Skocz do zawartości

KOMPRESJA E46 320D 136KM m47


mario_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Dane techniczne podają zakres 20 - 25bar.

Teoretycznie kompresja powinna być równa w każdym cylindrze, dopuszcza się maksymalną różnicę do 10% (względem najwyższego odczytu), większa różnica spowoduje m.in. nie równy bieg jałowy, silniki na CR skutecznie radzą sobie korygując dawki, ale VP44 raczej sobie z tym nie poradzi.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź . Rozumiem że 30 bar jest nieralne w tym silniku gdyż mam motor , który rzekomo ma na dwóch cylindrach po 30 bar a na dwóch ok 20 co uniemozliwia rozruch ( tylko z plaka) sądzę że źle jest ustawiona VP ( mechanikiery twierdzą że to kompresja i podali mi takie pomiary w co nie za bardzo chce mi się wierzyć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak zmierzyli 2x30bar i 2x20bar, minimum to 20bar, więc nawet przy tak znacznej różnicy silnik powinien zapalić bez pomocy plaka, co prawda jego praca przypominała by raczej pracę "Władimirca T25".

 

Jeśli to pompa w co wątpię, bo nawet źle ustawiona nie powodowała by tak wielkiej rozbieżności, aby to sprawdzić trzeba by na czas pomiaru odłączyć VP44 (nie wiem czy tak wolno) i sprawa będzie jasna.

 

Ustawienie pompy sprawdzi kolega w DISie.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wymieniono silnik ( pękł wał) i po zmontowaniu wszystkiego (a kupiony był goły słupek ) auto samo ciężko pali sądzę że źle ustawili pompę VP albo coś innego. Auto ciężko odpala bardzo cięzko ale jak odpali to auto śmiga ma moc itp. Niby zmierzyli kompresję ponieważ uważają że oni mają wszystko dobrze zamontowane i winę zwalają na silnik ponieważ ma na dwóch garach 30 atm a na dwóch 20 ( nie widziałem tego pomiaru ale tez nie chce mi się w niego wierzyć) na wolnych obrotach auto chodzi równo i ładnie choć dość twardo ( słyszałem taki dźwięk silnika przy przestawionych VP ) i z tąd moje pytanie o kompresję skoro nawet ma minimalne 20 atm. to nie w kompresji chyba jest wina podczas odpalania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście twarda praca silnika to najczęściej źle ustawiony kąt wtrysku (zbyt późny).

Być może problem tkwi w ustawieniu VP44 (do ustawienia niezbędny czujnik zegarowy) lub sam rozrząd jeżeli ustawiali bez blokad.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety to oficer ze szmelcwagenów montował silnik :x ( polecany mechanik, którego nie polecę) ale trudno tak wyszło. Masz kolego jakieś info o tej kompresji z neta to będę miał pretekst i podkładkę aby poprawili soje partactwo i z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego jakieś info o tej kompresji z neta to będę miał pretekst i podkładkę aby poprawili soje partactwo i z góry dzięki za pomoc

Proszę bardzo:

http://images67.fotosik.pl/91/02000a82beb5db2f.jpg



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z kąd macie te dane ale ja przed sciągnięciem głowicy miałem mierzone i było 32atm

Nagar, źle dobrana uszczelka pod głowicą (być może skutek jakiejś wcześniejszej ingerencji) - skutecznie podwyższa ciśnienie sprężania.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane na pewno się przydadzą, proszę informować o postępie naprawy.

 

Pozdrawiam



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Gdzie robisz? Jaki koszt?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.