Skocz do zawartości

zakupony ICOM..i pierwsze pytania co do Isty..pomozecie?


bodzio88

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od dzisiaj jestem posiadaczem Icom-a , zakupilem pelen komplet wraz z laptopem i hdd...

 

Pierwsze testy na e46..ladnie dziala..ale mam kilka pytan..

 

 

-jaka ista aktualizije sterownik silnika. P czy D?

 

- czy da ske wybrane sterowniki aktualizowac..np. W e60 ..silnik i skrzynia lub sama navi i bluetoof?

 

- mam laptopa gdzie dziala mi inpa +ncs+winkfp..do kabla d-can...aby dziala teraz tez tam icom...co musze pozmieniac??

 

 

 

Dziekuje z gory;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ISTA P - to ona programuje

- ISTA P - może programować tylko całe auto, poniewaz musi być zachowany odpowiedni poziom integracji, so też wersje, które ktoś przerobił, przez co jest ocja programowania indywidualnego sterownika.

- Tak, na tamtym kompie możesz uzywać też ICOMa do INPY, ncsa, musisz zainstalować iTool radar i zmienić port IP i dodać REMOTE zamiast STD:OBD w pliku EDIABAS.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz :)

 

 

 

Czyli za pomoca teraz ICOM-a może podnosić silnik WINKFP-em (DDE) ? Bo na kablu D-can mialem obawy co do stabilności zeby sie nie wysypywał ...hmm?

 

i Jeszcze jedno pytanie , mruga mi czerwpna(pomaranczowa) dioda - SYSTEM , doczytalem ze to wina starego firemware potwierdzasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzik , Itool mam juz na kompie, teraz potrzebuje podpiac ICOMA do laptopa i do auta ? czy wystarczy jak jesto do samego laptopa podpiete ?

 

 

Tylko na laptopie gdzie jest ISTA , nie wiem jak wyjsc do Windowsa;/ ;/ bo widizalem filmiki na youtube, ze nr IP icoma wrzuca sie do przelgadarki i tam podaje plik do upgrade ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjdziesz do Windowsa chyba, albo w sumie nie wiem. Ja używam isty na Vmware, a Ty pewnie natywnej.

 

Jesli chodzi o update to tak, przez przegladarke, nr IP i tam zaciagasz plik.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chcę sie przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum:)

Również zakupiłem ICOM z laptopem dell 630. Chce dokodować do e87 zmieniarke cd, auto posiada navi professional z przygotowaniem pod zmieniarke, oraz modol bluetooth. Światlowody połączone już odpowniednio, zasilania są itd, i teraz przyszedl czas na zabawe z icom , lecz jak wchodze w tryb programowania, łączy sie do momentu jak są wyświetlone wszystkie dane o aucie, lista wyposażenia, i gdy identyfikuje dostepne moduły wyskakuje komunikat ze nie moze sie połączyć. Dodam ze napiecie mam powyzej 13,5 i podlączone jest zlącze obd i Most. Bardzo proszę o pomoc

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlodzik18 pisalem do ciebie na PW ,

 

Sciagnalem Itool radar z twojego chomika, jave zaisntalowalem i teraz wywala blad przy odpalaniu Itol radar.exe

 

 

"Could not finde the main class com/nubix/vm/standaloneprototype/main/ServiceMonitorALternate ...hmmm...

 

Jesli wrzuciles iTool radar do folderu Program Files to wszystko powinno byc ok.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku chcę sie przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum:)

Również zakupiłem ICOM z laptopem dell 630. Chce dokodować do e87 zmieniarke cd, auto posiada navi professional z przygotowaniem pod zmieniarke, oraz modol bluetooth. Światlowody połączone już odpowniednio, zasilania są itd, i teraz przyszedl czas na zabawe z icom , lecz jak wchodze w tryb programowania, łączy sie do momentu jak są wyświetlone wszystkie dane o aucie, lista wyposażenia, i gdy identyfikuje dostepne moduły wyskakuje komunikat ze nie moze sie połączyć. Dodam ze napiecie mam powyzej 13,5 i podlączone jest zlącze obd i Most. Bardzo proszę o pomoc

 

Pozdrawiam!

 

Na którym module Ci się wywala?

 

Do zakodowania zmieniarki wystarczy kabelek za 100 zł i NCS.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ten plik do C:\EDIABAS\BIN

https://www.dropbox.com/s/sd67l02lrurgwf6/EDIABAS.INI?dl=0

 

Jest już ustawiony na ICOMa. Połącz się z ICOMem przez iTool radar i wszystko musi działac.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Witam!Podłącze się do tematu bo też właśnie nabyłem icom a2+b+c i mam pytanie jak podłącze icom pod auto i kabel ethernet oraz icom b pod wejscie usc w icom a2 to woła o sterownik czy ktoś może mi powiedziec o jaki sterownik chodzi i skad go można pobrać bo chciałbym sprawdzić czy działa most bo wiem że z tym jest najwięcej problemów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srry za offtop, ale może któryś z was z icomem jest z podlaskiego, bądź z Krakowa i umiałby w e60 mi samo navi podnieść do wyższej wersji w miarę normalnej cenie (chodzi o moduł cappl do aktywacji mp3 i usb) ? :D Boję się robić to przez obd, a cena za podniesienie całej navi zabija u osób które odpłatnie się tym zajmują 400-800 zł + brak gwarancji na uszkodzenie navi... (przy cenie icoma chińskiego 1200 zł + cło + vat, które może fartem pominą :D na prawdę jest to moim zdaniem cena z kosmosu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 zł to dla Ciebie cena kosmos? No to kup sobie ICOM'a, naucz się wszystkiego i poświęc 5 godzin na programowanie samochodu z podtrzymaniem napięcia. Aha i zainstaluj najpierw całą ISTĘ. Może wtedy zrozumiesz dlaczego to tyle kosztuje, poświęć swój czas.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzio to że po podłączeniu icom do auta i podłączeniu icom b(most) pod gniazdo usb w icom.Laptop woła o jakiś sterownik usb.Dotychczas pracowałem na dcanie i wszystko chodziło ok instalacje ispi i obsługę mam już za sobą ale nadszedł czas na cos poważniejszego. Edytowane przez Brożyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.