Skocz do zawartości

e39 528 Przeprowadzenie kabla pod wykładzinami


danon_d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem. Chce przeciągnąć kabel do anteny cb z bagażnika pod kierownice z prawej strony. najlepiej by mi było poprowadzic kabel pod wykładzinką tunelu ale nie mam koncepcji jak go przewlec. Moze macie jakiś pomysł?? Chyba że pod nakładkami na progi a przy fotelu kierowcy przejsc na prawą strone. Jak sie ściąga listwy na progach, nie chce upier...ić jakiegoś zatrzasku/mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm sciaganie nakładek na progi bez urywania spinek ciezka sprawa jesli chcesz sciagac to radze kupic kilka w zapasie ale najlepiej bd Ci włąsnie pod wykładziną tunelu bo wiadomo kabel od CB 50om moze miec tylko 3,6m długości wiec najlepiej po najkrótszej linii go puscic czyli kanapa do wyciagniecia fotele i tunel równie żeby miec dobry dostęp bo szkoda nerwów stracic i przeciągać go bez wtyku zarobic najlepiej go bd po przeciągnięciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wiadomo kabel od CB 50om moze miec tylko 3,6m długości

Skad to wiadomo?

Jakas nowa teoria?

No właśnie też mi sie tak wydawalo ale fachowiec ze skepu powiedzial ze da sie zestroic nawet dluzsze kable ja mam 5 m, i zrobie zapas w bagażniku na ewentualną obcinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugosc przewodu nie ma znaczenia, moze po za tlumieniem sygnalu, ale to nie przy tak malych dlugosciach.

Przy prawidlowym dopasowaniu anteny - minimum sygnalu odbitego - wszystko musi hulac.

Warto tez pamietac o dobrym polaczeniu obudowy sibajki z masa samochodu.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o SWR zestrojenie, jak się da zestroić to nie ma problemu.

Ale chciałbym wrócić do tematu, jak rozebrać tunel żeby niczego tam nie poryć. Od strony kierowcy są śrubki to już wiem ale co dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel 5m i jest idealny do sedana.Mam kabel poprowadzony z lewej strony między kanapą a oparciem i później w progu(z lewej strony są zostawione fabryczne korytka do kabli i kabel od cb pasuje tam idealnie).A co do demontażu plastików bez łamania spinek to mam patent taki: najpierw demontuje osłone tylnego progu(jedna śruba trzymająca plastik i boczek kanapy i dwie spinki) ale nie wyciągam osłony w góre tylko wysuwam w przód auta,póżniej demontuje osłonę słupka między drzwiami(spinki dość słabo trzymają tam wiec nie ma problemu) i na sam koniec osłona przedniego progu(delikatnie wysuwam w strone tyłu auta).Spinki trzymają się prowadnicach więc można śmiało wysuwać nigdzie się nie zablokuje a późnie spinki demontuje łapką do kołków tapicerskich ale można też śrubokrętem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.