Skocz do zawartości

BMW E46 320d 2001 , problem z komputerem


SWK.Lethal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów BMW !

 

Mój problem zaczął się półtora tygodnia temu kiedy to moje auto po prostu zgasło i nie chciało odpalić. Na początku myślałem, że zajechałem pompę albo silnik małą ilością paliwa jednak dolanie oraz próby odpalenia z samostartem nie wyszły, na lawecie zawiozłem do mechanika w Zielonej Górze ( auto-land ) gdzie to sprawdzili mój wóz z każdej strony i uznali, że to nie jest usterka mechaniczna a siedzi bardziej w elektronice, nie dawali sobie rady po czym ściągnęli jakiś program czy komputer którym mieli wgrać nowy soft do sterownika silnika co też spaliło na panewce, teraz czeka mnie wymiana sterownika w silniku z tego co zrozumiałem. Z samą diagnozą oraz tym wgrywaniem nowego softu te usterki wynoszą mnie 1000zł, proszę o pomoc oraz może jakieś wyjaśnienie co się dzieje ? Może ktoś z was miał podobny problem.

Dodaje zdjęcia z kompa, które mi przekazał mechanik.

 

http://speedy.sh/Q6ETp/141017053637.pdf

 

http://speedy.sh/uPdaF/141016123538.pdf

Edytowane przez SWK.Lethal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pod tymi linkami nic nie ma. Jaki silnik? m47 czy m47n? Kręci i nie odpala czy w ogóle nie kręci?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic mi ten bosch nie mówi..musisz podłączyć auto do kompa z programem inpa, jak nie masz możliwości, to napisz skąd jesteś, może któryś z forumowiczów poratuje Cię. Po przekręceniu na zapłon słychać pompę podprogową (jest pod siedzeniem kierowcy)? Nie miałeś wcześniej problemów z odpaleniem? Np na ciepłym dłużej kręcił?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, bez podłączenia pod komputer z odpowiednim programem, czyli przynajmniej INPA czy DIS możesz tylko kupować wszystko po kolei i liczyć na fart, a do sprawdzenia masz:

pompka w baku

pompka progowa

pompa wysokiego ciśnienia przy silniku

wtryski,

czujnik ciśnienia paliwa, zawór ciśnienia paliwa

czujnik położenia wału

czujnik położenia wałka rozrządu

 

to tak na początek.. bez kompa nic nie zrobisz.

Straszyć Cię nie będę, ale mi jak ostatnio nie odpaliła, to skończyło się na wymianie całego silnika (walnięta głowica, pęknięte dwa tłoki itd..) czego Tobie nie życzę, ale masz skalę tego czemu silnik może nie odpalić...

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie było aż tak źle. Niby mechanicy sprawdzili wszystko i trzeba wymienić sterownik silnika. Przejrzałem ceny używek sterowników do od 200 do 500 zł z tego co widziałem więc tragedii nie ma.

Chyba, że dali znowu złą diagnozę jednak wtedy chyba inaczej zacznę z nimi rozmawiać bo nie będę płacił za ślepe i złe diagnozy.

Nie wiem dlaczego nie dostałem od nich skanów z innego kompa 0.o chyba, że tylko do BOSHA podłączyli eh.

 

Przez te usterki moja miłość do tej marki słabnie ale może w końcu doprowadzę do stanu igła moje autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kup kabel, inpa do ściągnięcia z neta i będzie wszystko jasne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj była kolejna rozmowa z mechanikiem. Aktualnie szuka nowego sterownika silnika do auta ...

Pytanie ile taka zabawa kosztuje ? Z tego co wyszukałem na allegro to używki od 200 do 500 zł chodzą ?? Ale np. regenerację jakąś za 1,5k widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam!

 

Swoje BMW kupiłem z taką wadą, że jak się nagrzał sterownik to nie odpalał (wskazówka od temp leciała na maks itd) jak kilka razy gwałtownie ruszyłem kluczykiem to było ok i palił. Skończyło się na naprawie sterownika u Dróżdża w Czeladzi (niepotrzebnie kupiłem drugi sterownik do którego na wszelki wypadek zrobił klona). Zapłaciłem 250 zł i jeżdżę drugi rok na swoim. W razie czego mam do sprzedania sterownik:

 

BOSCH DDE 7 793 443 /0 281 010 565

7794082

 

Wgrany tam jest teraz soft z mojego auta - numer BOSCH ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.