Skocz do zawartości

Dobor FELG 18' - czy sprzedawca ma racje?


nettyper

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich fanow BMW,

jest to moj pierwszy post na tym forum, takze w razie czego prosze 'nie bic' :-)

 

upatrzylem fajne alufelgi wraz z oponami w dobrej cenie o danych wymiarach:

 

Front 225/45/18 91Y, Rear 255/40/18 95Y

 

Front alloy wheels: 18x8" ET34 - Wheel part number: BMW 36117845880

Rear alloy wheels: 18x8.5" ET47 - Wheel part number: BMW 36117845881

 

Sprzedawca zarzeka sie,ze beda idealnie pasowaly do mojego e90. Jednak wg producenta oraz informacji, ktore znalazlem na forum, nie beda kompatybilne. Wg producenta powinny byc 225/40/18 et34 przod i 255/35/18 et37 tyl.

 

Co wy, drodzy forumowicze na to? Czy obejdzie sie bez dystansow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód wejdzie na pewno, z tyłem ciężko chociaż nie wiem czy będzie obcierać. Nawet jeśli tył by nie obcierał to będzie to źle wyglądało - koła będą bardzo schowane do środka (standardowo w E90 przed liftem tylne koła są schowane do środka, a te o których piszesz są schowane jeszcze bardziej o 13mm sztuka!). Przy takim zestawie dystans 20mm na tył to minimum, przód niby ok ale żeby ładnie wyglądało to też by się przydało z 10mm.

Ja bym odpuścił.

 

***edit***

Teraz zauważyłem, że to jeszcze profil 45 a powinien być 40. Odpuściłbym podwójnie

Edytowane przez bbrys
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie taki profil i Et celuj 30 aby z tyłu trochę wyszły a przód będzie prawie idealnie .

Szukaj felg od Z4 mają ET 30 co pasuje do e 90 i poprawia wygląd auta bez dodatkowych dystansów .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.