? dodam ze lubie sobie troche poszalec , a mocy w E46 juz mi brakuje.Ktory silnik wybrac do tej budy zeby szla lepiej od E46 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez sie zastanawialem nad 530d bo jest ich bardzo duzo o do tego zrobic chip silnik na te 250-260km.

Ale jak diesel reaguje na tak dynamiczniejsza jazde ? czy czasami pojscie bokiem czy jakies lekkie palenie mu szkodzi bardzo ?

Czy jest wytrzymaly , ile wytrzymuja wtryskiwacze , turbina itp ? boje sie wlasnie o te turbiny , wtryski itp , w benzynie tego nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przebieg to 205.00 km

 

Turbo ok , sieja mi troche wtryski nr 1 i 4.

 

Rok temu padl mi DPF , auto jest po wycince i programie - tu wielkie dzieki kolega DZIQSEK- goraco polecam, no i auto jest ok

 

Byly problemy z elektronika - powodem dwie klemy - plusowa i minusowa.W tej kwestii pomogl warsztat z Lodzi przy ulicy Sw.Teresy 41 - maja mocnego elektryka.

 

Zaslepki w kolektorze - obowiazkowo.

 

Parujacy jeden leflektor - pomogla wymiana okraglej pokrywy.

 

Atak olej , serwice i do przodu..... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a mocy w E46 juz mi brakuje.Ktory silnik wybrac do tej budy zeby szla lepiej od E46 ?

Mi brakuje już mocy w mojej E60 530i.

To prawda,że "apetyt rośnie w miarę jedzenia"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E60 to nie kaliber E46, jak lubisz "poszaleć" będziesz mocno zawiedziony nawet 530i 272KM N53. Osiągi ma na papierze jak 330i N54 ale wrażenia po przesiadce nijakie. To nie jest wymiatacz zakrętów ale komfort bezsprzecznie większy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.