Skocz do zawartości

E30 jako zabawka na zimę


jasiek.k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu auta do "nauki" latania bokiem i ogólnie szeroko pojętej zabawy. Mocno zastanawiam się nad E30, bo napęd na dupę, podobno dobrze wyważona i na alledrogo, olx'ach i innych wynalazkach jest pełno egzemplarzy za śmieszne pieniądze. Kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup to ok. 4000 zł. Kompletnie nie zależy mi na stanie blacharsko-lakierniczym i wyposażeniu (poza wspomaganiem kierownicy) i właściwie na mocy chyba też nie, bo z tego co się orientuje to do latania na mokrym i śniegu nie będę jej dużo potrzebował. Czy myślicie, że za taką kwotę da się znaleźć egzemplarz, który będzie najzwyczajniej na świecie "jeździł" i nie rozpadnie się po pięciu zakrętach. Czy też raczej odradzacie takich inwestycji, bo da się tylko kupić skarbonkę, w którą trzeba będzie wpakować kolejne 4000 zł, żeby w przyszłym tygodniu w ogóle odpaliła ?

 

Tak, użyłem wyszukiwarki, ale z tego co widziałem większość tego typu tematów dotyczy samochodów pod swap lub kupna e30 za większą kwotę, jako auta do jazdy na co dzień.

Czy na pierwszy rzut oka wydaje wam się, że np. taki egzemplarz http://olx.pl/oferta/bmw-e30-CID5-ID78pNr.html#cf70ae4281 by się do tego celu nadał ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikami 1,6 lub 1,8 to bez problemu dostaniesz w tej cenie, ale żadko się zdarza żeby były bez bociana pod maską. Musisz się też liczyć że do każdego nowego auta trzeba włożyć dodatkowo ok 1-2 tyś na dzień dobry (rejestracja, oleje, płyny, filtry itd.(.

Nikt co sprzedaje auto prezentów nie będzie Ci robił.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dokładnie tak jak kolega pisze... egzemplarz, który wskazałeś na pierwszy rzut oka wygląda nieźle do twoich celów.

Jak chcesz taniej to możesz rozważyć e36... Jeśli ma to być tylko do zabaw zimą i wygląd nie jest dla Ciebie ważny. No i pewnie też sedany będą tańsze niż coupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

320i jest lepszy od 318I tylko dźwiękiem. Różnica tylko 11KM i co najmniej 100kg więcej. O iS nawet nie wspomnę, objeżdża dwulitrówki jak małych chłopców, na domiar tego 3l paliwa więcej na każde 11km., na niekorzyść 2.0 ale ja wziąłbym przy tym zestawieniu M20, bo co 6 cylindrów to 6 cylindrów.

Do latania bokiem bardziej nadaje się jednak 1.8 bo ma lepszy stosunek masy do mocy i krótszy dyfer.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, trochę się podłączę pod temat bo mam taki sam plan. do wydania około 5-6k zł, w sumie silnik obojętny, 316 na zime mi wystarczy, a jeśli dalej będę się chciał wprowadzać w koszty to na wiosnę się pomyśli nad ewentualnym swapem.

Na razie takie dwie wybrałem,

http://olx.pl/oferta/bmw-e30-swap-150km-CID5-ID7QvSN.html + kilka dodatkowych zdjęć http://imgur.com/a/5LAuN

http://olx.pl/oferta/bmw-e30-coupe-polecam-CID5-ID7PKtz.html

 

Wiadomo że nie są to ideały, ale czy warto je w ogóle brać pod uwagę? Czy rozglądać się dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukajcie e36 w tej kasie, aby tylko zawias się kupy trzymał, silnik najlepiej 2.0 i spokojnie można śmigać po śniegu

proponuje kupić auto za ok 3000 a za pozostałą kasę zrobić trochę zawieszenie i ewentualne inne usterki, żeby nie było zdziwienia że nagle samochód wykonuje dziwne manewry, albo nie da się złapać po kolejnym boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.