Skocz do zawartości

e36 2.0vanos.Kłopoty z odpalaniem i gaśnie podczas jazdy


jezior1002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Panowie mam duży kłopot z rozruchem silnika,musze go długo kręcić w koncu jak odpali to chodzi jakby nie na wszystkie gary,na niskich obrotach jakby sie dusił,pozatym w czasie jazdy sam gasnie czasami odpali od pierwszego i dostaje powera ale potem znowu problem sie pojawia.Bylem na 2 kompach i wyszly dwa różne blędy na jednym 079,na dugim 053.dodatkowo po przekręceniu stacyjki słychać cykanie koło przepływomierza .Koledzy pomoże ktos bo mi sie wydaje że albo czujnik polożenia wału albo cewka ale pewny nie jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ups :oops:

Crankshaft oczywiście.Dobrze pomyślałem źle napisałem. Camshaft czyli wałka to błąd 84.

Siemens był przy vanosie, a bez vanosa były na Boschu-jak się mylę to proszę poprawić.

Błąd sondy po zmianie czujnika kiedy to silnik zacznie normalnie pracować powinien zniknąć.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wałka tylko czujnik wału

sonda na zimnym silniku nie pracuje od razu,dlatego nie ma wpływu na odpalanie

wymiana czujnika nie naprawi grzania sondy,albo jest uszkodzona grzałka w sondzie,albo coś z zasilaniem

przed wymianą sondy,trzeba się upewnić,bo nie jest ona tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja bym wymienił czujnik wału, a z sondą myślał później. Podpiąć jeszcze raz i wtedy zobaczyć jakie błędy wywali. Zresztą coś mi się wydaje, że jest jeden tylko kod błędu dla sondy lambda i może on oznaczać wszystko-od jej uszkodzenia po nieprawidłową pracą ze względu zły skład mieszanki.

Jak to nie ma czujników Siemensa? Pójdź do sklepu i dobiorą Ci po VIN taki jak potrzeba-oczywiście VDO :D

 

PS. Na allegro podają, że do M50 i M52 są takie same, ale oryginał do M50 jest metalowy i parę osób mówiło, że od M52 nie chodził.Osobiście nie wiem czy to prawda.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie mam pojęcia o mechanice,co umiem robie sam.Kolega Cichy napisal że być może to pomoże zobaczymy.Jestem wdzięczny za każdą informację tym bardziej że pierwszy błąd na kompie pojawil się 079 a na innym kompie tamtego już nie było tylko wyskakiwał 053 a sam mówileś że ten błąd nie odpowiada za palenie.Chyba że coś zle zrozumiałem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego teraz nie bije do ciebie tylko do emira55 bo napisał ze auto nie bedzie chodziło normalnie,ty napisałeś że wymienił byś czujnik i nie przejmował się sondą póki co.tego sie trzymam nawet dzisiaj pochytałem już czujnik bedzie na poniedziałek.sorki bo nie wiem jak to działa pisze na ogólnym forum i nie wim kto to czyta ale dzieki ci kolego Cichy za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabel od czujnika wału, czasami potrafi przetrzeć się i auto nie odpali, ja tak mialem. Dodatkowo padł mi czujnik położenia wałka rozrządu, po zmianie na nowy ori auto śmiga ładnie, co do sondy bym się wstrzymał do momentu ogarnięcia sprawy z czujnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.