Skocz do zawartości

Problem skrzynia-sprzęgło


spikepool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

postanowiłem zmienić dwumasowe koło zamachowe na jednomas w moim m54. Pojawił się jeden wielki problem, na który nie mam pomysłu jak go rozwiązać. Otóż, po wyjęciu skrzyni okazało się, że wałek ma 22 zęby a nie 10 jak to w większości bywa. Wiecie gdzie występowały takie tarcze na tłumiku drgań ? Nie mogę nic znaleźć też informacji co to jest przekładnia mechaniczna sekwencyjna rzekomo jest w moim aucie. Poniżej zdjęcia

 

http://w85.wrzuta.pl/obraz/7GZ8MvcmNBQ/dsc_0137

 

http://w85.wrzuta.pl/obraz/8QjWl692foi/dsc_0132

 

http://w85.wrzuta.pl/obraz/aa7BPvxlqge/dsc_0134_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o :

co to jest przekładnia mechaniczna sekwencyjna rzekomo jest w moim aucie

Jak masz taka skrzynie to to jest półautomat .

Wiecie gdzie występowały takie tarcze na tłumiku drgań ?

Zobacz tego linka , może coś wyniesiesz z tego wątku

http://bmw3er.pl/viewtopic.php?t=38568&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=abffb33e3fb49c719d6a71ceb5b3da92

daj znać jak Ci poszło.

Ps.

Sorry ale teraz dopiero widzę że Ty też pisałeś w tamtym wątku co kiedyś śledziłem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Faliszewice za odzew, temat z 3er znam jak wiesz, niestety mnie spotkała niemiła niespodzianka w postaci innego wieloklinu na wałku w skrzyni, temu teraz pytam się o Wasze rady jak wyjść z sytuacji, czy może jest takie sprzęgło lub jakieś inne pomysły.

 

EDIT:

 

Jeszcze pytanie co do tej skrzyni, podejrzałem co jest po rozkodowaniu VIN-u i wychodzi, że zwykłą mechaniczna na szczęście. A jak jeździłoby się na półautomacie ? Coś powinno być dodatkowo do zmiany biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe

wałek ma 22 zęby a nie 10 jak to w większości bywa

W ciągnikach rolniczych bywają takie wielokliny i chyba w Mercedesach nawet w Syrenkach ale w BMW sobie nie przypominam ale może ktoś podpowie

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet ja podpowiem, bo mam wlasnie kompletne nowe sprzeglo luka na sprzedaz, wlasnie na 22 zeby. zamowilem na allegro i po zdjeciu skrzyni okazalo sie ze u mnie jest 10 zebow, a oddac juz nie moglem bo lezalo ponad 2 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faliszewice, mylisz się, w BMW występuje: w dieslach między innymi, i gdzieś w katalogu widziałem możliwość kupienia sprzęgła na 22 zębowym wieloklinie, dla m54 więc występuję, poza tym w innych markach są dwudziesto, dwudziesto-trój zębowe wielokliny, poszukałem trochę i nie znalazłem takiej tarczy identycznej. Powiedzcie mi czy tam gdzie nabijają tarczę, są wstanie przerobić lub z jakiejś bazy zrobić interesującą mnie tarczę? Miał ktoś doświadczenie? Przecież występują customowe rzeczy, które robi się pod dany projekt. Więc?,.............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

nie łatwiej oddać tą co masz zalożoną tarczę do obicia okładzinami albo mocniejszym kevlarem ?

 

100-150zł to kosztuje, zajmuje dosłownie godzine jeśli sie pojedzie osobiście, wysyłkowo wiadomo dłużej.

 

niczym się nie różni od nowej wtedy.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tą tarcze co mam nie obije, nie zreanimuje bo po pierwsze jest ona od skrzyni 6b 1.6 co średnica jest 228 a nie 240mm, a po drugie jest sztywna bez sprężynek.

 

Dzięki maniura, warunkiem koniecznym jest skrzynia 6b? Tylko że w dalszym ciągu pewnie wszystkie tarcze są sztywne, bez sprężynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.