Skocz do zawartości

Proszę sprawdzić dokumenty.Obcokrajowiec.


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem samochód. Cieszyłem się nie długo.

 

Proszę powiedzieć czy zarejestruje ten samochód.

 

1) Mam umowę od Pana X na mnie. 14.10.2014

2) Pan "X" kupił samochód na faktura Vat od firmy "Y" 31.08.2013

3) Firma "Y" kupiła na faktura Vat od firmy "Z" 04.01.2013

4) Firma "Z" kupiła na umowę od Pana "K" 18.12.12

 

Dowów rejestracyjny na Pana "K"...ten ostatni. To znaczy samochód był 3 raza kupiony i nie przerejestrowany?

 

Bardzo proszę pomocy, bo już 3 dzień nie śpię :idea: :(

Edytowane przez strutynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciągłość umów więc nie powinno być problemu z rejestracją samochodu. (Co do sprzedaży f.vat, a umowa - nie wypowiem się).

Z przerejestrowaniem samochodu jest tak, że masz na to 30 dni, ale z tego co wiem teoretycznie nie ma kary za nie przerejestrowanie w czase. Sporo osób tak robi aby uniknąć dodatkowych kosztów. W czasie kontroli drogowej powinno obejść się bez problemu (radzę mieć ze sobą umowę kupna), jeśli jednak trafi się 'sumienny' funkcjonariusz to może Ci zatrzymać dowód na podstawie "uzasadnionego podejrzenia..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciągłość umów więc nie powinno być problemu z rejestracją samochodu. (Co do sprzedaży f.vat, a umowa - nie wypowiem się).

Z przerejestrowaniem samochodu jest tak, że masz na to 30 dni, ale z tego co wiem teoretycznie nie ma kary za nie przerejestrowanie w czase. Sporo osób tak robi aby uniknąć dodatkowych kosztów. W czasie kontroli drogowej powinno obejść się bez problemu (radzę mieć ze sobą umowę kupna), jeśli jednak trafi się 'sumienny' funkcjonariusz to może Ci zatrzymać dowód na podstawie "uzasadnionego podejrzenia..." :)

 

 

oh, już jestem spokojny...! Dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może być takie, że oni nie rejestrowali go, bo samochód ma problemy z dokumentami?

 

Takie pytania to do wróża Macieja, albo jakiegoś innego posiadacza szklanej kuli.

 

 

pytam czy to jest możliwe?

A nie, czy tak jest lub niema!

 

Poprzedni właścicel nie rejestrował go ponad rok czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie musi być nic wpisane.

Podobnie jest w przypadku, gdy na samochodzie ustanowiony jest zastaw. W dokumentach auta tego nie znajdziesz.

 

Nie rozumiem jednak tych wszystkich dywagacji. Idź do WK i wszystkiego się dowiesz.

Tak jak napisałem wyżej, nikt tu na forum nie raczej szklanej kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być nic wpisane.

Podobnie jest w przypadku, gdy na samochodzie ustanowiony jest zastaw. W dokumentach auta tego nie znajdziesz.

 

Nie rozumiem jednak tych wszystkich dywagacji. Idź do WK i wszystkiego się dowiesz.

Tak jak napisałem wyżej, nikt tu na forum nie raczej szklanej kuli.

 

 

Boje się usłyszeć cos strasznego. Musze przygotować się.

 

 

Jak cena w pierwszej umowie 5000, drugiej 600, trzecia 7000 zł, a mnie sprzedano za 7400 - to raczej usłyszę coś strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To się wtedy nazywa wada prawna towaru. Ale wygrać a odzyskać kase to czasem dwie różne sprawy. Im dłużej czekasz tym bardziej prosisz się o problemy. Ja bym się nie nastawial na najgorsze. Prędzej się okarze ze samochód kiepski a sprzedawca to handlarz bez działalności :-P

 

Wytapane z Moto G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To się wtedy nazywa wada prawna towaru. Ale wygrać a odzyskać kase to czasem dwie różne sprawy. Im dłużej czekasz tym bardziej prosisz się o problemy. Ja bym się nie nastawial na najgorsze. Prędzej się okarze ze samochód kiepski a sprzedawca to handlarz bez działalności :-P

 

Wytapane z Moto G

 

Byłem dzisiaj w urzędzie, gdzie rejestrują pojazdy. Pani sprawdziła wszystkie dokumenty i powiedziała, że z rejestracją problemów nie będzie...

Chciałbym jeszcze Vin sprawdzić, ale nie bardzo chcę iść do policji... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy problem!

Nie mam jednej z faktur, tylko dublikat...Powiedzieli że muszę otrzymać Oświadczenie dlaczego dublikat, lub dostać sam oryginal Faktury.

 

Tak jak kompletnie nic w tym nie rozumiem się, to proszę od was pomocy.

Znalazłem w necie tą firmę...

 

https://plus.google.com/105178377475263632563/about?gl=ua&hl=uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że to piszę, ale ile Ty masz lat??

Zadajesz takie pytania, że ręce opadają :duh:

Telefon w łapę i dzwoń, numer przecież jest podany.

 

 

A w ogóle, to duży problem dla niego dostać tą fakturę czy nie powinno być? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up up!!!

 

Jak ten pierwszy wlaściciel napisze jeszcze raz umowe kupna, ale już na mnie?

Co w takim wypadku?

On że jest wpisany w dowód!

A te reszta umow można będzie wyrzucić, omijając kolejność?

 

Oryginały wszystkie chyba u mnie (nie licząc jednej zgubionej faktury), no i przecież nikt nie będzie wspominał o tym aucie w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Kolego. Albo masz 15 lat albo jesteś kompletnym gamoniem. Rusz d... do wydziału komunikacji odpowiedniego dla dzielnicy swojego zameldowania, bo tego pewnie też nie wiesz i dowiedz się wszystkiego. Duplikat faktury otrzymasz w firmie, w której ją wystawiono, ale to chyba byle kretyn wie. Pytania zadajesz na poziomie 12latka albo 80 letniego dziadka ze wsi, który w życiu w urzędzie nie był. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Skocz do wydziału spytaj czy zaakceptują duplikat może przejdzie

2-Duplikat nie może być napisany tak z powietrza musi gdzieś być oryginał a jeżeli zginął to ma być kopia ta firma ma mieć kopię i koniec.

3-Sprawdz może masz na odwrocie wpis notarialny zgodności z oryginałem

4-Różne dokumenty giną i da się to wyprostować

5- Nie możesz pominąć FV pomiędzy panem z dowodu a Tobą jest to na biegu do sprawdzenia :nienie:

Tyle na temat bież się za załatwianie powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.