Skocz do zawartości

Kontrolka CHECK ENGINE


Loras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z kontrolka CHECK ENGINE.

W samochodzie mechanik wgrał nową mape do silnik ponieważ poprzedni wlasciciel aby placic mniejsze ubezpieczenie zredukował moc.

Po wgraniu mapy po przejechaniu ok 50 km zaświeciła mi sie kontolka CHECK i tak swieci sie do dnia dzisiejszego.

Zdarzyło sie ze po zatankowaniu kontrolka zgasła na krótka chwilke, podobnie jak w przypadku bardzo dynamicznej jazdy.

Generalnie rzecz biorąc nawet jesli zgasnie jakims cudem to jest to chwilowe działanie ;/

Powiedzcie mi czy przy CHECKu komputer wchodzi w jakis tryb awaryjny i odcina czesc mocy i czy moge normalnie jeździc do czasu kontroli u mechanika?

Jesli ktos ma pomysł czym moze byc spowodowany bład bardzo prosze o sugestie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam odswierze troche temat mam problem z moim m52b20tu mianowicie wchodzi na tryb awaryjny swieci sie kontrolka check i dodatkowo mln czy cos takiego auto wogole nie ma mocy a nawet ostatnio praktycznie stanelo mi w miejscu nie reagowalo na pedal gazu wogole. od dluzszego czasu jezdzilem z uszkodzonum zaworem disa(nie zamykal sie wogole ale jezdzil normalnie) dodatkowo wyskakuja mi trzy bledy z inpy caly czas sie powtarzaja

-114 avtivate motor throttle valve

-119motor throttle valve MDK mecanical error(hard steerning

-169 MDK output stage control after diagnostic failure

nie wiem zupelnie o co chodzi z autkiem czy to moze byc powiazane z zaworem disa?! z gory dzieki i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik do wymiany, koszt 25 zlotych na szrocie! wymienie za tydzien to napisze. dodatkowo mam bład czujnika temperatury chodz pokazuje na zegarze zgodnie z komputerem wiec mechanik nie wie gdzie bład. mowi ze moze sie cos zacielo albo poprsotu sie zepsuł, tez wymienie, cena ok 30 zeta ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z tą kontrolką może być długa bo oznacza zły skład mieszanki paliwowej najczęściej a wpływ ma na to wiele czynników ... tu jest podobny temat gdzie z tym walczyliśmy viewtopic.php?f=69&t=206010&start=34 . Nam pomogła wymiana pompy paliwowej aczkolwiek u ciebie może być coś innego
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kulalem sie pol roku z bledami sond i wypadajacymi zaplonami. winna okazala sie rurka odmy ktora wchodzi w bagnet, byla dziurawa. po wymianie silnik juz sie nie telepie i nie mam jakichkolwiek bledow w komputerze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody od domy mam raczej sprawne. Dziś czyściec Krokowca i przepustnice lecz nic to nie dało.

Wciąż mi wywala błędy

114-przepustnica końcowy etap

119-czujnik przepustnicy błąd mechaniczny lub TPS2/przepływ powietrza

169-zawor przepustnicy Faza wyjściowa Cut-off po awarii

Wogle nie wiem o co może chodzić, jak myślicie wymiana przepustnicy pomoże czy szukać gdzie indziej problemu. Samochód długo stał na warsztatach i dziś zauważyłem ze ta mała śrubka co jest koło przepustnicy(chyba od jej regulacji była zupełnie luźna, może gdzieś tu leży problem) nie wiem kto ale ktoś chyba nią kręcił i nie mam pojęcia jak ustawić ja teraz auto puki się nie nagrzewa jeszcze jako tako jeździ wkreca się do 3500-4000 później słabnie samo z siebie a na ciepłym silniku max 2000 obrotów i strasznie szarpie Na gorącym Wogle nie ma jazdy i nie ma siły.

Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi siedzę juz chyba od lutego i walczę z samochodem zamiast delektować się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem właśnie krótka jazdę próbną i puki nie dotknęła pedału gazu samochód jechał normalnie Nie licząc tego ze zapalił się CHECK ale jak tylko lekko ruszyłem Pedał gazu automatycznie włączył się tryb awaryjny (kontrolka EML)

mln) i zaczęło szarpac czy to może być czujnik położenia przepustnicy czy też położenia pedału gazu? Gdzie go szukać może wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.