Skocz do zawartości

E36 vs E34 vs E32


wjtk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że korzystałem z wyszukiwarki forum, ale otrzymuję tak wiele wyników, że nie mam siły wszystkiego przeglądać.. Będę wdzięczny za wszelką pomoc :).

 

Więc przejdę do sedna. Mam zamiar zakupić mój pierwszy samochodzik - BMW. Kandydaci to:

  • seria 3 - E36 - lata 1991-1997
  • seria 5 - E34 - lata 1989-1996
  • seria 7 - E32 - lata 1988-1994

Jeżeli chodzi o cenę to jest bardzo podobna.

 

1. Czym głównie różnią się te modele (poza wyglądem)?

2. Który model polecacie szczególnie i dlaczego, jaki silnik, jaki rocznik? Ja skłaniam się ku E36 ze względu na nowocześniejszy wygląd (czy dobrze wybieram?)

3. Co oznacza "i" przy oznaczeniach np. 325 a 325i?

4. Jak wogóle rozszyfrowuje się te nazwy? przykładowo 325 - 3 to seria, 2,5 to pojemność?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi :).

Edytowane przez wjtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam E36. Będzie nowsza i świeższa. Koszty utrzymania są dużo niższe. Model E32 to nie jest auto dla początkujących fanów marki. A jeżeli Ci się nie spodoba to i tak na długo z nim zostaniesz. Zawsze po E36 będziesz mógł przesiąść się na E39 lub E38, wystarczy dorzucić tylko pare złoty. Poszukaj 323i, 328i lub 325tds bogato wyposażonego po 1995r. a napewno będziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz mieć podwójne okrągłe reflektory w swoim BMW to tylko i wyłącznie E34 lub E32. Tyle, że jak kupisz odrazu E32, to do czego lepszego później się przesiądziesz. Pewnie do E38 lub E65. Tylko to lepsze, jeżeli nawet na wstępie nie kosztuje więcej, to potem przybiera trochę innego wymiaru. E32 będziesz jeździł do końca jej życia, bo jej nie sprzedaż. A jak Ci się to uda, to sporo na tym stracisz. Przypuszczam, że chcesz wydać na swoje BMW ok. 15tys.zł. Jeżeli E36 jest za mała, to proponuje ewentualnie E34 525 24v lub 525tds. Koszty utrzymania nie są tak wielkie, a samochodzik też się może podobać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najwiecej radosci z jazdy z tych trzech modeli dała mi e32 (pomijajac M3 :wink: ). I ja bym wlasnie wybral stara poczciwa siodemke. Jednak dla kogos kto nie mial wczesniej BMW chyba jednak e36 bedzie najlepszym rozwiazaniem. Najmniej awaryjne i najtansze w eksploatacji, chociaz moze to zalezec od konkretnego egzemplarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o cenę to jest bardzo podobna.

 

1. Czym głównie różnią się te modele (poza wyglądem)?

2. Który model polecacie szczególnie i dlaczego, jaki silnik, jaki rocznik? Ja skłaniam się ku E36 ze względu na nowocześniejszy wygląd (czy dobrze wybieram?)

3. Co oznacza "i" przy oznaczeniach np. 325 a 325i?

4. Jak wogóle rozszyfrowuje się te nazwy? przykładowo 325 - 3 to seria, 2,5 to pojemność?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi :).

 

Ile masz kasy na autko?

 

1. Sa to zupelnie inne auta, dla zupelnie roznych odbiorcow :mrgreen:

2. A czego oczekujesz od auta ? Jak E36 to tylko Coupe, jest to najladniejsza wersja nadwoziowa 3er.

3 "i" oznacze wtrysk benzynki

4 Ano dokladnie. Jak juz zeszlo na 325i to jest to najsluszniejsza wersja silnikowa do E36 (no chyba, ze w nowszych modelach wtedy 2,8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mialem wszystkie samochody, o ktorych mowa. E36, E34 i E32 roznia sie od siebie glownie tym, ze kazda z nich jest po prostu innej klasy.

Zastanow sie, jakiego samochodu szukasz: czy samochodu klasy sredniej wyzszej ze sportowym zacieciem, ale za to o umiarkowanym apetycie na paliwo, czy limuzyny rowniez o sportowym charakterze, czy tez samochodu luksusowego, odpowiadajacego np. Mercedesowi klasy S.

Te trzy typoszeregi lacza rewelacyjne wlasciwosci jezdne, doskonaly rozklad masy, naped na tylna os i jeszcze to nieopisywalne 'cos', co czuje sie w niewielu markach samochodow. BMW jest wlasnie jedna z nich :) .

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie tego absolutnie zlosliwie, ale chyba kazdy rozsadny ze mna sie zgodzi - kupic mieszkanie 2 pokojowe, domek jednorodzinny czy zamek ;p... Sprecyzuj co chcesz kupic, albo kup kazde bo wszystkie maja swoje zalety. Ja jedynie zachecam do zakupu trojki jesli to ma byc auto na poczatek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E32 - tanie w zakupie, dość sporo potrafi "zjeść", luxus, prestiż,

E34 - stosunkowo tanie w zakupie, wygodne i dynamiczne, tanie w utrzymaniu,

E36 - najmniejsze z wymienionych, często stan "po małospokojnym użytkowniku", dość tanie w utzymaniu

 

silniki: E36 320i lub większy, E34 525i lub 525tds lub większy, E32 730i M60.

 

Takie jest moje zdanie. Jak chcesz powybierać i zostać "przewiezionym", to przeglądaj to forum i wpadnij na jakiś zlot.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gratulacje, udało Ci się wyciągnąć trupa z szafy! Ostatni wpis w tym temacie jest z 2006 roku... Nie zdziw się, jeżeli nikt Ci nie odpowie :duh:

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem datę ale skoro ja to przeczytałem to czemu kto inny nie miał by skorzystać również z tego postu, spoko ja mam swoją e34 jako pierwsze BMW i pierwszy własny samochód i jestem bardzo zadowolony z zakupu ciesze się ,że nie uległem namową innych, którzy odradzali mi ten model bo jest "stary" i w ogóle markę BMW bo pierwsze auto musi być małe ekonomiczne i inne głupoty... czyli te śmieszne ople corsy fiaty seicento i inne badziewne auta tego pokroju.

 

Jeśli chodzi o ekonomiczność to nie widzę logiki jeżdżenia oplem na benzynie ,który mojemu koledze spala 13 litrów benzyny po mieście przy jeździe raczej żwawej , a moim BMW spalającym 16 litrów gazu gdy poprzeciągam go na obrotach szybciej rurze spod świateł itp. posiadam silnik 2,5 litra i duży nie oznacza od razu nieekonomiczny robiąc test starałem się jeździć jak najbardziej ekonomicznie robiąc mniej więcej 50 km w mieście i 200 km trasa spaliłem niecałe 11 lpg jadąc z 3 pasażerami, e36 kolegi przeciętnie spali od 1 do 3 litrów mniej a komfort nieporównywalnie większy jest w e34 zwłaszcza z pełnym wyposażeniem, jechałem e36 jest fajniejsze niż auta dla początkujących kierowców typy fiaciki ale rewelacji nie ma w stosunku co do 5-ki więc ja polecam zdecydowanie e34 bo to prawdziwe BMW z charakterem a cenowo można kupić je praktycznie tak samo.

Edytowane przez Michal_sk8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W porównaniu E36 i E34, bo jeżdziłem kiedyś 320i rodziców a obecnie posiadam już własne 520i to faktycznie w E34 widać że jest to starsze auto konstrukcyjnie ale zdecydowanie bardziej kmfortowe zwłaszcza z tyłu i ma taki swój niepowtarzalny styl który urzeka po pewnym czasie użytkowania, może gdyby znaleźć podstawową E36 316i/318i z LPG byłaby ekonomiczniejsza, ale nie radziłbym się zarażać R4 lepiej od razu poszukać mocniejszej wersji bo 316-stka szybko przestanie wystarczać pod względem osiągów. Zresztą ekonomią się nie ma co sugerować bynajmniej w moim przypadku i 3ka i 5ka z tym samym silnikiem M50B20 spalają podobnie w granicach 16-18 LPG, na trasie przy normalnej jeździe można zejść do 12-stu.

Osobiście polecałbym E34 bo cenowo jest tańsza troszkę, a jak by nie było nadal może dawać dużo frajdy no i ma taki klasyczny charakter starych beemek, na temat E32 się nie wypowiadam bo nie miałem styczności z tym autem, ale to auto ma klasę i gdybym teraz kupował auto to już chyba bym brał ten model pod uwagę, bo szukając wcześniej to tylko E30/E36 i wybrane właśnie E34 przeglądałem szukając zdrowego okaza. :)

 

Sorry za odkop, ale jak kolega powyżej wyrażam własną opinie bo może ktoś będzie jeszcze szukał wypowiedzi przed zakupem któregoś z wymienionych egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.