Skocz do zawartości

[5XX] szarpanie skrzyni automatycznej


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
No szukaj na allegro lub ogólnie u ludzi, którzy mają części do BMW. Podejrzewam, że więcej jak 3000 zł nie zapłacisz. Tylko pamiętaj, żeby przerzucić płytę z elektroniką z Twojej, starej skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 197
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wymiana oleju w skrzyni biegów co 60 tys. km. Jak macie kasę, na takie auto to musicie mieć na serwis. Mam 3 auta BMW i wiem co piszę .Oszczędnym polecam zakup skody i ich zalecenia dożywotniej jakości oleju w skrzyni. Koniec i kropka, wątek do zamknięcia.
Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tym olejem, ja dopóki nic złego się ze skrzynią nie dzieje nie ruszałbym, zważywszy, że bmw nie zaleca wymiany. Przeliczając koszty twoich wymian oleju co 60kkm daje nam to jakieś 5tys.zł do przebiegu 180000tys.km, a to już koszt naprawy/zakupu skrzyni.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

ZF zaleca podobno wymianę co 60 tys a max co 100 tys...

a już BMW twierdzi że dożywotnio olej zalany......

bo im zależy żeby klient co kupi nowe auto miał spokój

NA GWARANCJI , potem każdy auto sprzedaje bo bierze nowe

a serwis zarabia na nowych skrzyniach cena ok 35tyś

 

@mmw - szukałem na allegro ale tam może z 2 skrzynie - nie za wielki wybór :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mmw - aj przepraszam

przeszukałem inaczej allegro ,nie przez wyszukiwarkę i jest kilka takich jak moje 8hp45x wybór od 2-4 tyś

ale póki co nie chcę mojej wyciagać tylko szukam kogoś od softu

kto z forum najlepiej sie zna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg mnie nikt Ci nie pomoże już. Skrzynia ma typowe objawy uszkodzenia mechanicznego. Po prostu nie ma tu za wiele opcji do zrobienia. Skasowanie adaptacji i tyle. Nowy soft skrzyni też nie pomoże bo on tylko usprawnia działanie skrzyni pod kątem programu i tyle. Poprawiane są drobne aspekty co najwyżej. Masz skrzynię do wymiany po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko zapytam - masz może zamontowany hak holowniczy?

Szukam przyczyny awarii skrzyni, bo to podobno dość udana konstrukcja, co z resztą widać na tym forum - jak na automaty przy dość mocnych furach to nie psują się za często...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tym olejem, ja dopóki nic złego się ze skrzynią nie dzieje nie ruszałbym, zważywszy, że bmw nie zaleca wymiany. Przeliczając koszty twoich wymian oleju co 60kkm daje nam to jakieś 5tys.zł do przebiegu 180000tys.km, a to już koszt naprawy/zakupu skrzyni.

Pzdr

 

A olej w siniku też zmieniasz co 30tys km albo jak coś się z silnikiem dzieje? Przecież to czysty marketing o przeglądach co 2 lata albo 30tys km, tak samo jak brak wymiany oleju w skrzynii. Dobrze, że w ogóle po 30tys km każą olej wymieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie. Idealnie to pokazuje przykład Renówek (zresztą nie tylko), w silnikach których się obracają panewki, właśnie przez wymianę oleju co 30 tys. km, a pewnie rzadziej w wielu przypadkach. Producenci aut mają to w d... bo floty wezmą takie auta, ze względu na mniejsze, sumaryczne koszty przeglądów. Przez te 2-3 lata i tak się nie zepsują, ale potem dopiero zaczynają się cuda jak już auto pójdzie w prywatne ręce.

 

Zresztą BMW dało popis już przy skrzyniach GMa nie zalecając wymiany oleju, gdy te same skrzynie w autach koncernu GM miały wymieniany olej co 60-100 tys. km. Jaki wynik tego był to każdy wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam mam poważny problem w mojej f11 skrzynia automatyczna przy wrzuceniu na D występuje gwałtowne szarpnięcie mocne przy zmianie na R nic ładnie gładko dodam ze nie jest tak za każdym razem są dni ze D wchodzi normalnie bez problemów a jeżeli już wystąpi problem to pomaga tylko szybka i dynamiczna jazda i problem ustaje na jakiś czas po czym powraca już sam nie wiem co robić dodam ze wymiana oleju nic nie pomogła prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam poważny problem w mojej f11 skrzynia automatyczna przy wrzuceniu na D występuje gwałtowne szarpnięcie mocne przy zmianie na R nic ładnie gładko dodam ze nie jest tak za każdym razem są dni ze D wchodzi normalnie bez problemów a jeżeli już wystąpi problem to pomaga tylko szybka i dynamiczna jazda i problem ustaje na jakiś czas po czym powraca już sam nie wiem co robić dodam ze wymiana oleju nic nie pomogła prosze o pomoc

Jechać na diagnostykę i oglądać dwa bardzo ważne parametry, według których uzyskać wniosek - skrzynja na śmietnik lub do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Naprawa 8HP jest bezsensem ekonomicznym. Całe skrzynie w idealnym stanie można kupić za 2-3 tys. złotych. Niska cena wynika z bezawaryjności, a co za tym idzie większej podaży niż popytu.

Kolego , nie rozumiesz dlaczego na nich niska cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mówisz o diagnostyce skrzyni gdzie moge taka zrobić i na co dokładnie zwrócić uwagę a co myslice czy może to być wina tylnego mostu albo jakiś luz na wale albo coś innego bo już naprawdę odchodzę od zmysłów ogólnie wydaje mi sie ze wszystko zaczęło sie od nowego miejsca parkingowego gdzie jest trudno wjechać i trzeba manewrować od 3 do 4 razy przód tył zmiana parkingu nie jest możliwa bo tu gdzie mieszkam na nowe miejsce trzeba czekac nawet kilka lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.