Skocz do zawartości

Bluetooth w e60 z 2007 nie można sparować z telefonem


Rass11

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem posiadaczem bmw 525xd z 2007r mam problem bluetoohem w idrive wszystko idzie dobrze do czasu kiedy wysyła komendę sparowania z telefonem, wtedy nie umie sparować się z żadnym telefonem a próbowałem kilka różnych. W serwisie też za bardzo nie wiedzą co zrobić podłączyli do komputera i powiedzieli że wszystko jest ok. Powiedzieli że mogą wymienić na nowy. Może ktoś doradzi co zrobić lub podeśle namiary na dobrego mechanika który by to naprawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się źle wyraziłem nie doszło jeszcze do wpisania kodów, telefon szuka i modół szuka i nie mogą się odnaleźć. Telefon odnajduje inne komputery które są w pobliżu a modułu nie. Podobnie jest z modułem próbowaliśmy połączyć trzy różne telefony i nic. Być może faktycznie trzeba uaktualnić moduł bo on jest z 2007r a ja nie wiem czy był uaktualniany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz opcje 644 to sparujesz z każdym telefonem. Przy opcji 633, 638 musi być dedykowana słuchawka bt i nie sparujesz ze zwykłym telefonem
http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem

 

Wszystko działalo na androidzie 4.1, telefon parowal sie, sciagala sie lista kontaktów, mozna bylo dzwonic z kierownicy itp itd.

 

Po aktualizacji Androida w telefonie do 4.3, telefon laczy się, ale nie sciaga listy kontaktow, nie mozna odebrac rozmowy przy kierownicy (zawiesza sie idrive), nie mozna tez wybrac numeru z idrive (pomimo wcisniecia polącz, nie przekazuje komendy do telefonu, tylko mieli i mieli w idrive i nic).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem

 

Wszystko działalo na androidzie 4.1, telefon parowal sie, sciagala sie lista kontaktów, mozna bylo dzwonic z kierownicy itp itd.

 

Po aktualizacji Androida w telefonie do 4.3, telefon laczy się, ale nie sciaga listy kontaktow, nie mozna odebrac rozmowy przy kierownicy (zawiesza sie idrive), nie mozna tez wybrac numeru z idrive (pomimo wcisniecia polącz, nie przekazuje komendy do telefonu, tylko mieli i mieli w idrive i nic).

 

Pozdrawiam

Parowałeś z autem ponownie telefon?

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hmm, jeżeli z 4.1 działał to i z 4.3 powinien ale jeżeli nie działa to aktualizacja softu może dać niewiele bo pewnie pisana była w czasie kiedy nikt nawet o 4.1 nie słyszał, nie mówiąc o 4.3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje ze problem z Androidem 4.3 polega na jakichś dodatkowych zabezpieczeniach (przekazywaniu danych z telefonu do zewnętrznych urządzeń), w tym przypadku Android może uważać ze takie dane jak książka telefoniczna temu urządzeniu (BT BMW) nie jest potrzebna, sam nie wiem

 

wczoraj zaktualizowałem telefon do najbardziej aktualnej wersji Android 4.3 i problem taki sam, chciaz wydaje mi się ze cos drgnelo bo caly czas w idrive trwa poszukiwanie adresow z telefonu.

 

Dzis zrobie testy jak wygląda sprawa odbierania polaczen (na ta chwile było tak ze naciskając na pokretlo idrive, lub sluchawke na kierownicy, idrive zawiesal się do ponownego odpalenia silnika)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

U mnie problem ze sparowaniem telefonu z Samochodem rozwiązał się po wymianie telefonu...teraz mam lgg3 z androidem 5, i laczy sie znakomicie, co więcej...gdy np mam sluchawke w uchu i poruszam sie poza samochodem, sygnal idzie na sluchawkę, gdy wsiadam do samochodu PRIORYTETOWO telefon łączy się z samochodem...gdy znów wysiadam przełącza na sluchawkę...

 

Wiec problemmem nie jest jakaś tam wersja Androida, tylko raczej telefon (poprzednio Sony Xperia)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.