Skocz do zawartości

E61 Usuwanie wyposażenia S843A (redukcja mocy) i PDC


redy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie mam(miałem) S843A , usunąłem redukcję z FA ncsexpertem z CAS i LMA i ostatnio aktualizowałem DDE ista p. Numer sterownika miałem 7795435 a po aktualizacji 7811471 i w sumie to nie wiem czy mam tą redukcję czy nie. Po przyśpieszeniu nie odczuwam bo różnica w mocy to 5kw .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zarejestrowani
A sprawdzałes jaką wersję softu proponowała ista przed zdjęciem redukcji z vo ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ja panowie podpowiem bardziej kolega dziqsek jeszcze mnie nie uświadomił więc to tylko z mojej wiedzy...

trzeba jeszcze kod silnika zmienić ...... jak mówiłem jeszcze jedna wartość do zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja panowie podpowiem bardziej kolega dziqsek jeszcze mnie nie uświadomił więc to tylko z mojej wiedzy...

trzeba jeszcze kod silnika zmienić ...... jak mówiłem jeszcze jedna wartość do zmiany

Co masz na myśli ja mam kod N43B20 wg vin a auto z którego mam soft DDE ma ten sam kod :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Żadnego kodu silnika nie trzeba zmieniać, cierpliwości jak skończe prace to w tygodniu podrzuce instrukcje.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego kodu silnika nie trzeba zmieniać, cierpliwości jak skończe prace to w tygodniu podrzuce instrukcje.

No ja czekam z niecierpliwością bo niby wszystko jasne ale zawsze jakieś wątpliwości, a nie mam zamiaru do serwisu w Norge fury prowadzić :duh: bo koszty :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Do starszych modeli to nie problem za pomocą Winkfpt nawet już znalazłem jak i co ... ale do e60, e87,e90 to nie ma w dostępnych numerów softów i tu jest problem, na razie :mrgreen: , mi bardziej zalezy na innch mozliwościach takich jak usuwanie skrzyni automatycznej, a redukcja mocy to margines ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
No i się chyba nie doczekamy :-(

szkoda bo chciałem sobie podkręcić furaka :-(

pozdro

Jaki jest aseambly nr twojego sterownika DDE ? Odczytaj, to napiszę Ci jaki masz wgrać soft za pomocą Winkfp. Oczywiście usunięcie S843A za pomoca NCS'a też jest wskazane.

Do starszych modeli to nie problem za pomocą Winkfpt nawet już znalazłem jak i co ... ale do e60, e87,e90 to nie ma w dostępnych numerów softów i tu jest problem, na razie :mrgreen: , mi bardziej zalezy na innch mozliwościach takich jak usuwanie skrzyni automatycznej, a redukcja mocy to margines ...

Jaki masz problem z Winkfp i E60,90,83? Jeśli nie widzisz numerów SW tych modeli to masz nieaktualną bazę SP daten w programie.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i się chyba nie doczekamy :-(

 

Do starszych modeli to nie problem za pomocą Winkfpt nawet już znalazłem jak i co ... ale do e60, e87,e90 to nie ma w dostępnych numerów softów i tu jest problem, na razie :mrgreen: , mi bardziej zalezy na innch mozliwościach takich jak usuwanie skrzyni automatycznej, a redukcja mocy to margines ...

Jaki masz problem z Winkfp i E60,90,83? Jeśli nie widzisz numerów SW tych modeli to masz nieaktualną bazę SP daten w programie.

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ja też widzę numery softów w winkfpt Comfort mode > choose ZUSB itu masz widoczne ZBnr wybierasz jaki chcesz jak się nr

HW zgadza to programuje, chodzi o to że w starszych e46 e53 e83 numery zusb sa podane w ETK który zbnr ma redukcje a który nie,

a tam jest wiele nr do DDE nie wiadmo który wybrać

w E60 do e90 , przecież tam jest opcje z różnymi skrzyniami aut , na różne rynki, rożne daty produkcji różne wyposażenia np brak DPF itp itp a w samych softach nie jest napisane jakie wyposażenie , mniemam że po usunięci z FA redukcji mocy i kodowaniu modułów NCS , ISTA P zaproponuje nowy ZBnr , tego nie wiem Dziqsek twierdzi że to za mało ....

Sp-daten to ja mogę mieć (mam) od v32 SSS progman v38 , v41 (wbrew pozorom taki staroć przydatny) ista v 46 do ispi next v54 do v57 więc nawet z końca z grudnia 2014

a w UPDATE ZUSB zbnr proponuje na podstaie poprzedniego ZBnr FA nie ma nic do rzeczy i zaproponuje soft też z redukcja mocy w DDE tak samo w Enter ZUSB ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dme/dde Part No.7811896

po usunięciu z fa s843a i

po aktualizacji ISTA/P mój nr . ZB No.7811471

i tak jak wcześniej pisałem to nie wiem czy mam nadal tą redukcję

Zbichu może podpowiesz .

Nie masz redukcji mocy. Zb nr w których wstępowało s843a (redukcja mocy) to:

7811472

7811473

7811474

7811475

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wiec może podzielisz się informacją skąd bierzesz info który to ZBnr do którego, chociaż jak podajesz to już odpowiedziałeś po usunięciu z FA redukcji mocy

ISTA P zaproponowała soft bez redukcji .... jak bedę miał taki przypadek to przetestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dme/dde Part No.7811896

po usunięciu z fa s843a i

po aktualizacji ISTA/P mój nr . ZB No.7811471

i tak jak wcześniej pisałem to nie wiem czy mam nadal tą redukcję

Zbichu może podpowiesz .

Nie masz redukcji mocy. Zb nr w których wstępowało s843a (redukcja mocy) to:

7811472

7811473

7811474

7811475

To w takim razie przybyło mi 5kw :mrgreen:

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec może podzielisz się informacją skąd bierzesz info który to ZBnr do którego, chociaż jak podajesz to już odpowiedziałeś po usunięciu z FA redukcji mocy

ISTA P zaproponowała soft bez redukcji .... jak bedę miał taki przypadek to przetestuje

Te informacje zawarte są w plikach w SP daten. Trzeba tylko poszukać... ale jesli nie chce się szukać, to można rzeczywiście zrobić to w opisany przez Ciebie sposób, czyli usunięcie z FA S843A. Następnie przekodowanie auta i po podłączeniu Isty P zaproponuje ona aktualizację softem bez S843A. Można też podejrzeć nr SW zaproponowany przez Ista P i przeprogramować auto Winkfp. Thats all :cool2:

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Akurat reklamujący się tu tunerzy też nie powinni się chwalić tym co wgrywali użytkownikom tego forum w przeszłości, więc bez obaw. W tym poście poruszany jest temat EDC16, więc myślę, że każdy poradzi sobie z tym używając flash'era za 75 zł z popularnego serwisu aukcyjnego i to własnie po OBD.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.