Skocz do zawartości

Zwykłe/niezwykłe 520d


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zarejestrowani
Z oponami normalnie nie ma problemu, mam Conti Wintery dosyć ciche a na lato mam Dunlopy Sporty ( ponoc najcichsze ) ale mam kombiaczka i niestety ale mimo wszystko dźwięk się kumuluje w części bagazowej, zwłaszcza jak ktoś ma tak wyczulone ucho jak moje :|

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Dawno się tu nie odzywałem, a kilka spraw się pozmieniało.

Od dawna wkurzała mnie "awaria" ringów. Wyglądało to tak, że pomimo tego, iż wszystko świeciło się jak należy, to wyskakiwał komunikat przepalonej żarówki w prawych ringach. Pomagało jedynie założenie żarówki o mocy 20W, standardowo są 10W. Jeśli jednak założyłem 20Watową w lewy ring, to wtedy pokazywał się błąd lewego ringu, ring przestawał świecić, nawet brewki gasły. Słynna już elektryka E60.

No i tak jeździłem z jedną żarówką 10W i z drugą 20W. Trochę słabo to wyglądało, jakby jedna lampa była nowsza od drugiej.

 

Akurat się złożyło, że nasz kolega Dziqsek organizował w ostatni weekend grupowe kodowanie w Wa-wie, więc z uśmiechem na gębie pojechałem.

Po pierwsze spotkać się i go wreszcie poznać, a po drugie załatwić sprawę ringów. Fajne spotkanie, jak to bywa miałem być pół godzinki, a posiedziałem 4, bo fajnie było pogadać z innymi kolegami również z forum.

Oczywiście wyłączyliśmy powiadamianie o spalonych żarówkach i przy okazji ograniczyliśmy do maxa EGR, żeby silnik dostawał jak najwięcej świeżego powietrza, sprawdziliśmy moją przepływkę, bo zawsze miałem wrażenie, że coś z nią jest nie tak, ale to były tylko moje wyimaginowane wrażenia, przepływka super. Chciałem jeszcze zakodować polskie menu, ale Dziqsek mi odradził. Powiedział, że się da, ale nie poleca. To mi wystarczyło, angielski też rozumiem. Na koniec zostały światła stopu. Po pierwsze chciałem żeby zapalały się przy hamowaniu wszystkie możliwe żarówki w lampach, a nie tylko zewnętrzne i żeby przy ostrym hamowaniu wszystkie stopy pulsowały, mrugały.

Tak zagadałem Dziqska, że stopy mrugają, ale zapomniał aktywować, żeby zapalały się również wewnętrzne żarówki...ech...następnym razem.

Tak mi minęła sobota. Polecam Dziqska każdemu, widać, że się chłopina zna na robocie. :cool2:

Jedyny minus, to okazało się, iż mój akumulator kończy żywot, a dwa miesiące temu skończyła się gwarancja....pewnie i tak by jej nie uznano.

Muszę poszukać jakiejś dobrej baterii.

 

Ostatnią drobną sprawą, jaka się zmieniła, były dwa małe odpryski na szybie czołowej. Niby małe, ale bardzo mnie wkurzały. Kupiłem glass doktora K2 (mam już z nim pewne doświadczenie), pół godzinki w garażu i zrobione. Na koniec musiałem wystawić autko na słońce, bo żywica, która zalewa pęknięcie, reaguje z promieniami UV i jak na złość 10 minut po wystawieniu, słońce zniknęło. Beemeczka stoi i czeka, może coś się jeszcze wydarzy i słońce wyjdzie.

 

Tak w ramach przypomnienia jak wygląda i czeka na słońce:

 

http://images76.fotosik.pl/313/1abb606262975574med.jpg

 

No i tyle drobnych zmian, bo co tu więcej skoro reszta chodzi jak należy..i oby tak zawsze :D

PS. Jak bumerang powraca sprawa skór, jakby ktoś słyszał o jakimś fajnym i oczywiście niedrogim komplecie, to proszę o info. Tylko w siwym kolorze.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No a co z ringami, swieca juz jak nalezy czy musisz jeszcze cos zrobic?

Moj akumulator tez zaczal sie sypac i go wymienilem, tak to jest jak Auto wiecej stoi jak jezdzi :mrgreen:

 

Zakup AMG, dluzej trzymaja. Ja zdecydowalem sie na Banner Running Bull AGM 592 01. Ma lepsze wartosci od Waty na rozruchu w zime i placilem 140€

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z ringami muszę poczekać. Nie miałem żarówki 10W żeby ją założyć do prawego ringa, albo 20W żeby założyć do lewego. W sklepach wokół mnie nie mają żarówek 20W, musiałem zamówić na alledrogo. Wezmę się za to w sobotę, bo i tak będę wyjmował lampy dla lepszego dostępu. Chcę to zrobić raz a porządnie mając wszystkie żarówki, wtedy zobaczę czy zostaną mocniejsze, czy słabsze.

Co do baterii... Już załatwiona. Za dwa tygodnie będę miał nówkę Centrę.... za darmo :wink: a do tego 100l paliwka, też za darmo. Nie pytaj jak :norty:

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej,

Dzięki za dobre słowo.

Wszystko kupiłem na allegro. Nie mogę znaleźć dokładnie tych, które kupiłem, ale wyglądają mniej więcej jak te:

 

1. grubsza http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-pianka-kauczukowa-z-klejem-20mm-i5868418239.html

 

2. cieńsza z aluminium: http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-z-aluminium-maska-nadwozie-10mm-i5855588310.html

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ooooo dzieki bardzo za linki.... Tez bede walczyl z tematem! Co myslisz gdyby tak nadkola wygluszyc bo troche tandeta w e92.. Zdalo by egzamin czy lepiej zostac przy masce?!? Pozdro....
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najlepiej to by było wygłuszyć dodatkowo ścianę grodziową, ale to duuuużo roboty.

Nadkola? Nikt nie broni. Wygłuszyłoby to hałas od zimówek. Można.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej.

Dziś znowu wpadłem do Dziqska na małe kodowanko i gęba mi się cieszy cały czas.

Pojechałem generalnie żeby zrobić porządek z EGR, ostatnio go ograniczyliśmy, ale silnik zaczął głośniej pracować i zaczęło mnie to denerwować. EGR wrócił do pierwotnych ustawień.

Przy okazji dokodowaliśmy to co ostatnio zapomnieliśmy, czyli żeby wciskając stop świeciły się wszystkie możliwe żarówki w tylnych lampach, a nie tylko te skrajne/zewnętrzne. Na koniec, tak od niechcenia dołożyliśmy welcome lights, czyli żeby przy otwieraniu zapalały się wszystkie możliwe postojówki i taka drobnostka powoduje, że uśmiech z gęby mi nie schodzi, na szybko wygląda to tak (palą się przez 20 sekund):

 

https://youtu.be/jltnDr-OsZ8

 

Jeszcze jeden filmik:

 

https://youtu.be/41jiIll4rWk

Edytowane przez Krzysiek BMW Jabłonna

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Krzysiek! Dobra robota!!! Tez u siebie ogarnialem temat. Tyle ze u mnie zapala sie hard czyli gwaltownie i mocno i jeszcze dozucilem halogeny przy otwieraniu auta. A u Ciebie jest soft czyli delikatnie:)) mozez jeszcze dozucic ze z kluczyka tam gdzie bagaj otwierasz wciskajac wlacza sie np: dlugie lub co tam zechcesz. Czyli jak bedzie parking pelen bmw to wciskasz guzior i zapalaja sie swiatla bez wzgledu na to czy masz w aucie ustawione na auto czy wylaczone... Taki bajer.. Jeszcze duble awaryjne czyli takie podwujne. Stopy mrugajace przy gwaltownym hamowaniu.. Tech bajerow jest troche... Zycze milej zabawy... Swoja droga szkoda ze Dziqsek tak daleko mieszka bo bede w kwietniu w pl i podlecialbym zakodowac radio na hifi ale ja jade do Pily a to kupa km do niego...:(
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej. Stopy mugające już mam, Dziqsek mówił o halogenach, ale to mi nie potrzebne, welcom light zrobiłem tylko dla tego, bo zawsze mi się to podobało. W poprzedniej E46 sam je zrobiłem ciągnąc kabelki od podświetlania schowka :D

Na parking pełny beemek mam coś innego. Nawet z odległości ponad 100 metrów, gdy nacisnę przycisk zamykania na pilocie, to zaczyna wyć alarm.

Dziqsek często organizuje kodowanie w Poznaniu, masz niedaleko.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze z tym alarmem to mega!!! Tez by sie przydalo...:))) dobry pomysl z tymi kabelkami:))) chyba napisze do niego moze cos da sie zrobic w tym temacie?!? Moze ma kogos w okolicach poznania?!? Napisze zapytam.. Dzieki za rade i info.. Pozdro..

Jak wroce do domu to nagram filmik z mojej betki tez wkleje link z yt.

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Dziś zawitały do mnie cztery spore paczki z już chyba ostatnią modyfikacją jakiej mi brakowało. Może nie tyle co brakowało, co uważam, że w takim aucie jak e60 być powinny. Długie i wytrwałe poszukiwania, codzienne śledzenie allegro i w końcu są. Pochodzą z anglika, żadnych przetarć czy uszkodzeń, jedynie muszę je doczyścić i zabezpieczyć. Oczywiście czeka mnie przeróbka maty zajętości i zaczepy pasów, ale na spokojnie, mam czas. Generalnie na majówkę chciałbym już mieć je w środku.

A o czym mówię?

 

http://images76.fotosik.pl/429/85f3794d7ac1410emed.jpg

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to gratki, ciekawy jestem jak to sie przerabia i czy wytrzymasz nie robić tego w ten weekend ;)

Jak byś mógł to zrób parę fotek z przeróbki a siedzenia widzę pod kamerą stoją :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zrobię fotorelację z przerabiania, bo sam takiej szukałem i nie znalazłem.

W ten weekend nie będę miał czasu, muszę też je dopieścić zanim je założę i tu też będę robił fotorelację żeby pokazać jak się skórki zmieniają, jak nabierają kolorów i kształtów. To nie zabawa na jeden weekend... Muszę też poszukać jakichś dobrych środków do czyszczenia i pielęgnacji.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wytrwałości w szykaniu! Bardzo ciekawy jestem jakich środków użyjesz do czyszczenia i konserwacji tych skór bo mam ten sam kolor i tez planuje powoli jakieś większe czyszczenie i lepsza konserwacje niż zwykle ściereczki z woskiem do skór. Czekam na relacje i efekty;)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziś, tak jak zapowiadał speed, miałem ogromną ochotę zabrać się za czyszczenie moich skórek, ale jak to w moim zawodzie bywa, rozdzwonił się telefon i mój ambitny plan poszedł w p....u, bywa. Wziąłem jednak do domu jeden boczek, najbardziej zabrudzony, tak tylko żeby go przetrzeć, zobaczyć jaki kryje się kolor pod spodem, a skończyło się na doprowadzeniu go do stanu idealnego. No ale oczywiście nie zrobiłem zdjęcia przed, za to mam efekt końcowy i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Kilka mokrych ściereczek do tyłka niemowlaka, mleczko do skórzanych, domowych krzeseł i wygląda jak nówka.

 

http://images77.fotosik.pl/435/1f33f08f08cedf83med.jpg

 

W poniedziałek zamawiam taki oto zestawik do czyszczenia i każdą wolną chwilę spędzam w garażu. Będę robił fotki przed i po.

 

http://sklep.colourlock.pl/zestaw-strong-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej.html

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No stary!! Gratuluje zakupu skorki!!!! Czeka Cie troche roboty!! Ale taka robotka to przyjemnosc;)) wiec czekam na efekt koncowy!!! Taka mala rada zanim zaczniesz rozbierac to kup z10 klipsow bo zawsze ktorys peknie i bedzie brakowal:) znam to z autopsji :)) Krzysiek powoli a dokladnie! Pozdro i milej zabawy!!
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hej.

Dzięki.

Klipsy mam, z dwadzieścia sztuk. Kiedyś tam do czegoś kupiłem i leżą.

Siedzę i nie mogę się napatrzeć na efekt jak ten boczek wygląda dziś w świetle dziennym ścieg nici wysechł i fajnie to wygląda, bo jest dużo jaśniejszy niż skórka. Chciałem to uchwycić na zdjęciu, ale chyba mam za słaby aparat..

 

http://images75.fotosik.pl/436/5dcb27665f327bdbmed.jpg

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bedzie uchwycic wiec sie nie przejmuj! Skoro mowisz ze jestes happy to tak jest:)) moze rozbiore swoja skorke i wyczyscisz :)) Zartuje!!! Czekam na efekt koncowy;)) pozdrawiam...
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie mowilem :mrgreen: Tez bym nie wytrzymal :cool2:

Przyjemnej pracy zycze a te specyfiki co zamowiles chyba dobre bo na forum wielu ich uzywa. Tez chcialem ale u mnie problem z przesylka/przelewem.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie Speed ze pozwolilem sobie przejzec Twoja galerie. Stwierdzam ,ze pieknego masz estate i nawigatora:) mimo tego ze nie jestem zwolennikiem kombiakow to Ty masz zacne auto! Aaaa i chyba masz pozytywnego bzika na punkcie felg:) ja juz swoje raz restaurowalem i znowu ranty podrapane:/ pewnie na lato znowu beda u mistrza w renowacji;) co do skorki to pierwszy raz czyscilem szarym mydlem a teraz takim specyfikiem

http://i.imgur.com/tklyXwQ.jpg

Nie jest zle ale troche mi zapach nie odpowiada:(

" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdzie bym na jakim forum nie czytał, to wszędzie większość chłopów używa szarego mydła, ale szare mydło ma PH 1, inni piszą żeby kupić dobre mydło PH 5,5 i to załatwia sprawę (skóra ma właśnie PH 5,5). Wczoraj wieczorem przyniosłem drugi boczek i ... moja Córcia (5l) wpadła na super pomysł, gdy tatuś zszedł go garażu przymierzyć ten wyczyszczony, ona wzięła mokre ściereczki i zrobiła tak jak tatuś dzień wcześniej, wyczyściła drugi boczek. Wygląda świetnie od samych mokrych chusteczek. Powiedziałem jej, że mogła przynajmniej zdjęcie zrobić przed czyszczeniem bo obiecałem kolegom :wink:

Speed jak chcesz taki zestaw, to mogę zamówić dwie sztuki i jakoś Ci wysłać. Mam konto walutowe, to też bez problemu prześlesz mi ejrusy.

Daj znać, dziś chcę zamówić, ale mogę poczekać. Może jeszcze przed świętami bym Ci wysłał do DE, chyba, że będziesz na święta w Polsce.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wielkie dzięki, najpierw do nich napisze bo i barwnik do skóry potrzebuje (mam jedną zmarszczke gdzie trochę farby odpadło) i cały zestaw przez nich proponowany. Dzisiaj wieczorem dam Ci znać :cool2: :cool2:

 

Powiem Tobie Speed ze pozwolilem sobie przejzec Twoja galerie. Stwierdzam ,ze pieknego masz estate i nawigatora:) mimo tego ze nie jestem zwolennikiem kombiakow to Ty masz zacne auto! Aaaa i chyba masz pozytywnego bzika na punkcie felg:) ja juz swoje raz restaurowalem i znowu ranty podrapane:/ pewnie na lato znowu beda u mistrza w renowacji;) co do skorki to pierwszy raz czyscilem szarym mydlem a teraz takim specyfikiem

Nie jest zle ale troche mi zapach nie odpowiada:(

 

Dzięki :D Jesli chodzi o czystość felgi to tak, co sezon muszą być gruntownie wyczyszczone ale wielkość i styling jaz mniej bo puki mam komplet nie czuję parcia na zakup ładniejszych chociaż ostatnio szukam styling 144 ale bieda, nikt nie sprzedaje.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziś zrobiłem sobie dzień pracy w domu, a w międzyczasie zabrałem się za dwa kolejne boczki, te przednie i okazały się masakrą, strasznie były ufajdolone.

Rano byłem w markecie i natknąłem się na pewien specyfik, polecany przez parę osób na różnych forach, oczywiście kupiłem za całe 15zł, poniżej zdjęcie i mleczko do moich domowych krzeseł:

 

http://images77.fotosik.pl/440/6073d57cc94d1b7cmed.jpg

 

I teraz dla przykładu tak wyglądał boczek, który w Anglii był boczkiem kierowcy (najbrudniejszy jaki miałem)

 

http://images76.fotosik.pl/440/d2df9316981d0102med.jpg

 

Dwa razy spryskałem pianką, pianka popracowała z pół godzinki i przeleciałem szczoteczką do rąk:

 

http://images77.fotosik.pl/440/dfca5c47b40ede37med.jpg

 

a tak wyszło, już po przetarciu również mleczkiem:

 

http://images75.fotosik.pl/439/905b317b1d6bb16amed.jpg

 

Nieźle co?

 

Wszystkie boczki leżą już zapakowane w workach, jutro zabieram się za tylną kanapę.

Zrobię foty jak wyszło.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.