Skocz do zawartości

Witam wszystkich serdecznie e90 320i 2005


jjaaccoobb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie sorry z to że chwile mnie nie było, macie rację wymieniajcie uszczelniacze zaworowe one są główną przyczyną kopcenia na biało i niebiesko i sporych ubytków oleju, ale odma też ją też warto wymienić u mnie nie dość że była zasyfiona to jeszcze wszystkie węże były popękane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej, pytanko odnośnie odmy/separatora oleju. Otóż planuję wymienić, ale sa dwie opcje tańsza i droższa dla samochodów z "zimnych krajów". Czy nasz kraj jest zimny? Trochę mogliby napisać konkretniej jaka temperatura wymaga tej droższej odmy a tak to można sobie zgadywać. Polska raczej zbyt ciepła nie jest ale nie jest to tez i syberia. Co radzicie kupić i co Wy kupowaliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem u siebie odmę,węże były okej,natomiast odma była tak zaje...,że głowa mała. Wyeliminowałem wycieki z pod vacu,uszczelniłem pokrywę zaworów i podstawę filtra oleju.

Ale niestety problem pozostał,nadal wcina 0,7-0,8 na 1000km oleju :(

Pozostaje mi chyba wymienić uszczelniacze zaworowe,oby tylko to było powodem ubytków oleju.Mam nadzieję,że to nie pierścienie itd...;/

 

schizim123

 

Jeżeli nie masz wycieków,nie kopci itd to znaczy,że odma jest okej.Natomiast zalecana wymiana tego urządzonka to chyba co 100tyś km,moim zdaniem warto to zrobić,lepiej zapobiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można po prostu tej odmy wyczyścić tylko od razu kupować nową? Czym różni się nowa od idealnie wyczyszczonej benzyną? Tak samo przewody jeśli nie są popękane lub sparciałe to też można wyczyścić chyba, nie? Zastanawiam się bo troche drogi jest taki komplecik odma plus przewody a jeszcze ta zimowa to już całkiem w ciul kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.