Skocz do zawartości

Czujnik w lusterku wstecznym e90 LCI, co to jest?


Depson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, coś mi latało w obudowie lusterka wstecznego (e90 LCI 2010). Po rozebraniu zauważyłem tam taki "czujnik" nie był do niczego przyklejony, choć ma klejącą powierzchnię. Dodam, że mam wersję (także wg. VIN) bez czujnika deszczu, tak samo szybę, a lusterko nie jest automatyczne.

 

Poniżej zdjęcie.

 

http://i60.tinypic.com/ok3o69.jpg

 

EDIT:

Mocniej poszukałem i wydaje mi się, że to czujnik zaparowania szyby, dobrze myślę? Przykleiłem go na taśmę dwustronną gąbkową, żeby już nie latał więc pewnie zrobiłem błąd, jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś mi latało w obudowie lusterka wstecznego (e90 LCI 2010). Po rozebraniu zauważyłem tam taki "czujnik" nie był do niczego przyklejony, choć ma klejącą powierzchnię. Dodam, że mam wersję (także wg. VIN) bez czujnika deszczu, tak samo szybę, a lusterko nie jest automatyczne.

 

Poniżej zdjęcie.

 

http://i60.tinypic.com/ok3o69.jpg

 

EDIT:

Mocniej poszukałem i wydaje mi się, że to czujnik zaparowania szyby, dobrze myślę? Przykleiłem go na taśmę dwustronną gąbkową, żeby już nie latał więc pewnie zrobiłem błąd, jak to działa?

Jest to czujnik zaparowania szyby.

Powinieneś go przykleić na jakiś klej albo na zwykłą 2 stronną taśmę bez gąbki. Tylko ona ma swoje miejsce i jak kupujesz nowy to jest razem z takim plastikowym szablonem wg. którego się ten czujnik przykleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Moderatorzy

To czujnik zaparowania. Jest przymocowany na klej do szyby, zaraz pod czujnikiem deszczu. Warto dodać, że przy nowej szybie nie przychodzi wraz z nią, tak jak ma to miejsce z czujnikiem deszczu.

Na forach piszą, że jest to część niewymienialna przy demontażu, jeżeli sam odpadł, tak jak u Ciebie, to może można go ponownie przykleić i będzie sprawny. Nie mniej nowy czujnik to 600 zł. Tu masz klej, którym to przykleić: 83 19 2 289 286 za 90 zł.

Tak to ma wyglądać:

attachment.php?attachmentid=999461&stc=1&d=1395779811

attachment.php?attachmentid=1492849&stc=1&d=1473780961

Szablon, który przychodzi w pudełku wraz z czujnikiem:

E70-E60-E61-E63-E64-E65-E66-E90-E91-E92-Kondensacji-Czujnik-64116928326.jpg_640x640.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.