Skocz do zawartości

E90 2.0 Telepanie budą i falowanie obrotów


witekktm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż od jakiegoś czasu zauważyłem jak moja bavaria się zagrzeje (po przejechaniu ok 30km) na postoju trzęsie całą budą oraz falują obroty. Skrzynia automat podczas ustawienia na P parking oraz D jazda w miejscu telepie budą oraz falują obroty.

Podczas jazdy jest wszystko ok zbiera się normalnie itd.

Ktoś ma pomysł czego to może być wina? Silnik 2.0 163km. Załączam filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To falowanie obrotów to może być uszkodzony konwerter skrzyni automatycznej, ale skoro piszesz że na zimnym jest ok, to do końca nie wiadomo.

Zacznij od sprawdzenia korekcji wtrysków no i błędów.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dziwne ze na postoju czy jak hamuje na biegu ekonometr nie pokazuje totalnego zera.

 

wejdz w ukryte menu , odblokuj testy i zobacz na 14 tescie bledy, na tescie 04 sprawdz na biegu jalowym spalanie na godzine, powinien pokazywac w zaleznosci od mieszanki 0.2-0.6 l/h lub 0.6-1.1 l/h.

 

a najlepiej jak sobie zakupisz interfejs i inpa sobie bedziesz sprawdzal bledy, live data itd.

interfejs jest tani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na luzie tez obroty falowaly, zupełnie przypadkiem pomyślałem sobie ze wymienię wszystkie paski rolki i napinacz, do tego przeczyscilem cały dolot, kolektor i egr. Problem ustał i nie powraca od tygodnia juz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo. falują oborty. sprawdzałem korekte wtrysków i nie jeden wtrysk troszke szwankuje.

 

po odpaleniu z rana piszczy też pasek. ma to czoś wspólnego z tym ?

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było ale zaczęło się od tego, że przy równej jeździe obrotu falowały do góry i po pewnym czasie bieg wchodził na wyższy. Jak zaczęło telepać u mnie budą konwerter był już do wymiany i skończyło się to wymianą silnika więc lepiej szybko to zweryfikujcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

U mnie problem wydaje się być podobny. Obroty lekko skaczą na postoju, myślę, że bez większych anomalii. Problem pojawia się przy rozgrzanym silniku pomiędzy prędkościami 60-80 km/h. Auto strasznie szarpie, obroty skaczą o parę setek. Przy stałym ustawieniu pedału gazu/tempomatu szarpanie jest cykliczne, powiedzmy co sekundę. Problemu nie ma poniżej 60km/h i powyżej 100km/h.

Ma ktoś jakiś pomysł? Czy jest to temat na skrzynie biegów (automat) czy wtryski? Raz w ASO powiedzieli mi, że z wtrysków może ciec, bo było mokro pod autem, ale skończyło się na cieknącej chłodniczce oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

jedz do mechanika wymień rolke i pasek , kup BMW fuel additive diesel 2szt i przegoń 2 baki jak ci nie pomoze to zacznij się martwic o wtryski

 

jak kolega Santa Cruz możesz od razu u mechanika wyczyścić kolektor

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiadomo coś?

Dalej problem jest ten sam, fakt faktem do komputera nie podłączałem bo nie mam wtyczki ani nigdzie magika od BMW który umiałby mi to sprawdzić.

Dalej jest to samo po rozgrzaniu silnika (przejechaniu ok 30km) stojąc po jakimś czasie telepie budą i falują obroty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja wyczyściłem cały kolektor i klapki, egr, regenerowałem turbo, sprawdzałem DPF, sprawdzałem wtryski, i wszystko ok.

A budą jak telepie tak telepie no i obroty falują.

i co dalej robić?

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.