Skocz do zawartości

[E87] Fabryczny Xenon - awaria - balast/przetwornica


follet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam pewien problem. Przestał świecić prawy xenon. Awarii towarzyszy kontrolka (światełko mijania z wykrzyknikiem).

Żarniki prawie nowe, Osram. Po przełożeniu żarnika z prawego reflektora do lewego nadal nie świeci prawy. Wniosek oczywisty, to nie żarówka.

Żarówka jest zintegrowana z iskrownikiem więc nie on jest przyczyną.

Pozostaje więc tylko balast/przetwornica.

Oryginalna kosztuje 1000 zł. Czy znacie może jakiś zamiennik? Valeo?

VIN: JU07852

 

Aby wymienić przetwornicę musimy rozkręcić nadkole? Da się to zrobić bez zdejmowania koła? Jakaś Youtubowa instrukcja wymiany przetwornicy? "Poradniki" BMW znalazłem na www. i tam jest informacja o rozbieraniu nadkola.

Pech chciał, że jestem na pół roku w Kopenhadze i wolałbym nie jechać z tym do ASO bo puszczą mnie z torbami. Będę się starał naprawić to sam :-) No chyba, że mamy jakiegoś forumowicza z Dani, przydałby się podnośnik i trochę narzędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Raczej chyba lepiej przez zdjęcie zderzaka. Tak czy siak bez podnośnika raczej się nie obejdzie. Przez chwilę tez próbowałem sam, ale skończyło się na wizycie u mechanika :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć zderzak, przynajmniej po lifcie. A przetwornica to Valeo, robi do większości marek samochodów, więc nie ma sensu kupować tego samego w innym pudełku w ASO 5 razy drożej. Wiem, bo sam wymieniałem. Sprawdź tylko dobrze numer części i szukaj np. na wiadomym portalu aukcyjnym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem moduł i niestety nie pomogło.

Mój moduł na pewno padł, śmierdzi spalenizną jak stara patelnia. Po założeniu nowego bez zmian.

Przełożyłem moduły z prawego na lewy i i dalej ten sam reflektor nie świeci co moim zdaniem dowodzi, że padło coś jeszcze.

Co typujecie następne do wymiany, kable w reflektorze czy główny kabel, który wchodzi do reflektora.

Dodam, że podmieniałem bezpieczniki i żarówki, nie świeci ciągle ta sama lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.