Skocz do zawartości

E46 320D, 2003, Mogilany, WBAAS710X0FY31487


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś z Was może oglądał już tę trójeczkę i może coś więcej o niej powiedzieć? A może uda się też komuś z Was coś ze zdjęć wyciągnąć?

 

http://olx.pl/i2/oferta/bmw-320d-CID5-ID7zUpW.html#06bacc12c1

 

Poniżej info po zdekodowaniu VIN:

Składanie Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAAS710X0FY31487

Kod typu AS71

Typ 320D (EUR)

Typoszereg E E46 (4FL)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M47DO1

Pojemność skokowa 2.00

Moc 110

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor SILBERGRAU METALLIC (A08)

Tapicerka STANDARDLEDER/SCHWARZ (N6SW)

Data prod. 2003-09-25

 

Wyposażenie

 

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia

S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa

S338A M SPORTPAKET II M Pakiet sportowy II

S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS System nawigacji Business

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Instalacja tel. kom. z Bluetooth

S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk.

S716A M AERODYNAMIKPAKET II Pakiet aerodynamiczny

S724A EDITION SPORT Wydanie Sport

S760A INDIVIDUAL HOCHGLANZ SHADOW LINE Wysoki połysk Shadow-Line

S770A INTERIEURLEISTE ALU CUBE SILBER Listwy wewnętrzne Alu Silver Cube

S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt

S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe

S788A M LEICHTMETALLRAEDER Obr. BMW, st. le. indywid.

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

 

Składanie Wyposażenie seryjne

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

Z informacji uzyskanych od sprzedawcy wiem, że były jakieś poprawki lakiernicze i lewe nadkole z przodu było malowane.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: Już nie mam sił znęcać się nad tymi autami.... od siebie napiszę tylko że przy okazji pomalował wszystkie listwy na aucie, mimo że dla tej wersji nadwoziowej nie było to dostępne w jakiejkolwiek konfiguracji. Przednie lampy pochodzą z kraju środka, a osłona przed silnikiem pochodzi z innego auta......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura kozak - najważniejsze, że jest m-pakiet :cool2: To, co wymieniłeś Johnny da się przeżyć! Jak również i to, że przednie boczne kierunki zamontowane odwrotnie, na całej lewej stronie każdy element w innym odcieniu, a oznaczenie z klapy gdzieś się zapodziało (pewnie lakiernik zgubił, albo dokleił do innej klapy przez przypadek). I gdzie sprzedawca znalazł tam 8 poduszek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

gdyby sam M-Pakiet był najważniejszy, to bym Was tutaj nie pytał o radę :wink: Jakoś tak mam, że jednak ten M-pakiet kusi i staram się znaleźć auto właśnie w tej wersji.

Co do lewych drzwi miałem pewne podejrzenia, ale chyba zrzucałem to na karb słabych zdjęć.

 

@edek.by: Piszesz o oznaczeniach z klapy, więc miałbym pytanie: Czy nie było opcji zakupu auta z salonu bez oznaczeń modelowych/silnikowych na klapie? Może się mylę, ale wydaje mi się, że na wielu samochodach nie ma tych oznaczeń.

 

Podsumowując: Uważacie, że warto oglądać osobiście, czy raczej powinienem opuścić i szukać czegoś innego?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,gdyby sam M-Pakiet był najważniejszy, to bym Was tutaj nie pytał o radę :wink: Jakoś tak mam, że jednak ten M-pakiet kusi i staram się znaleźć auto właśnie w tej wersji.

 

Czyli jednak jest najważniejszy.

 

Brak oznaczenia na klapie musi być zakodowany w VINie. W takich pieniądzach nic lepszego nie znajdziesz - jedź oglądaj, może pójdziesz po rozum do głowy, jak obejrzysz kilka takich perełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edek.by: Widzę, że masz dobre rozeznanie w temacie (z resztą trudno się dziwić, patrząc po tym, ile szukałeś swojej :) ). Mógłbyś jeszcze tylko podpowiedzieć, na jaką kasę trzeba by się przygotować chcąc znaleźć coś godnego uwagi z podobnym wyposażeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sklep gdzie ceny są z góry ustalone. Nikt nikomu nie zabroni tanio sprzedać porządnego auta ani drogo trupa. Trzeba poczytać forum, nabrać doświadczenia, zapoznać się z katalogami i wówczas już 95% ofert na pierwszy rzut oka odpada. Takie realia. Wszystko zależy od konkretnych wymagań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale się uparłeś na ten m-pakiet. Uwierz mi, bez niego też da się przeżyć. Owszem, jest to ciekawa opcja, ale lepeiej kupić zadbane auto, niż trupa, ale w m-pakiecie. Jeśli szukasz kopciucha kolega Johnny wypowiadający się w tym wątku ma egzemplarz w bardzo dobrym stanie na sprzedaż - zobacz jak powinno wyglądać porządne auto. Ja bym szedł tym kierunku.

 

Nie orientuję się w cenach na diesle, bo nigdy się nimi nie interesowałem, więc Ci nie powiem, co ile może kosztować. Ogólnie m-pakiet podnosi cenę samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z m pakietem jest taki problem, że wiele części jest droższych niż do normalnych wersji. Pamiętajmy że cały czas rozmawiamy o autach kilkunastoletnich, gdzie często bardzo wiele elementów było już kombinowane ( próg do wymiany.... zamontujmy zwykły, przecież jest 3x tańszy, a nikt nie zobaczy :cool2: ). Forumowi wyjadacze z działu ocen aut znają już dziesiątki, jak nie setki takich przypadków :wink:

 

Przykład: jakiś tydzień temu był oceniany model 330d w cenie 29900zł z m pakietem i individualem. Po szybkim sprawdzeniu okazało się że m pakiet dołożony, individual dołożony, kompletne wnętrze wymienione, zawieszenie wyminione, koła wymienione itp. itd. Jako ciekawostkę dodam że pierwotnie była to bardzo bogato wypoażona wersja exclusive :wink:

 

Moim zdaniem m pakiet na polskim rynku realnie podwyższa wartość auta o 2-3tyś zł. Zdecydowanie nie warto bawić się w przeróbki ponieważ koszt wymiany zderzaków, progów, zawieszenia, kół, tapicerki, kierownicy, gałki, podsufitki, dołożenia podstopnicy itp. byłby duuużo wyższy.

 

Omawiany egzemplarz nie podoba mi się głównie przez chińskie lampy i malowane listwy przez które każdy już z daleka będzie widział że auto było robione z każdej strony (czy było naprawdę tego nie wiem, jednak te listwy to sugerują). Więcej trudno ocenić ponieważ zdjęcia są marnej jakości.

 

Przebieg warto mieć udokumentowany, ponieważ realne przebiegi 300-400-500tyś km nie są czymś niezwykłym. Już te 4 lata temu wszystkie egzemplarze które oglądałem poza kupionym miały przebiegi grubo ponad 200000km. W chwili obecnej szukam nowszego auta i co ciekawe te z przebiegami 300-400 często znacznie lepiej całościowo wyglądają od tych co mają po 200 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze już dawno się zorientowali że, słowo mpakiet jest magiczne i bez niego zainteresowanie jest nikłe. Dlatego szastają tym mpakietem na prawo i lewo, przeważnie nie ma go w ogóle, albo jest szczątkowy.

 

Dokładnie :wink: a po zapoznaniu się z ofertą okazuje się...

np. kierownica m pakier, gałka m pakiet, podsufitka m pakiet, felgi m pakiet, zderzak m pakiet

 

Jeżeli będę jeszcze dodawał ogłoszenie na allegro z ciekawości dodam do tytułu "m-pakiet", a w opisie zaznaczę, że auto posiada antracytową podsufitkę z wersji "m power" :norty: . Oczywiście jest to totalna bzdura, ale jestem ciekaw jak ten magiczny "m pakiet" wpłynie na liczbę odsłon ogłoszenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będę jeszcze dodawał ogłoszenie na allegro z ciekawości dodam do tytułu "m-pakiet", a w opisie zaznaczę, że auto posiada antracytową podsufitkę z wersji "m power" :norty: . Oczywiście jest to totalna bzdura, ale jestem ciekaw jak ten magiczny "m pakiet" wpłynie na liczbę odsłon ogłoszenia :cool2:

 

Pewnie tak.

 

A tak a propos lamp - czy to chińskie reflektory z soczewką a la xenon, czy to dołożony, ale jednak xenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniu nie ma mowy o xenonie, więc obstawiałbym coś w tym stylu:

 

http://allegro.pl/lampy-bmw-e46-01-04r-angel-eyes-ringi-ccfl-chrom-i4695872183.html

 

Na zdjęciach katalogowych nie wyglądają jakoś tragicznie, oczywiście przy założeniu że ktoś lubi takie błyskotki.

Niestety na żywo jakość tego typu produktów nie jest zbyt dobra, szczególnie w bezpośrednim zestawieniu z lampą oryginalną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to zalezy co komu sie podoba jak dla mnie to kolega ktory sie wypowiadal wczesniej i ma do sprzedania bunie to jego auto ciagnie oko ma to cos a to z linku z m pakiem to kojarzy mi sie z jelczem z owiewkami :mad2: :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jasne, że nie sklep. Próbuję tylko jakoś orientacyjnie złapać pojęcie, ile taka impreza może kosztować.

Dzięki!

 

Porządne 320d 2003-2005 z przebiegiem poniżej 200 tys. km, w miarę dobrze wyposażone, powinno kosztować 23-25 tys zł. Niedawno takiego miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.