Skocz do zawartości

BMW E39 525i by Pushupek


Pushupek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w końcu znalazłem chwilę czasu by założyc galerię :)

 

BMW E39 525i 192 KM ze stycznia 2002 r. Nr. vin WBADT31090GN76926

 

Kod: Wyposażenie:

 

S520A Fog lights

S548A Kilometer-calibrated speedometer

S851A Language version German

S210A Dynamic stability control

S249A Multifunction f steering wheel

S263A LA wheels with mixed tires

S339A Shadow-Line

S423A Floor mats, velours

S428A Warning triangle and first aid kit

S430A Interior/outside mirror with auto dip

S473A Armrest front

S494A Seat heating driver/passenger

S500A Headlight wipe/wash/Intensive cleaning

S508A Park Distance Control (PDC)

S521 Rain sensor

S522A Xenon Light

S534A Automatic air conditioning

S609A Navigation system Professional

S672A CD changer for 6 CDs

S676A HiFi speaker system

S710A M leather steering wheel

S785A White direction indicator lights

L801A National Version Germany

S863A Retailer Directory Europe

S879A On-board vehicle literature German

S915A Delete clear coat

S970A Business Package

S431A Interior mirror with automatic-dip

S555A On-board computer V with remote control

S602A On-board monitor with TV

S694A Provisions for BMW 6 CD changer

 

W aucie zostały już wymienione:

-świece

-cewki

-uszczelka pokrywy zaworów

- linka od maski ( pierwsza częśc od kabiny )

oraz zakupione dywaniki gumowe na zimę

Zakupiłem również led markery i jutro biorę się za wymianę.

 

Do najpilniejszych spraw do zrobienia została wymiana oleju, diagnostyka ew wymniana sond i zakup jakiś laczków na zimę.

 

Auto chcę doprowadzic do stanu jak najbliższego oryginałowi, a przynajmniej do takiego w którym wszystko co jest = działa. Mam je dopiero niecały miesiąc i nie będę ukrywał zadowolony jestem :) . Zostało jeszcze kilka detali do zrobienia, z którymi mam nadzieję się uporam w najbliższym czasie. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję do zobaczenia na jakimś zlocie/ spocie o ile czas pozwoli :wink: .

 

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/911/sUgO6S.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/540/C7tM2p.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/537/OK9PKZ.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/908/mKvaN6.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/913/PsB2dt.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/673/yBE09W.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/912/gA0EVj.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/904/Cb2SoW.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/913/McqO8d.jpg

Edytowane przez Pushupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Prezentuje się całkiem nieźle, sam części do m-paka dokładałeś, czy już taki kupiony?

 

Jak będzie jakiś zlot w Wawie czy okolicach to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :wink:

 

Takiego już kupiłem. Był na pewno lekko puknięty w prawy przód bo widać, że lampa ma pękniety jeden uchwyt, czujnik od parkowania jest źle osadzony i nie ma śruby jednej od błotnika, którą widać po otwarciu drzwi, także ktoś tam palce już wsadził, a tak poza tym to wyjdzie w praniu :) . Szukam jeszcze paru drobiazgów do niej, niestety mam mocno ograniczony czas, ale dłubie kiedy tylko mogę.

Co do spotkania to ja z miłą chęcią, ale jestem tu nowy to muszę na razie śledzić tematy i może uda się chociaż na jedno podjechać, obecnie mieszkam w Wawie, a pochodzę z okolic sławnego toru w Ułężu, także tam też mnie można spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Środek ładniutki, czarny lakier, fajna felga, bardzo ładna fura :cool2:

Szedł bym chyba w stronę empaka :mrgreen:

Jaki przebieg? Masz trochę mocno wygnieciony fotel, kierowcy, chyba jedyna rzecz która mi tu nie pasuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz piękną sztukę !

Dzięki :wink:

Jest radość z jazdy :) ?
I to jeszcze jaka :D , jak poogarniam jeszcze trochę rzeczy będzie jeszcze większa :)

 

Szedł bym chyba w stronę empaka :mrgreen:

Sugerujesz by pierwszą modyfikacją było naklejenie magicznego znaczka na klapę? :mrgreen: A tak powaga to na razie nie myślę nad zmianami stylistycznymi, trzeba się zająć mechaniką. Podobają mi się różne zderzaki i dokładki, ale żona by mnie zabiła jakbym dołożył, dla niej auto i tak już jest niskie :)

 

Jaki przebieg? :mrgreen:

 

Nie pytaj - standardowy :mrgreen: czyli 194 tyś :lol: Byłbym idiotą gdybym w to wierzył, od razu przyjąłem z góry +100 tyś i z takim żyje przekonaniem. Chociaż auto nie wygląda na zbyt zmęczone życiem, ale w cuda też nie wierzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
żona by mnie zabiła jakbym dołożył, dla niej auto i tak już jest niskie :)

 

Mam dokładnie tak samo, "ale fajnie się jedzie, ale się trzyma, ale wygodnie, nie czuć prędkości, cichutko itp. idt." a później przychodzi do wysiadania i wszyscy stękają, że tak nisko, niewygodnie i nie mogliby mieć takiego samochodu. :doh: ale jakby wysiadanie było głównym kryterium wyboru to bym MPK jeździł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz, albo wszyscy patrzą tylko przez pryzmat pojemności silnika, ale jak przyjdzie do wyprzedzania to "o ale się fajnie zbiera, nie to co ten muł co go miałeś poprzednio" I tak poszedłem z żonką na kompromis bo w grę wchodziły motory 4,5 d albo 3.5 b no, ale ten też jest w miarę przyzwoity, zresztą nie kupiłem jej do kata czy upalania, a normalnej jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sugerujesz by pierwszą modyfikacją było naklejenie magicznego znaczka na klapę? :mrgreen:

 

Jasne, wszystkie parametry wzrastają o 20% z wyłączeniem zużycia paliwa :mrgreen:

A poważnie to chodzi mi o taki zderzak jak ma kolega Madseason w awatarze, (widać kilka postów wyżej) na przód, na tył taki jak ja mam w awatarze i już robi się groźnie :mrgreen:

Zawsze mi się czarne e39 w m-paku podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poważnie to chodzi mi o taki zderzak jak ma kolega Madseason w awatarze, (widać kilka postów wyżej) na przód, na tył taki jak ja mam w awatarze i już robi się groźnie :mrgreen:

Zawsze mi się czarne e39 w m-paku podobało :)

 

Nie sądzisz, że to z deka ciulowe, jak masz zderzaki w m-pak, a podsufitka biała itp?

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jestem zboczony. Dlatego świateł nie zmieniam na polift, bo od razu bym musiał zmieniać zderzak, kierownicę, ringi na zegarach etc :norty:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem, że podobają mi się te wasze bumpery :) , ale tak jak kolega Azaj pisze, żeby czegoś nie spierniczyć trzeba wszystko dobrze przemyśleć. Ja na razie nie orientuję się zbytnio co jest od shadow line, co od mpaka itd, także obawiam się, że na tym etapie łatwo mógłbym zacząć iść w złą stronę z modyfikacjami wizualnymi. Może w niedalekiej przyszłości zamienię moje drugie auto na kolejne BMW i będę myślał poważniej nad jakimiś uprgade'ami, ale najpierw mechanika. Oczywiście chodzi mi po głowie kilka pomysłów, ale wszystko przyjdzie z czasem :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie szczerze mówiąc to bym nie zmieniał nic z zewnątrz. Może tylko ciemne szyby dorzucił, bo tak auto ma idealne proporcje ciemny lakier i jasne jedynie felgi plus nerka :norty: Obłędnie się prezentuje.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :wink: , a co myślicie o listwie chromowanej na klapę z tyłu? Dokładać czy raczej zostawić tak jak jest? Szyby fajny pomysł, ale jeśli już to chciałbym wszystkie w jednym odcieniu. Niby całe życie nie miałem z tym problemu nawet podczas kontroli, także może warto spróbować :) . Na razie muszę się dowiedzieć gdzie była gaśnica oryginalnie montowana i dokupic, skompletować wyposażenie schowka z narzędziami, dokupić oryginalny lewarek i takie tam pierdoły.

Wczoraj doszedł mi jeszcze czujnik temperatury zewnetrznej, postram się również wymienić nadkole bo jest lekko popękane i do nowego roku raczej tyle zdążę zrobić przy dobrych wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rozwianie wątpliwości.

 

Nie wiem jakby to powiedzieć, jestem załamany :cry2: i wkurzony :mad2: na siebie, ale bmw skończyło dziś swój żywot.. nie zdiagnozowałem jeszcze co się stało bo mam już dosyć na dziś, ale silnik szlag jasny trafił. Podejrzewam, że korba bokiem wyszła, albo obrócił się na panewce.

Rano jechałem do miasta ok 35 km, silnik nie dawał żadnych oznak nieprawidłowej pracy, jechałem delikatnie. Po dotarciu na miejsce zrobiłem może 1km podjazdu w drugie miejsce. Wsiadam, odpalam, wsteczny, jedynka, dwójka ( cały czas bardzo powoli bo ślisko ) i nagle jakiś dziwny stuk i hałas jakby coś się oberwalo w silniku, zdążyłem tylko wypiąć na luz, silnik zaczął klekotać i sam stanął. Nie wiem czy wszystko trwało 7 sekund. Olej na pewno wyleciał cały, wziąłem auto na lawetę i do domu. Nie zahaczyłem ostatnio nigdzie, żeby miska mogła odpaść, oleju co prawda jeszcze nie wymieniłem, ale sprawdzałem co 2 dni czy jest stan, nie zrobiłem nią nawet 3 tysięcy kilometrów. :cry:

Na razie nie wiem co będę robił dalej, po prostu mam cholernego pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ech, życie... Na pocieszenie powiem Ci, że nie jesteś sam, dzisiaj najprawdopodobniej pompę wody u mnie szlag trafił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu temu kupiłeś auto?

Bo 3k km to całe nic - dobrze zrozumiałem że od zakupu ?

 

Bo w tym wypadku chyba trzeba pomyśleć o kontakcie z poprzednim właścicielem przed rozbieraniem silnika.

Moje BMW e39 530d

http://e-fotek.pl/images/30091622802443619386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niestety tego pecha, że auto było wzięte z komisu. Tylko dlatego zdecydowałem się w ogóle na taką opcję bo już raz tak kupiłem auto, które jeździ do dziś. Owszem mogę spróbować zadzwonić, ale wątpię czy to coś da, sami wiecie jak chamsko handlarze podchodzą do takich spraw, a nawet gdyby doszło do rozprawy sądowej to takie coś będzie toczyło się latami znając nasz wymiar sprawiedliwości a poza tym koszty dorownały by pewnie wartości auta. A ja chce dalej jeździć i może to głupie ale chce to auto.

Co do silnika nie sprawdziłem jeszcze jutro będę się za to zabierał, ale na pewno będę potrzebował drugi nawet goły. Jeśli nie dam rady sam to odstawiam do znajomego mechanika i może coś z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że na wiosnę się wyrobię, a auto postaram się zreanimować.

No początek przygody z BMW to na razie tylko W-YDATEK i to spory, ale auto i tak spróbuję przywrócić do życia, może się uda.

dzisiaj najprawdopodobniej pompę wody u mnie szlag trafił.

Również współczuję, ale ile ja bym dał za to, żeby to była tylko pompa...

Panowie, ponieważ jestem tu nowy i zielony w tej marce, pewnie bedę często się o coś pytał i z góry liczę na waszą pomoc. W związku z tym mam pierwsze pytanie jak, gdzie lub po czym sprawdzić jaki mam typ silnika, i czy ma on vanosy ( tzn. podejrzewam, że ma, ale muszę to wiedzieć na 100% ) bo chcę znaleźć taki sam, żeby uniknąć późniejszych problemów przy składaniu i odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.