Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To teraz sobie sam odpowiedz:

 

Czarna ma super wyposażenie ale cena prawie taka sama ja tej z W-wy.Przebieg w jednej prawdziwy a druga z kosmosu :cool2: :cool2:

Jeśli i nigdy nie jeździłeś X-em nie sprawdzisz ani nie wyczujesz zawieszenia ,bo jest dość ciężkie no chyba,ze miałeś jakieś ciężkie auto wcześniej

Pomijam już to że obydwie skrzynie automaty z wcześniejszej produkcji i mogą nie być w dobrym stanie

 

To,ze sie podoba Tobie to żaden wyznacznik zakupowy.Jak kupisz oczami to potem często jest płacz i tematy POMOCY

Edytowane przez sfinks311
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze z Niemiec ściągają (po przejściach ) auta z Włoch szykują liczniki i papiery dla kupca ze Wschodu i takiego auta nie zaproponują Niemcowi bo za to by mieli czapę.

Liczniki z kosmosu ? Nie koniecznie ale to prawie reguła najważniejsze to potrafić samemu dobrze ocenić auto bo jak by wszystkie oglądane auta zaprowadzić do warsztatu i dobrze sprawdzić dokumenty to można by wydać fortunę i nic nie kupić.

Mieć przygotowaną listę co się chce sprawdzić w aucie i jechać punkt po punkcie.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg niekoniecznie kręcony ? proszę cię nikt ! powtarzam nikt ! nie kupuje auta w salonie za 230 - 300 a czasem 330 tyś z 3 litrowym dieslem żeby nim robić 14 tyś ja dojeżdżam do pracy tylko i dzieci szkoła przedszkole i zrobiłem 22000 w rok ( małe miasto ) więc ludzie uwierzcie mi 90 % aut jeździ po dużych miastach i zrobienie 30 000 w rok to minimum nie wspomnę o autach służbowych itd ... rocznie trzaskają po 70 000 więc jestem w stanie uwierzyć w przebieg minimum 250000 z tego roku i to i tak będzie minimum ... owszem trafia się perełka !! ale perełka to jest 1 szt na 10 000 egzemplarzy i średnio kosztuje sporo więcej niż pozostałe w tym roczniku reszta to nawet nie ściema tylko zwykłe oszustwo a Polacy sami sobie tą tendencje wyhodowali. Jak ktoś robi 8000 - 14000 rocznie to kupuje małe silniki, chyba że kupuje używkę 5-8 letnią wtedy ta różnica w cenie silnika się zaciera ... i auto najczęściej lata mniej ale w początkowym swym okresie robi tyle że suma sumarum 250 000 u 10 latka to min

auta sprzedały się w większości do firm !!

 

Prosta matematyka :

 

wyszukane baaaaaaardzo rzadko prawdziwe egzemplarze - sam szukałem 7 miesięcy ( prywatni właściciele od początku ) :

min 30 000 rok x 10 lat = 300 000 przy odrobinie szczęścia czasem latała mniej i będzie 250 000

 

realia i większość auto w tym silniku na handel ( firmowe, wypożyczalnie aut, handlowcy itd itp )

min 70 000 rok x 10 lat = 700 000 i takie właśnie przebiegi ma większość tych aut ale naiwniacy myślą że nie i pewnie ich nie przekonam :)

 

sytuacja baaardzo częsta :

pierwsze lata 2- 3 w posiadaniu firmy :

3 x 70 000 = 210 000

potem sprzedaż i :

jak kupi kowalski tudzież smitch, soprano, czy Müller auto będzie przez pozostałe lata robiło 20 -30 tyś czyli 210 000 + 7 x 30 000 = 420 000 po 10 latach

jak kupi kolejna firma to : 210 000 + 7 x 70 000 itd itd itd itd

 

I Ponownie !! teraz większość aut i mowa tu tez o x3 w polsce to auta po 200 0000 czyli te perełki więc jak zakładam bmw sprzedało np 600 000 aut z czego naprawdę 1 na 10 000 to używana perełka wychodzi że 60 to perełki przy ponownej odsprzedaży i teraz ile z nich jeździ już po Polsce ( i innych krajach bo suma 600 000 to nie na Polskę kochani ) i ile zostało do kupienia w Polsce z tych perełek ... Kowalski zakłada że wszystkie dobre przyjechały pewnie do nas a głupi Niemiec, Włoch, Francuz, Czech ,Szwed ,Szwajcar Amerykanin itd itd kupuje tylko szroty z przebiegiem 700 000 ....

 

co tam statystyki które mówią jasno że większość tych trupów jest sprowadzanych do Polski ale po "renowacji" jest idealny dla NAIWNEGO POLAKA !!!

 

NO to tyle :) ale się zirytowałem ... Sorrki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze dodać,iż większość tych " okazji " to cenowo normalna pólka lub nizej .I to błąd jeśli ktoś zakłada,iż handlarz sprzedaje coś co ma normalna rynkową cenę jest ok.Trzeba sprawdzać,sprawdzać i sprawdzać .

 

Poza tym z przebiegami masz rację jak najbardziej choć czasami są wyjątki....ale to naprawdę czasami tylko

 

W temacie o x5( e53) auta które są z lat 2003-4 mają powyżej 500.000 a przecież 3 litrowy diesel ( x3 ) prawie wcale od tego nie odstaje a u nas są cudowne przebiegi :cool2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przebiegami masz rację jak najbardziej choć czasami są wyjątki....ale to naprawdę czasami

A wyjątki potwierdzają regułę , Ja swoim BMW rocznie robię 2-3 tyś i moja siostra go czasem od święta przegoni co łącznie nie jest więcej jak 5tys rocznie, podobnie jest z Pasatem, a na co dzień to służbowym tłukę, a dłuższe trasy to samolot.

Takich jak ja może być więcej.

Ale tak jak Sfinks pisze

Trzeba sprawdzać,sprawdzać i sprawdzać .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) bardzo celna riposta :)

 

Ale nawet pomijając to że kolega ma 2.0, faktem jest to że takie auta owszem zdarzają się jak już pisałem niezwykle rzadko, problem w tym że 99% takich aut trafia przy sprzedaży w ręce brata, siostry, teścia, kolegi czy też sąsiada a nie do obrotu ogólnego typu HANDLARZ/KOMIS ;]] ( swój sprzedaje za dwa lata a już wiem komu, można sobie tylko wyobrazić co by było gdybym miał od nówki i 66 tyś po 3 latach - zabijali by się w futrynach o nie ) jeśli zaś już zdarzy się że ów handlarz faktycznie ma takie auto to po 1. ZDARZA SIĘ raz na 10 000 a po 2. kosztuje 20 % więcej niż te klasyczne perełki ponieważ handlarz lepiej wie przecież niż ktokolwiek INNY że ma takiego białego kruka i może podnieść cenę A klient I TAK SIĘ znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozgladam sie za golasem w wersji 3.0da x3 moze byc bez przedniego i tylnego zderzaka bede przerabiał na autko do ciągania motoru gdyby ktos miał cos na oku prosze PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich ponieważ to mój pierwszy post.

 

Bardzo proszę o poradę czy jest sens kupować X3-cze z poniższego linku:

http://talarek.otomoto.pl/bmw-x3-3-0-d-szklany-dach-C34802807.html

 

Bardzo mi zależy aby mi ktoś powiedział na co zwracać uwagę i ile taki samochodzik wypali mi w Warszawie,

a właściwie mojej żonie.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

czy takie wersje x3 były?chodzi mi o zderzaki przód przed lift tył po czy moze się myle?

http://otomoto.pl/bmw-x3-e83-C35808181.html

od kiedy tak naprawde był lift w x3 bo patrząc po ogłoszeniach to jakoś dziwnie to wychodzi raz sa z 06 po lifcie raz przed,czasami z 07.nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 3.0 d ... te 2.0 nadaja sie tylko na miasto poza nim nie jest wesolo, awaryjnosc 3.0 tez mniejsza spalanie niestety wieksze ale nie ma dramatu ... ten z linku ma kombinowany zderzak i przod i dodatkowo zmienione klapa i lampy z tylu na polift a za te chinskie ksenony w lampach naklad bym płaskich na twarz za oślepianie kierowcow

 

Edit

 

Co do lancuchow to fakt bywaja problemy choc glownie z napinaczami tyle tylko ze nie w silnikach 150 konnych a w 177 !!! Te 150 konne to super jednostka jeden do jeden ten sam silnik co w e46 po lift tyle ze na ciezkie czteronapedowe x3 jest za slaby ... no chyba ze tak jak mowilem tylko na miasto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.