Skocz do zawartości

Czym będziesz / już jeździsz po X3


matlog

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest moda na CLS 63 :wink:

Daj spokoj. Nie podoba mi sie bryla CLS-ow. Parkuje kolo takiego co dzien i co go zobacze to odwracam wzrok.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jakie wrarzenia po przesiadce do auta ja by nie było konstrukcyjnie starszego.

Chodzi mi przedewszystkim o komfort, czy w F25 miałeś regulacje twardości amortyzatorów?

Jakie zawieszenie masz w E70?

Interesuje mnie to wszystko, bo mam zamiar kupić takie E70 z końcówki produkcji.

 

ja właśnie takie E70 kupiłem, tzn, z końca produkcji.

komfort w E70 jest wg. mnie znacznie lepszy niż F25; auto jest większe, bardziej przestronne, fotele sportowe w x3 to męka, w x5 mam bajkowe komforty.

F25 miałem w Mpakiecie, o ile pamiętam zawieszenie było "sportowe".

W E70 mam adaptive drive i zaw. pneumatyczne z tyłu. Czy jest konstrukcyjnie starsze? Być może... Różnice, które ja zauważam to zegary i menu idrive - te rzeczywiście nie są takie fajne jak w F25. Ale poza tym?

Obie moje BMki są w galeriach w dziale X3 i X5.

Z mojego punktu widzenia nie wróciłbym do X3. Dla mnie nie sprawdziło się ono jako główne auto rodzinne (2+2+duży pies). Mało miejsca, słaby silnik 20d, słaby komfort w dłużej trasie.

Do X5 siadam za każdym razem z uśmiechem, trasa 1000 km nie stanowi problemu, no i ta moc z 40d :-)

 

jeśli masz dalsze pytania to pisz; postaram się odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że fotele sportowe w F25 są średnio wygodne, żaliłem się na nie w innym temacie. W A5 mam też sportowe ale to inna bajka :cool2:

Myślałem że idrive jest taki sam jak w F25, chodzi mi o szatę graficzną i funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia nie wróciłbym do X3. Dla mnie nie sprawdziło się ono jako główne auto rodzinne (2+2+duży pies). Mało miejsca, słaby silnik 20d, słaby komfort w dłużej trasie.

Do X5 siadam za każdym razem z uśmiechem, trasa 1000 km nie stanowi problemu, no i ta moc z 40d :-)

 

wcale Ci się nie dziwie, ze zrobiłeś taki ruch mając taką rodzinę, ja uważam, że X3 to optymalny samochód dla rodziny typu 1+1 (no może 2+małe 1). Podróżując w więcej osób po prostu w X5 jest wygodniej i jest więcej miejsca...Ja z moją żoną prawie zawsze podróżujemy X3 we dwoje, i jak jedziemy w podróż z bagażami, to w bagażniku zazwyczaj brakuje już miejsca - gdybyśmy mieli dzieci to byłby problem z ich bagażami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przecież jest identyczny w F25 i w E70 po 10.2009 jest CIC.

mnie chodzi o interfejs graficzny, który jest inny

 

Identyczny, inny jest licznik ale nawi ma tą sama grafikę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wygląd to jedno ale jazda jak dla mnie nie jest fajna, najgorsze pod względem jazdy jak dla mnie było E83 przed liftem a drugie w kolejności E70.

F25 choć to taka "pierdziawka" ale jeździ lepiej od E70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co prawda moją x3 mam dopiero od niecałego miesiąca i trzyma mnie trzyletni leasing ale może trochę się trochę wypowiem bo temat bardzo interesujący.

Co do lexusów to faktycznie ciekawe samochody, i oprócz często komentowanej nie najlepszej jakości wykończenia wnętrza odrzuca mnie fakt że one (tak samo z resztą jak inne lukusowe japońce) kradzione są na potęge... :/ mimo ubezpieczenia raczej nikt nie lubi jak mu się wchodzi do garażu, co nie ? :)

 

Wspomniana została parę postów wcześniej G-klasa która również jest moim obiektem pożądania, pomimo dość sporych (niekoniecznie miłych) uroków użytkowania. Po pierwsze nie miłosiernie nie praktyczne i nie wygodne wnętrze a do tego fatalne wyciszenie .Kolejnym mankamentem jest spalanie które w przypadku diesli nie jest takie straszne to w silnikach benzynowych to naprawdę potrafi powalić na nogi i często jest powodem rychłej sprzedaży tych samochodów. Warto też wspomnieć że ceny części czasami mogą zbliżać się do cennika Boeinga :) Oczywiście jak dla mnie tylko czysta g-klasa bez żadnego Amg i tylko z silnikiem diesla najlepiej 350 cdi w ciemno zielonym lakierze lub ewentualnie granatowa/szara.

 

Jednak schodząc na ziemie nie chciał bym przekraczać 400 tyś za samochód to za 3-4 lata mam nadzieje że będę już posiadaczem F15 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wracam do tematu ,bo od kilku miesiecy przymierzam sie do zmiany. Wprawdzie chce zostawic F25 ,ale potrzebuje czegos dla TYLKO siebie :D Czy ktos moze podzielic sie wrazeniami z jazd Evoque ? W gre wchodzi jedynie turbo/benzyna z rocznika 2014 ,autko bardzo mi sie podoba i ma ciekawe ceny ,drugi typ to Cayenne ,ale tu z cenami wrecz odwrotnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu ,bo od kilku miesiecy przymierzam sie do zmiany. Wprawdzie chce zostawic F25 ,ale potrzebuje czegos dla TYLKO siebie :D Czy ktos moze podzielic sie wrazeniami z jazd Evoque ? W gre wchodzi jedynie turbo/benzyna z rocznika 2014 ,autko bardzo mi sie podoba i ma ciekawe ceny ,drugi typ to Cayenne ,ale tu z cenami wrecz odwrotnie :wink:

 

Mając F25 28i wsiadająć do Evoqu'a 2.0T to jakby kupić dla siebie X1 a żonie zostawić X3 :D

Cayenne to inna bajka i super pozycja jako rodzinny wóz

 

No ale jeżeli szukasz zabawki dla siebie to troche dziwne ze "egejn w suwie" :P

Kup Z06 i będzie git :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z06 :D

Taki stary jeszcze nie jestem ,Macan tanszy ,ale Cayenne latwiej (teoretycznie ) znalezc uzywane. W pracy mam BARDZO porzadne auto ,wiec X3 nie szkoda (w koncu to zona) :wink:

Czy ktos jezdzil Evoque ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeździłem obiema wersjami tj. dieslem (190KM) wersja 5 drzwiową średnio wyposażoną i benzyną (240KM) cuope 3D w pełnej specyfikacji z kubełkowymi fotelami (z 20k PLN).

Diesel dość słabowity... nawet 9b automat nie pomaga... zupełnie nie pasuje do charakteru auta. Benzyna dużo lesza... choć głowy nie urywa.

 

Poza tym Eveoque jest samochodem wielkości Tiguana... do X3 nie ma co porównywać. W środku nawet w wersji 5d dla niewielkich osób będzie klaustrofobicznie... nie mówiąc o wersji 3d z kubłami. Na tylnie siedzenia z bólem się wtedy siada, wysiąść nawet będąc wysportowawanym może być ciężko... :)

Gadżety w środku fajne, a nie daleko im do łatwości użycia w BMW... a nawi mała i kiepska.

 

Generalnie, fajnie wygląda, tak sobie jeździ, trudny w obsłudze... za to rabaty można wynegocjować dość znaczne i do tego jest 5 letnia gwarancja w cenie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei, X3 już przejęła żona, więc już szukam coś dla siebie, egoistycznie tylko dla siebie :). Mam takiego poczciwego Audika A4 2.0TDI z '10r (kiedyś uległem promocji ) i on wozi mnie już piaty rok po mieście. Ale szukam teraz niedużego wariata. Zacząłem od RS6. Znalazłem fajna w znośnej cenie, ale kombi dla mnie jednego, obsuwa. Osiągi klasa, jeździłem, cisnąłem - 3,9 do 100. Testowałem też coś mniejszego. Zacząłem od MB A45 AMG Edition 1. Zajefajny 360Km , 4,6s do 100, super....... ale strasznie brutalny, plomby z zębów wypadają - strasznie by mnie zmęczył na co dzień i słyszałem że ich sportowe skrzynie siadają. Więc korzystając ze znajomości w Audi, poczytałem, po testowałem i praktycznie zdecydowałem - S3 Sportback. Tu podobnie jak A45 można ją mieć nową z upustami w fajnych opcjach za 200k. Rozsądnie. Tym bardziej ze S3 ma 4,9s do 100, mało męczący i na co dzień w sam raz. Ale znowu ale, przecież identyczny jest Golf R VII tylko 30tys taniej, wiec już zgłupiałem. Teraz jestem na etapie C63 AMG znalazłem salonowy w dobrej cenie. No i tam jest prawdziwa V8 zbudowana od podstaw prze AMG. Rekomendacja OK. Myślałem tez o M3 z serii E ale auto musi być 4-5dr ( są 4dr ale ...bez obrazy z USA - a to nie to samo :) )i 4x4 . Lexus F, - nic fajnego nie widziałem. Wiec mam mały mętlik. Zobaczę co z tym C63 AMG :) Wybaczcie te wypociny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki za info ,czy benzyna miala juz nowa (9) skrzynie ?

Tak, wielkiej różnicy nie było (rok wcześniej jeździłem na testach EVOQUE'ami z takimi samymi silnikami tylko ze starą skrzynią. Miałem, wrażenie że nowa mniej szarpie, ale czasem się długo waha.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.