Skocz do zawartości

BMW E38 735 manual duży problem z silnikiem


Klakierpkbb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam duży problem z moja bunia... 1998r 3.5l m62b35 269tys przebiegu 173kw samochód pali i jeździ tylko zostawia za sobą chmurę białego dymu na postoju nie ważne czy zimny czy ciepły na postoju dymi na biało po zagraniu dym jest gryzacy smierdzi lekko olejem spalonym... Ubyło mi wody oraz oleju zrobiłem ponad 4 tys km było wszystko ok teraz na ponad 1 tys zjadł mi olej z prawie max do minimum plus ta wodę na zimnym na benzynie chodzi nie równo cos go dusi na zagrzanym czasami tez szfankuja mu obroty na gazie jest ok... Po odpaleniu unosi się dym pod maska od strony pasarzera tak w okolicach podszybia... Może ktoś pomóż dodam iz po dolaniu wody waz nawet na ciepłym od wody jest miękki i przy gaszeniu samochodu słychać jak by sasysal powietrze... Pomoże ktoś?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dodam ze auto było u mechanika o ile go można nazwać mechanikiem powiedział ze problem lerzy przy wtryskach.. Po czym zadzwonilem do szpeca z krakowa od BMW Powiedzialem o problemie kazał dolac płynu do czyszczenia wtryskow i jeździć na paliwie więc tez tak zrobiłem poranne odpalanie poprawiło się mniej buja nie spadają tak obroty ale powstały nowe problemy opisane wyżej dodam ze na kurki od oleju brak mazi olej ładny woda tez bez oleju tyle ze tego i tego ubywa ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musi się płyn z olejem mieszać przy uszkodzonej uszczelce.

To przez wtryski ubywa CI płynu tak?

Szukaj w takim razie wycieku. I podłącz pod kompa sprawdź jakie masz dawki paliwa na poszczególne cylindry. Koniecznie żeby była to inpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Samochód odebrany wymienione świece kopułki kompresja podobno jest ok.. No i 3 dni spokoju teraz znowu na nowo to samo buja na zimnym szarpie gdy równo trzyma się gaz obojętnie na którym biegu...;/ pomoże ktos...dodam ze obroty czasami trzyma czasami faluja dzisiaj rano długo kręciła żeby odpalić odpalila obroty ok ale dźwięk silnika jak by go cos mulilo..;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doslychalem się jakiejs nie szczelnosci przy kolektorze w momencie dodania gazu na biegu jałowym słychać tzw "sss" i w momencie gaszenia samochodu tak samo słychać jak by ciaglo lewe powietrze właśnie w okolicach kolektora ssącego psikanie plakiem nic nie dało ponieważ nie da się tam dostać do tych ustrzelek ktpre są na dole kolektora....tylko teraz pytanie nie szczelny kolektor kozę robić takie jaja z autem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Kup samostart, albo coś łatwopalnego co ma wężyk na końcu żebyć mógł spryskać do kolektora. Ogólnie R6 i v8 cały czas syczą i mają dość głośne kolektory ssące. Ale nie może to być aż do przesady bo wtedy jest nieszczelność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
kolego sprawdź czy nie masz zaśniedziałych pinów we wtyczce sterownika silnika i samym sterowniku...częsty problem E38 i E39 z tymi motorami. jeszcze proponuję sprawdzić czy nie rozjechały Ci się mapy LPG względem benzyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam po miesiacu samochód odebrany i [BAD]... Wymienione wtryski na nowe dały efekt mniejszego spalania spadł śnieg temperatura bardziej w dol i auto masakra chodzi na zimnym jak czolg .. Zastanawia mnie dlaczego na kompie wyskakują błędy zaplonow a problemy ma na zimnym silniku przy niskich temperaturach teraz zauwazulem ze im niższa temperatura tym gorzej po nocy przestanej w grzanym gararzu około 15/17stopni odpalili o wiele lepiej drgalo nim miał nie rowna prace ale przez chwile i było to o wiele mniej uciążliwe niż jak stoi pod tzw chmurka na niskiej temperaturze... Uszczelniacze?? Czy czujniki od czegoś swiruja..;/ juz nie wiem co robić...dzisiaj jeszcze wymieniam uszczelki pod deklami wszystkie oryginalne bo jest tam mały wyciek wiec dlatego byl ubytek oleju ubytek wody w zbiorniczka wyrownawczym do pewnego poziomu spowodowany rozszczelnieniem węża od gazu.. Wiec dwa problemy rozwiazane ubytek oleju i wpdy wiemy przez co ale co z ta nie równa praca... Świece fajki wtryski nowe cefki podobno sprawne w PIM BMW Kraków tak mówili ale czy dobrze sprawdzili to nie wiem bo miesiąc wymieniali wtrysku które sam im dostarczylem...Pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy

Kiedyś napisałem, że nie będę odpowiadał w tematach dotyczących zagazowanych silników, ale tym razem zrobię wyjątek i napiszę tak: zacznij Kolego od zdemontowania kuchenki gazowej, gdyż większość problemów dotykających silniki wynika właśnie z dołożonej poza fabryką instalacji zagazowującej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz po resecie kompa i wymianie świec z kopułkami nie został ani razu włączony czyli jakieś 2 miechy bez gazu auto jeździ..a jak zaczęły się takie objawy to po przelaczeniu na gaz było ok tylko na bp tak się działo teraz gaz jest w ogóle nie używany wiec nie wiem jak chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.