Skocz do zawartości

Dziwne zachowania el. szyby


Stelmacher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dluzszego czasu mam maly problem z szyba od strony kierowcy

mianowicie raz dziala raz nie, gdy chce opuscic ja na dol to prawie zawsze dziala a gdy chce aby w gore szla to nie chce

Podczas wciskania przycisku w gore lub w dol w drzwiach slychac jakies cykanie (jedna nacisniecie = jeden odglos) co to moze byc?

Zauwazylem ze jak trzasne dosc mocno drzwiami to nieraz pomaga i szybka lata jak nowa

 

Prosze o jakies rady

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku jak pojechalem na slowacje to mi szyba opadla wlasnie przy podnoszeniu. Okazalo sie, ze do srodka dostala sie wilgoc na ten krzyzak podnoszacy szybe. Jak byl mroz to zamarzlo i krzyzak sie troszke wykrzywil. Ja mialem szczescie bo znalem tam jednego Slowaka ktory mi za rownowartosc 30 zlotych wyjal bebechy i cos tam poczarowal ze wszystko dzialalo jeszcze przez rok az do sprzedazy. Ale jak slyszysz cykanie to wlasnie moze byc tak, ze krzyzak probuje isc do gory ale cos sie pokrzywilo i nie moze. A zdjecie boczkow to chwila moment.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys takie coś, u mnie problemem była kostka połączeniowa w drzwiach od zasilania silnika, zaśniedziały wtyki w kostce i przy opuszczaniu wszystko było ok bo tutaj nie ma dużego poboru pradu, ale przy podnoszeniu jest wiekszy pobór i zwyczajnie w świecie silnik nie miał powera zeby podnieść szybe, po psiknieciu plynem do czyszczenia stykow dziala bez zarzutu

 

winny równiez moze być bezpiecznik o ile jest inny na lewa i prawa strone.

mialem cos takiego z wycieraczkami, za wolno chodzily, jak w maluchu na suchej szybie :P, a czasem wogóle, zmieniłem bezpiecznik i wszystko gra

 

moze równiez coś ci się przytarło, nie wiem jak jest u ciebie, moze podobnie, u mnie jest aluminiowa rurka, w której porusza się taki długi elastyczny drut skrecony "na ślimaka", silnik ma zebatke która krecac sie powoduje ruch tego drutu w tej rurce co powoduje opuszczanie i podnoszenie okna, nie zaszkodzi rozruszać go jakimś WD a potem wlać w ta rurke troche oleju silnikowego bądź nasmarowac smarem do łożysk (ze smarem trudniej bo trzeba wywalić cały mechanizm z drzwi, z olejem latwiej bo mozna go wlac w rurke np. strzykawka.

 

napewno warto to zrobić raz na powiedzmy 2 lata, wtedy szyby podnoszą sie szybko i pewnie, nie zacinają sie i działają w zime :)

Czarna Eta (SOLD)................Granatowy Mieczysław (LIVE!).......................Czarna Szmata

http://www.gimnastycy.pl/avatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam ten sam problem z szyba od pasazera - raz dziala, raz nie. Wydaje mi sie ze to wlasnie wina krzyzaka, lub szyba jest kiepsko przykrecona, bo gdy podnosze do gory szyba lekko przesuwa sie do przodu, a jak w dol to do tylu. Ogolnie jak slychac cykanie to znaczy ze przekazniki dzialaja i elektryka sprawna, tylko cos daje za duzy opor i dziala odciecie zeby silnika nie spalilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu szyba zatrzymuje się przy zamykaniu (tak jakby napotykała przeszkodę). Nie raz muszę kilkakrotnie wciskać przycisk, żeby poszła calkiem do góry lub cały czas trzymać.
http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz Tommy :D wpadnij na andersa w niedziele hehe widzialem ze na 50% bedziesz ;) Zobaczymy co z tymi szybkami bo wydaje mi sie ze mamy dokladnie ten sam problem. Pozdro z wrocka :-] :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz Tommy :D wpadnij na andersa w niedziele hehe widzialem ze na 50% bedziesz ;) Zobaczymy co z tymi szybkami bo wydaje mi sie ze mamy dokladnie ten sam problem. Pozdro z wrocka :-] :dance:

Spoko mysle, że dam rady.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.