Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo proszę o ocenę w miarę mozliwości tego BMW, po krótce co udało mi się dowiedzieć od właściciela:

- auto jest zarejestrowane w Polsce od 16.01.2014- przez obecnego własciciela, który ponoc sam go sobie sciągnął ze Szwajcarii;

- od tego czasu dokonane naprawy(wiecej w opisie ogłoszenia) na ok 4700zł potw fakturami;

powód sprzedaży- zakup mieszkania;

- od czasu zakupu zrobione przez owego Pana jedynie ok 1200-1300kilometrów--to mnie nieco dziwi???

 

Moze jest ktos kompetentny z okolic co by mógł oglądnąć autko?(oczywiscie nie za darmo--jak coś PW)

 

http://otomoto.pl/bmw-330-e46-xi-jeden-z-najlepszych-w-kraju-szwajcar-C34264420.html

 

Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAAW51010JU11154

Kod typu AW51

Typ 330I (EUR)

Typoszereg E E46 (3)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M54

Pojemność skokowa 3.00

Moc 170

Napęd ALLR

Skrzynia biegów AUT

Kolor ORIENTBLAU METALLIC (317)

Tapicerka STOFF MAGLIA/LEDER/HELLBEIGE 2 (E9HC)

Data prod. 2001-01-12

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S169A ABGASNORM EU3 Redukcja spalin EU 3

S203A ALLRADSYSTEM Napęd na cztery koła

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S386A DACHRELING Reling dachowy

S435A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S662A RADIO BMW BUSINESS CD Radio BMW Business CD

S854A SPRACHVERSION FRANZOESISCH Wersja językowa, francuski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S881A FRANZOESISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, francuski

S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Dummy-SALAPA

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S939A BERUECKSICHTIGUNG PREISABHAENGIGK. Dummy-SALAPA

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S375A LM RAEDER/DOPPELSPEICHE 79 Obr. BMW, st. le. podw. spr. 79

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy

S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku


http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBannerSmall2.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam marudzi o wysokiej kulturze technicznej i nienagannych autach w Szwajcarii, to prawda ale niekoniecznie musi dotyczyć tego egzemplarza. :D Zadzwoń do gościa i niech ci prześle skan KS z wpisami z ostatnich dwóch serwisów. Wyślij maila lub zadzwoń i poznasz historię tego "jedynego" szwajcara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko rynienki błotników i kielichy są w mocnym połysku, a chyba tak być nie powinno? Czy się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M54B30 wielokrotnie nagradzany w kategorii 3 litrowych sześciocylindrowych benzyn z podwójnym vanosem....

 

 

Nie no ładne auto, wygląda na kompletne. Czy malowane pod maską nie wiem, ale zderzak i lampy ma oryginalne z epoki.

A to że zrobił tylko 1300 km...hmmmm może szukał mieszkania w internecie lub na rowerze i nie miał czasu na jazdę.

Ja bym pojechał oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie rynny blotnikow polysku. Maja byc w macie. Zobacz mase przy kielichach czy nie popekana. Co do silnika to ok. Ale skrzynia automatyczna ciekawe czy GM czy ZF, te pierwsze nie polecam. A sam naped xdrive w bmw przynosi mniej frajdy niz rwd ,a i dostepnosc czesci zamiennych mocno ograniczona. Chodzi o skrzynie itp. Sam mialem taki dylemat i poczekalem kupiem manual rwd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 nie ma napędu x-drive! Ciężko rozmawiać o wrażeniach z jazdy z kimś kto nie ma pojęcia jakie "bebechy" ma auto.

 

Skrzynia może być GM nie ma to w benzynie znaczenia. Gdy się popsuje używana kosztuje 1000 pln co już świadczy o tym, że się nie ...psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko rynienki błotników i kielichy są w mocnym połysku, a chyba tak być nie powinno? Czy się mylę?

nie mylisz się... błotniki dobra mogły buc malowane w końcu nie młode auto, ale kielichy? to już daje do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 nie ma napędu x-drive! Ciężko rozmawiać o wrażeniach z jazdy z kimś kto nie ma pojęcia jakie "bebechy" ma auto.

 

Skrzynia może być GM nie ma to w benzynie znaczenia. Gdy się popsuje używana kosztuje 1000 pln co już świadczy o tym, że się nie ...psują.

Dobrze nie ma x-drive. A co ma? Po uproszczeniu ma 4x4. I wg Ciebie lepsze wrazenia sa z jazdy niz rwd? Nie sadze. A skrzynia kosztuje i tak 2-3 razy wiecej niz rwd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 nie ma napędu x-drive! Ciężko rozmawiać o wrażeniach z jazdy z kimś kto nie ma pojęcia jakie "bebechy" ma auto.

 

Skrzynia może być GM nie ma to w benzynie znaczenia. Gdy się popsuje używana kosztuje 1000 pln co już świadczy o tym, że się nie ...psują.

Dobrze nie ma x-drive. A co ma? Po uproszczeniu ma 4x4. I wg Ciebie lepsze wrazenia sa z jazdy niz rwd? Nie sadze. A skrzynia kosztuje i tak 2-3 razy wiecej niz rwd.

co wy macie z tymi wrazeniami z jazdy ja mam ogolnie 3 auto z RWD i nie czuje tych wrazen dlaczego? no chyba ze chodzi o latanie bokiem...

Edytowane przez PPGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście szukam tylko z napędem tylnim ale to auto mnie zaciekawiło i nie wykluczam także z napedem na 2 osie(4x4 czy tam x-drive jak zwał tak zwał każdy wie o co chodzi...), skrzynie ma GM- bynajmniej tak ma w opisie na otomoto.

Zdaje sobie sprawe, że utrzymanie i koszta eksploatacyjne takiego autka mogą byc większe niż z samym tylnim napędem jednakże nie rozważam tego w tym poście.

 

Tu zależy mi na ocenie konkretnego auta i wielkie dzięki za uwagi dotyczące połysku pod maską. :cool2:

Zanim spytam obecnego właściciela czy cos wie na ten temat, poczekam na info na temat adresu i tel z ASO w Szwajcarii.

 

Zacytuje Wam jeszcze sprzedającego: "Jak go kupiłem to postanowiłem powymieniać w nim kilka rzeczy i w sumie wyszło niemal 4700 zł - jestem perfekcjonistą"---może aż takim jest "perfekcjonistą", że pod macha też ma być błysk? :D

Siedział biedny i pucował zamiast cieszyc się jazdą (a spr, że auto kupił w grudniu 2012) co tłumaczy taki jego niski przelot. :lol:


http://www.ermail.pl/images/linkbanners/eRmailBannerSmall2.jpg">

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jest różnica między 4x4 a x-drive.

W e46 jest stały napęd 4x4 w proporcji 68% tyl 32% przod, co w praktyce oznacza , że na mokrym, szutrze czy śniegu auto zamiata tyłem lepiej niż slabsze RWD. O zaletach systemu ABD-x (imitacja szper w dyfrach) napiszę tylko tyle, że z płytkiego śniegu wygrzebuję się szybciej niż brat Land Roverem.

X-drive natomiast nie jest stałym napędem tylko napędem aktywnym, gdzie komputer w skrajnych przypadkach może przekazać do 100% napędu na jedną oś. Tu zabawy nie ma, auto cały czas chce wyjść z poślizgu.

 

A co do skrzyni w modelu 330xi jest ona identyczna z tą w 330i ma tylko dołożony adapter do dokręcenia skrzyni rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jest różnica między 4x4 a x-drive.

W e46 jest stały napęd 4x4 w proporcji 68% tyl 32% przod, co w praktyce oznacza , że na mokrym, szutrze czy śniegu auto zamiata tyłem lepiej niż slabsze RWD. O zaletach systemu ABD-x (imitacja szper w dyfrach) napiszę tylko tyle, że z płytkiego śniegu wygrzebuję się szybciej niż brat Land Roverem.

X-drive natomiast nie jest stałym napędem tylko napędem aktywnym, gdzie komputer w skrajnych przypadkach może przekazać do 100% napędu na jedną oś. Tu zabawy nie ma, auto cały czas chce wyjść z poślizgu.

 

A co do skrzyni w modelu 330xi jest ona identyczna z tą w 330i ma tylko dołożony adapter do dokręcenia skrzyni rozdzielczej.

O widzisz takich szczegółów nie znałem,dzieki za info. a co do skrzyni to fajny motyw z tym adapterem, bo zwykła skrzynia kosztuje 500zł a już 4x4 1000zł. czyli można sporo zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.