Skocz do zawartości

Zakup 540 co i jak sprawdzic bez podnosnika


krecius3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar nabyc e34 540 shadowline z 94 roku i przebiegiem 225 tyś km . Skrzynia automat i pełny wypas. interesuje mnie głownie ile wytrzyma jeszcze silnik bo te 225 tyś km mnie troche martwi i oczywiscie ta skrzynia....(automat)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1- czy to autentyczny przebieg....

 

ja bym sie silnikiem tak strasznie nie przejmowal- jezeli byl dobrze eksplatowany to 225tys nie robi na nim wrazenia....

 

gorzej jest ze skrzynia - wytrzymuja ok 200-300 tys - wiec jest duze prawdopodobienstwo ze beda z nia klopoty - sprawdz ja dokladnie - czy nie szarpie , czy jak sie nagrze jest wszystko ok , jak sie zachowuje na R... jakiekolwiek szarpanie , slizganie itp - rezygnuj z samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - to sie zgadza - ale skoro samochod kosztuje 15tys zł , naprawa skrzyni 5tys zł - to myslisz ze wlasciciel spusci na 10 tys ??

 

wszystko zalezy od stanu ogolnego auta...

 

a na skrzynie uzywane ja bym nie lyczyl - kupilem uzywana i bylo taka sama jak moja , kolega do e36 tez kupil uzywke i tez nie jezdzi :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie załamaliscie. Po auto wybieram sie do niemiec i do niemca-prywatna sprzedaz. Nie zartujecie z ta cena naprawy??? Przebieg jest udokumentowany z rachunków za naprawy w warsztacie. wiem ze byla wymieniona uszczelka pod klawiatura. Piszcie prosze dalej to moze dam sobie spokoj. Mam teraz e36 325 coupe z reczna skrzynia i nie moge złego słowa na to auto popwiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy mu wypisujecie!!!Jedziesz do Niemca po auto ,sprzedaje ci prywatna osoba to co to za przebieg 225tkm :?: Zaden :!: Popytaj taksiarzy co maja stare piatki w automatach jakie maja przebiegi to sie lekko zdziwisz i przestaniesz martwic(znam osobiscie gutka co ma 460tkm i wszystko ok).Koledzy piszecie mu o ekstremalnych przypadkach,i tylko go starszycie-a jaki wg was ma byc przebieg dobry-50tkm?Jak auto fajne i wierzysz gosciowi i cena ci lezy to jedz i bierz i sie wogole nie martw.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie - sam mialem 750iA - miala na budziku 350 tys km - teraz ma ponad 400 i gosciu dalej nia smiga - i szkrzynia pracuje ok....

 

problem w tym ze to sa skrzynie 4 biegowe - a w 740 jest skrzynia zf5hp30 - 5 biegowa , ktore niestety nie sa tak wytrzymale jak stare dobre 4hp... tak jak napisalem - wiekszosc skrzyn tego typu wytrzymuje ok 200-300 tys. co nie znaczy ze nie ma ezemplazy ktore wytrzymuja 350 tys .... ale sa tez przypadki ( nawet na forum ) ze ta skrzynia padla przy 190tys....

 

sprawa ogolnie wyglada tak - mozesz kupic i jezdzic jeszcze 5 lat... a mozesz kupic i nie dojechac do polski - to niestety ryzyko jakie trzeba sobie wkalkulowac w koszty samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a remontowales kiedys taka skrzynie - ja remontowałem i wiem jakie to sa koszty - zeby dobrze to zrobic to trzeba troszke zainwestowac - jak skrzynia sie sypie i chcemy ja dobrze zrobic to trzeba - uszczelki ( ok 700zł ) , komplet tarczek ( zalezy na ile koszy - koszt 1 szt to ok 20-30 zł - a wszystkich tarczek jest ok 40 - nie liczac przekladek ) , poi przebiegu 200tys jak sie robi to pasuje zregenerowac konwerter ( 300zł ) , czesto pompa ma juz za duzy luz ( ok 1300- 1500zł za nowa ) , olej ( ok 700zł life time ) , uszczelka filtr itp itd

 

a jak ktos to zrobi za 3tys zł tzn ze cos jest nie tak - chyba ze np uszkodzony jest jeden zawor czy czujnik - wtedy koszt naprawy jest duzo nizszy....

 

a o remontach za 3tys zł juz bylo na forum - np saintman sie cieszyl ze zrobil za 3tys - i skrzynia wytrzymala 30tys km i remont kapitalny....

 

podkreslam - mozesz jedzic samochodem i 100 i jeszcze 200 tys km i nic sie moze nie dzic - czego wszystkim zycze serdecznie !!!! jednak czesciej wystepuja jakies problemy ( predzej czy pozniej ) - wystarczy poczytac na forum....

 

kupic uzywana z gwarancja - 2tys skrzynia , ktora ile wytrzyma ?? trzeba doliczyc koszt wlozenia skrzyni do samochodu .... z doswiadczenia wiem ze takie skrzynie srednio dzialaja :mad2:

 

niestety tak to jest ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

Ale się rozwodzicie nad tym automatem. A miało być jak sprawdzić auto bez podnośnika, a nie debata ile wytrzyma automat. Lepiej napiszcie konkretnie jak taki automat sprawdzić. xsilver coś już tam wspomniał, ale może coś więcej.

 

Ja dodam od siebie, że można sprawdzić czas do 100km/h. Minimum z 3 przejazdy. To może też coś powiedzieć o zużyciu silnika i skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.