Skocz do zawartości

Liqui moly diesel spülung


tgorka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno to zależy od silnika. W n47 miałem wrażenie, że chodził ciszej. W n57 też ciszej :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwal sie czy coś się zmieniło po tym cudownym środku :D


ja leje archoil + zwykły ON z Auchan i róznicy w pracy silnika nie ma... w porównaniu do shell czy vervy,


ale nie wiem czy widzieliście moje video od nośnie pracy silnika z EGR i bez EGR?


różnica kolosalna....



każdy może sobie sprawdzić czy jego auto będzie chodziło głośniej czy są jakieś zmiany, wystarczy pozostawić auto na biegu jałowym dłużej niż 3-4 min a EGR się sam zamknie, dzwięk na pewno się zmieni, do tego można wcześniej podpiąć kostkę i patrze na apce.

 

Dopiero zamowilem te srodki (2 butelki - wleje na jakies 40l). Pewnie chwile to potrwa zanim potem wyjezdze bak -napewno dam znac.


Mam prosbe - czy mozesz podeslac mi link do tego srodka Archoil ? Duzo o nim slyszalem tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pochwal sie czy coś się zmieniło po tym cudownym środku :D


ja leje archoil + zwykły ON z Auchan i róznicy w pracy silnika nie ma... w porównaniu do shell czy vervy,


ale nie wiem czy widzieliście moje video od nośnie pracy silnika z EGR i bez EGR?


różnica kolosalna....



każdy może sobie sprawdzić czy jego auto będzie chodziło głośniej czy są jakieś zmiany, wystarczy pozostawić auto na biegu jałowym dłużej niż 3-4 min a EGR się sam zamknie, dzwięk na pewno się zmieni, do tego można wcześniej podpiąć kostkę i patrze na apce.

 

Troche czasu minelo, ale ostatnio niemialem weny na pisanie.

Niestety nic sie niezmienilo. Raz mam korekty na poziomie ok na poziomie ok 1 (a nawet mniej bo i 0,7/0,8) a innym razem jakby drugi wtrysk sie podwieszal i jak dluzej pochodzi na jalowym to sie zwieksza korekta na 2 wtrysku powoli do 2-2,5 -losowo co jakis czas chwilowo nawet wiecej -choc mala przejazdzka i znow OK. Zawsze sprawdzane na nagrzanym silniku.


Trzeba powoli myslec co dalej. Mam nadzieje, ze Btool dobrze to mierzy - w sumie czuc jak korekta jest ok 2 i wiecej (wtedy sa lekkie wibracje jak wypadanie zaplonu)

Jeszcze mu raz na probe zaleje tym razem Liquid molly na mniej niz 15L

*mam mieszane uczucia co do regeneracji wtryskow - zastanwiam sie, czy kupno uzywek niejest lepsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie jak ty, 4 wtrysk na zimnym wszystko ok do 1 jak się rozgrzeje na jałowym dobija do -2.5 o ile pamietam zaczyna rzucać silnikiem. Również zalałem liquy Molly ale bez rezultatu może troszkę ciszej pracuje. Rzucanie silnikiem mocno uspokaja się gdy odepnę przepływke choć według pomiarów jest ok. Jedynie na jałowym czasami zadane ma 350 a mierzy 490. Zastanawiam się czy to nie jej wina choć moim zdanie nie powinno to mieć wpływu na 1 wtrysk. Teraz bije się z myślami czy wymienić wtrysk czy to na pewno nie wina przepływomierza... nie chciałbym wymieniać czegoś co jest dobre.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
pochwal sie czy coś się zmieniło po tym cudownym środku :D


ja leje archoil + zwykły ON z Auchan i róznicy w pracy silnika nie ma... w porównaniu do shell czy vervy,


ale nie wiem czy widzieliście moje video od nośnie pracy silnika z EGR i bez EGR?


różnica kolosalna....



każdy może sobie sprawdzić czy jego auto będzie chodziło głośniej czy są jakieś zmiany, wystarczy pozostawić auto na biegu jałowym dłużej niż 3-4 min a EGR się sam zamknie, dzwięk na pewno się zmieni, do tego można wcześniej podpiąć kostkę i patrze na apce.

 

Troche czasu minelo, ale ostatnio niemialem weny na pisanie.

Niestety nic sie niezmienilo. Raz mam korekty na poziomie ok na poziomie ok 1 (a nawet mniej bo i 0,7/0,8) a innym razem jakby drugi wtrysk sie podwieszal i jak dluzej pochodzi na jalowym to sie zwieksza korekta na 2 wtrysku powoli do 2-2,5 -losowo co jakis czas chwilowo nawet wiecej -choc mala przejazdzka i znow OK. Zawsze sprawdzane na nagrzanym silniku.


Trzeba powoli myslec co dalej. Mam nadzieje, ze Btool dobrze to mierzy - w sumie czuc jak korekta jest ok 2 i wiecej (wtedy sa lekkie wibracje jak wypadanie zaplonu)

Jeszcze mu raz na probe zaleje tym razem Liquid molly na mniej niz 15L

*mam mieszane uczucia co do regeneracji wtryskow - zastanwiam sie, czy kupno uzywek niejest lepsza opcja

 

Skonczylo sie na regeneracji 4 wtryskow (po sprawdzeniu). Z czasem bylo gorzej, w sensie pozostale wtryski tez mialy wieksze korekcje i czuc bylo na jalowym , ze drga momentami.

Teraz chodzi rowno i korekty ok.


Podsumowujac - w moim przypadku niepomogl Liquid molly (lany na caly bak jak i na 15 litrow) ani srodek bmw.// niewiem czy te zabiegi nawet niepogorszyly sprawy, ale tego sie niedowiem bo moze poprostu zuzycie postepowalo z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no to faktycznie, na zepsute wtryski żaden środek nie pomoże


ile wydałeś na regeneracje wtrysków? czy ciszej chodzi silnik teraz? bo u mnie coś klepie na postoju, najgłośniej to z prawej strony jak się stanie przy dżwiach pasażera z dołu, i nie wiem czy to przez wtryski, choć korekcje są okej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Pacjent to M57n2. Może ktoś zerknąć na te korekcje wtrysków? Auto ma moc oraz nie kopci mimo braku DPFa.


Na piątym cylindrze korekta jest sporo zawyżona a po przegazowaniu idzie do góry nawet na +3.0 potem schodzi. Temp silnika to 90st C.


Proszę o wskazówki co może być nie tak?


https://www.youtube.com/watch?v=r2KdTqKLVpA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak coś archoil 6400 zalej

 


zalałem Liqui Moly 0,5 Litra na 20 litrów ropy...


Ale dziwny temat z tym wtryskiem że po przegazowaniu korekta idzie na wysoki + a potem spada.... :shock:


No nic wyciągam wszystkie wytryski idą na maszynę, przy okazji wymienię podkładki pod wtryskami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.