Skocz do zawartości

e60 520d reakcja na pedal gazu


matros

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor, jestem swierzym wlascicielem bmw 520d z 2008 roku. Jest to moje pierwsze bm w ogole ale nie pierwszy diesel i jestem troche zdziwiony reakcja auta na wcisniecie pedalu gazu, to znaczy auto reaguje po dobrej sekundzie a moze nawet troche dluzej i to na kazdym biegu i niezaleznie od wysokosci obrotow. Zaden blad sie nie wyswietla i wyglada na to, ze ten model po prostu tak ma, ale czy na pewno??? W sumie nie wymienialem jeszcze nawet filtrow. Prosze o komentarze wlascicieli ww. Dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manual czy automat ?? bo jest różnica ....

 

pozdr

 

Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zarówno przyspieszenie jak i elastyczność jest gorsza mówię o zwykłym automacie przedlift i nikt tego nie podważy, ja przesiadłem się z E46 318d manual jedziłem E60 163km po lifcie wersja manual (dla firm) jest różnica według instrukcji na przykładzie 525d

 

0 do 100 km/h

z ręczną skrzynią biegów/z automatyczną skrzynią biegów -8.1/8.3

 

może to nie dużo ale jest elstycznosć też jest gorzej ale nie mam info ile jest w 520d ale chyba różnce są większe niż z mocniejszymi motorami ;)

 

to samo jest z elastycznością nie mylić ze skrzynią SMG to inna bajka, oczywiście jeżeli ewidentnie to różnica jest duża auto muł to bym szukał egr, przepływka, turbo, sterowni skrzyni ale to bez kompa te se można ......

 

ps. na forum są ludzie co robil update softu skrzyni i podobno lepiej szybciej chodzą ;)

 

 

Tomek

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

oczywiście zrozumiałem, nie podważam że może to być problem techniczny, elektroniczny chciałem tylko zwrócić uwagę aby nie porównywać bezpośrednio manual, automat w szczególności starsze skrzynie ... co do zwłoki to może jeszcze coś z pedałem gazu i przepustnica u mnie był błąd przepustnicy ale błędy wywalało po gruntownym czyszczeniu wszystko wróciło do normy ;)

 

moje przemyślenia piszę bo nie ma błędów ..... jak podaje właściciel a to dziwne przy nie prawidłowej pracy któregoś z podzespołów ....

 

Tomekl

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale on pisał o reakcji na wciśnięcie pedału gazu a nie to, że mu skrzynie wolno załapuje itd. Skrzynie typu 6HP, czyli montowane w E60, mają lockup na każdym biegu, więc praktycznie przy każdej prędkości nie używają konwertera, który powoduje to o czym pisałeś, czyli słabsze przyśpieszenie itd. Każde wciśnięcie pedału gazu daje momentalną reakcję, nawet jak to będzie redukcja biegu albo inny efekt. Zresztą w starszych 5HP jest podobnie. Wciskasz gaz i masz reakcję. Nigdy nie jest inaczej. Zresztą podejrzewam, że na luzie ma to samo, więc skrzynia w ogóle nie ma nic do rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biegu jalowym wlasnie jest okay, znaczy reakcja moze nie jest z predkoscia swiatla ale o opoznieniu raczej mowic nie mozna. W ogole to dzieki koledzy za zaangazowanie w temat, ja tak sobie zbieram i sumuje wszystkie informacje i czuje, ze pojade po prostu do diagnosty. Z tego co piszecie - ewidentnie jest jakas usterka i tak sie zastanawiam jak to mozliwe, ze nigdzie nie wyswietla mi zadnego brzydkiego swiatelka czy info. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.