Skocz do zawartości

Pękające wały E46 320d - pytanie


galder2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post na forum, dlatego przepraszam jeżeli powielam pytanie które może ktoś już kiedyś zadał, ale czy jest możliwe, że auto z pękniętym wałem poza wydawaniem niepokojącego łomotu z silnika będzie zachowywał się normalnie w czasie jazdy ? Chodzi mi o brak utraty mocy, brak odchyłów on normy jeżeli chodzi o sprężanie w cylindrach (sprawdzone przez mechanika). Albo inaczej: czy po takiej usterce auto w ogóle ma prawo jechać :) ?? Dodam że moje auto ma skrzynię automatyczną, przebieg to ok. 320kkm.

Edytowane przez galder2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post na forum, dlatego przepraszam jeżeli powielam pytanie które może ktoś już kiedyś zadał, ale czy jest możliwe, że auto z pękniętym wałem poza wydawaniem niepokojącego łomotu z silnika będzie zachowywał się normalnie w czasie jazdy ? Chodzi mi o brak utraty mocy, brak odchyłów on normy jeżeli chodzi o sprężanie w cylindrach (sprawdzone przez mechanika). Albo inaczej: czy po takiej usterce auto w ogóle ma prawo jechać :) ?? Dodam że moje auto ma skrzynię automatyczną, przebieg to ok. 320kkm.

 

to nie wał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Klapki na miejscu? Nagraj filmik i wrzuć.

Dopisz 320d do tytułu, bo będzie po temacie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zwróć jeszcze uwagę na stan koła pasowego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan koła pasowego mechanik ocenił na bardzo dobry, jest prawie jak nowe. Poniżej filmiki, przepraszam za kiepską jakość i mrok ale w dzień nie miałem możliwości nagrać, najlepiej na słuchawkach będzie słychać szczególnie przy drugim wkręcaniu na obroty:

 

 

A tutaj z otwartą maską, ale tylko na wolnych obrotach, zabrakło asysty żeby wkręcić na wyższe:

 

 

Nie jest to też wina żadnego z urządzeń napędzanych z koła pasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, jest to jedna z opcji, dzisiaj przy ruszaniu usłyszałem pisk jakby tarcie metalu o metal, po chwili ucichło. U mechanika zostało sprawdzone wszystko co się da sprawdzić od góry silnika plus zdjęcie miski olejowej od dołu, ale z tego co wiem zdjęcie samej miski nie daje dostępu do wału/panewek, trzeba coś jeszcze odkręcać. Diagnoza była następująca: co by to nie było czy wał pęknięty, czy panewka, czy zatarcie tłoka nie ma sensu dalej drążyć ze względu na koszty, lepiej szukać dawcy albo słupka :(. Dlatego interesowało mnie czy z pękniętym wałem albo inną awarią w samym słupku samochód daje radę jechać, póki co moje auto jeździ. W tym tygodniu jadę obejrzeć dawcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Długo ją masz? Na jakim oleju jeździsz? Co ile zmieniasz? Znasz historię wcześniejszych wymian?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest u mnie od roku i wtedy też został wymieniony olej i wszystkie filtry. Aktualnie mam zalany Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30. Wcześniej było chyba 10W-40. Do przebiegu 250k jest książka serwisowa z ASO, częstotliwość wymian zgodna z instrukcją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "drobnostek" zainteresowałbym się pompą vacum, a z kosztowniejszych to na dobry początek nie obejdzie się bez ściągania głowicy :? .

 

Z dawcami faktycznie może być różnie, najłatwiej jest zamontować "cichy kompletny słupek" .......... ale co do faktycznego stanu i ilości km w nogach bywa różnie.

Zaprzyjaźniony sprzedawca używanych części do e46 woli silnik na części sprzedawać niż użerać się jeśli z silnikiem, w krótkim czasie od kupna coś się stanie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wcześniej było chyba 10W-40. Do przebiegu 250k jest książka serwisowa z ASO, częstotliwość wymian zgodna z instrukcją.

Zgodna z instrukcją, czyli co 30kkm? Na dodatek 10w :? ostatnio zmieniałem u siebie po 14kkm 5w40 ll-04 i gość stwierdził, że spracowany olej :roll: chyba wie co mówi, bo grzebią tylko w oleju :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było chyba 10W-40. Do przebiegu 250k jest książka serwisowa z ASO, częstotliwość wymian zgodna z instrukcją.

Zgodna z instrukcją, czyli co 30kkm? Na dodatek 10w :? ostatnio zmieniałem u siebie po 14kkm 5w40 ll-04 i gość stwierdził, że spracowany olej :roll: chyba wie co mówi, bo grzebią tylko w oleju :P

 

Jednak był lany 5-W30/40, pomyliłem się z tym 10W-40 ale i tak widocznie przebieg zrobił swoje, poza tym widzę że wymiany były co 30kkm, co jak dla mnie jest przegięciem powinno być max 15kkm, ale jak oil service bmw tak zaprogramowało w komputerze to czemu się dziwić. Nigdy nie przemęczałem silnika, zawsze starałem się rozgrzać motor przed konkretniejszą jazdą, widocznie ktoś wcześniej go nie szanował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na panewkę mimo to trochę za wcześnie :? Jakby zalecali co 15kkm to rynek części do silników i samych jednostek byłby martwy..pomijam oczywiście zbłąkane klapki :lol: czyli nic tylko kupować auta serwisowane do końca w aso :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 320000km zasadniczo wszystko ma prawo się zepsuć i nie ma się co gniewać na auto :wink:

 

 

tylko ze te 320000 ma 98% aut tych z 180-230na licznniku :D

 

zgadzam się ostatnio miałem okazje jeździć w DE w pewnym audi rocznik 2008 dwulitrowy diesel przebieg dobijał do 300 tys dla mnie zero zużycia wnętrza , silnik jechał bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.