Skocz do zawartości

320 M50.Szarpie podczas przyspieszania i brak mocy


mshk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie ,od pewnego czasu borykam sie z tym problemem,na zimnym silniku jest to bardzo mało odczuwalne ale gdy silnik złapie temp auto łapie muła i podczas przyspieszania strasznie przerywa,szarpie (efekt skoku kangura).Ten problem występuje na pb muł totalny natomiast odczuwalne szarpania są na lpg .Świece mają może z 4 tyś przejechane,dolot nowy ,cewki wydają się być ok,na kompie 0 błędów ,zastanawiam się nad katalizatorem czy czasem on nie jest tu winowajcą .Dodam że sonda była zmieniana co prawda ntk ale wydaje się pracować normalnie ,bynajmniej widać to w programie acgasynchro w stagu jak faluje.Na biegu jałowym czuć tak jak by wypadał zapłon co jakiś czas i przy ruszaniu zaczyna się cały problem.Co sądzicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule podałem objawy więc chyba ok ,co do diagnozy to odpięcie czujnika wałka rozrządu i test jazdy bez niego jest możliwość w celu wykluczenia jego? bo czujnik wałku to jeśli był by padnięty bądz zle pokazywał wartości to auto by raczej nie odpaliło lub miało problemy z odpaleniem ,a u mnie odpala ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wału jak zdechnie to nie zapali, ale jeżeli świruje to auto będzie palić ciężko.

A na odpiętym nawet czujniku wałka motor będzie pracował tylko nie tak jak trzeba.

Chcę zrobić test : odpiąć kostkę od czujnika wałka rozrządu i zobaczyć czy podczas jazdy auto bedzie szarpać przy przyśpieszaniu,może być tak że pokazuje błędne wartości i stąd nie pokazuje błędu na kompie.Dodam że czasami bywa tak że auto normalnie jedzie bez żadnych problemów ale to sporadycznie. Dziś rano odpiełem kostkę od czujnika wałka rozrządu i w środku kostki jest olej, co widać też na przewodzie od czujnika do kostki tez jest smuga olejowa spływajaca do kostki. Czy to może być problem moich objawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dokładnie tak jak piszesz.

Czujnik jak bedzie dawał złe odczyty to błędu nie będzie, ale auto będzie źle jechało. Często jest tak w przypadku czujnika wału jak się zabrudzi.

Może nie być styku na kostce jak masz olej.Wypsikaj konektorem żeby czyste było i spróbuj.Na pewno nie zaszkodzi.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz kolektor pęknięty lub odmę uszkodzoną?

Dziś podłączyłem się po raz kolejny pod kompa i wyszło

kod 206 - uszkodzenie mechaniczne zmiennych faz rozrządu vanos

hmm czeka mnie remont vanosa, zastanawiam się co mogło się stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego. Vanosy są awaryjne i Twój się po prostu skończył tak samo jak i mój z tym że u mnie tylko chałasuje a nie jest to aż tak odczuwalne. Dlatego swap będzie na m50 bez vanosa mimo że trochę wyżej moment się zaczyna ale za to zero problemów
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio pojawił się problem z brakiem odpalenia auta,okazało się że kabel od czujnika wału korbowego był przetarty co robił zwarcie i brak możliwości odpalenia auta. Zaizolowałem kabel i auto odpaliło ale pojawił się kolejny problem ,mianowicie becia nie wkręca się powyżej 2tyś i głośno pracują wtryskiwacze lpg i pb w zależności na czym pracuje ,nie wspomnę już o jezdzie.Nie mam możliwości podpięcia się pod kompa w tej sytuacji z braku możliwości jechania autem i wszyscy co posiadają inpę są na urlopach jak na złość.Ja obstawiam czujnik położenia wałka rozrządu ,żadnej reakcji na odpięcie i podpięcie jego nie ma,i zastanawiam się nad zakupem w ciemno czujnika wałka , będę wdzięczny za wszelkie rady

 

 

Problem rozwiązany po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.