Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem te bmw x3 za 40000 zł. Drogo ale zrobiłem (najlepsze,że po zakupie hehe) przegląd całościowy w bmw i auto igła. Oryginalny przebieg , nic nie bite ,wszystko ok. Panowie doradzcie mi jakie pokupić te wszystkie oleje i filtry do skrzyni ,silników ,mostów.

 

Gratulacje. Skad jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem z Dębicy (podkarpackie) Stoje przed wymianą wszystkich olejów (skrzynia automat,silnik, napęd 4x4) ,filtrów . Proszę o porady jakie marki itd. Wymieniłbym tez te klapki od kolektora ssącego tylko jakie i jaki tam jest rozstaw ? Odpowiadając na wcześniejsze posty dałem więcej około 4000 od średniej allegro i olx ale zdawałem sobie z tego sprawę ale nie ma się do czego przyczepić. Auto nie bite 100 proc bo sprawdzone, dekra tuv do 2016, mechanicznie przez bmw polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem odpowiedniego działu więc napiszę tutaj.

 

Po 5 latach posiadania BMW X3 2.0D z nieukrywanym żalem wczoraj sprzedałem swój egzemplarz.

 

Generalnie chciałem podziękować bo dzięki temu forum sporo się nauczyłem i sporo rzeczy mogłem naprawić.

 

Dlatego trzymajcie się ciepło i miłego użytkowania BMW.

 

Nie mówię że nie wrócę do tej marki bo naprawdę te 70.000 km sprawiło mi wielką frajdę .

 

Te spojrzenia w których widać było zazdrość też sporo satysfakcji dają.

 

POZDRAWIAM serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Gobo74 bo to fajne samochody. Ja od kilku lat jeżdżę tylko BMW, chociaż wcześniej przerobił em trochę różnych marek. Co kupujesz/ kupiłeś?
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę spojrzenia zazdrości. Samochód duży SUV czarny Bmw rzuca się w oczy i pomimo, że mam 10 letni to wygląda na droższy niż w rzeczywistości i szybszy (ja mam akurat najmniej koni czyli 150 :)

Pozdrawiam fanów i zachęcam do zakupu Bmw bo to moje pierwsze Bmw ale napewno nie ostatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, x3 miałoby stylistycznie rację bytu na przełomie lat 99/2000 to auto się postarza tym bardziej wnętrzem które jest żywcem wyciągnięte pewnymi fragmentami z takich zabytków jak e46. Jednak pojazd ten ma też inną dość istotną zaletę, sprawia wrażenie zwartego konstrukcyjnie i masywnego a to wielu osobom się podoba. Ja na przykład doszedłem już do takiego etapu, że gdyby nie brak navi (i więcej opcji kompa pokładowego - no lubię takie rzeczy nic nie poradzę) to bym się bmw nie pozbywał, zresztą jak do końca roku nie sprzedam to nie będę przedłużał ogłoszenia gdyż będę jeździł i kombinował jakby navi założyć.

 

Poza tym co innego mamy do wyboru w tym zakresie cenowym? Nissan xtrail? Gówniany diesle 2.0 którym niektórzy się zachwycają to w rzeczywistości gniot do kwadratu a benzyniak 2.0 jeszcze większe g....

Citroen c-crosser lub mitsu outlander niby wizualnie fajne, wnętrze jednak jak to w japińskich śmietnikach trąci myszką. Poza tym ruda i jeszcze ruda.

W zakresie do 40tyś raczej tylko x3 bo jeszcze nie jest takie gówniane jak na początku zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek jest ok, bardzo poprawny, bez przepychu i zbędnych wodotrysków super wyciszenie - to jest najważniejsze i to sprawia własnie przyjemność podczas jazdy, natomiast design szczególnie tylnej klapy i lamp na klapie to porażka.

Za to mamy super prowadzace sie auto , ciche i wygodne.

Outlander ( c-crosser i pug 4007 ) to traktory ( nawet z silnikiem PSA ), głośne i bardzo dziwnie jeżdzące ,natomiast wygląd zewnetrzny maja całkiem fajny i w miare nowoczesny ( szczególnie pug 4007) tego wyglądu brakuje x3 szczególnie że roczniki są porównywalne ( 2007, 2008.2009)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, x3 miałoby stylistycznie rację bytu na przełomie lat 99/2000 to auto się postarza tym bardziej wnętrzem które jest żywcem wyciągnięte pewnymi fragmentami z takich zabytków jak e46. Jednak pojazd ten ma też inną dość istotną zaletę, sprawia wrażenie zwartego konstrukcyjnie i masywnego a to wielu osobom się podoba. Ja na przykład doszedłem już do takiego etapu, że gdyby nie brak navi (i więcej opcji kompa pokładowego - no lubię takie rzeczy nic nie poradzę) to bym się bmw nie pozbywał, zresztą jak do końca roku nie sprzedam to nie będę przedłużał ogłoszenia gdyż będę jeździł i kombinował jakby navi założyć.

 

Poza tym co innego mamy do wyboru w tym zakresie cenowym? Nissan xtrail? [bAD] diesle 2.0 którym niektórzy się zachwycają to w rzeczywistości gniot do kwadratu a benzyniak 2.0 jeszcze większe g....

Citroen c-crosser lub mitsu outlander niby wizualnie fajne, wnętrze jednak jak to w japińskich śmietnikach trąci myszką. Poza tym ruda i jeszcze ruda.

W zakresie do 40tyś raczej tylko x3 bo jeszcze nie jest takie [bAD] jak na początku zakładałem.

 

 

Ja akurat bylem uzytkownikiem Nissana-X-trail w pierwszej wersji T30 oraz drugiej T31.

Z moim subiektywnych odczuć z uzytkowania BMW X3 ,X-trail T30 a szczególnie T31 z silnikiem 2,-dci 173km uważam Nissana za auto pok każdym wzgledem lepsze od BM X3 150 km:

-dużo wieksze w srodku

-przyjemniejsze w jeździe zawieszenie

-o wiele lepsza dynamika,przyspieszenie

-mniejsze spalanie

-bardzo niska usterkowość

-lepszy naped 4x4(tu nie problemu skrzynki)

Dla mnie w aucie nigdy nie był istotny jego kolor,kolor wnetrza jaki znaczek jest na masce.

Patrze na parametry auta,niezawodnośc ,wygode a X-trail szczególnie model T31 produkowany od 2007 roku pod kazdym wzgledem bije na głowe we wszystkim X3..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też równolegle z moim X3 użytkowałem Nissana 173 km z 2008 roku i podpisuję się pod tym dwoma rękami. Tylko, że BMW lepiej się prowadzi w zakrętach i ma to coś, czego dla mnie żaden japończyk nie ma ... i dlatego jest kolejne BMW w domu, chociaż obiektywnie stwierdzając, jest dużo lepszych aut... :oops: :cry:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissany fajne sa ale... Silniki 2.0dci to dla mnie badziew(walki, panewki) no i podatnosc ma korozje. Poza tym ciezko mi uwierzyc, zeby xtrial spalil mniej niz 2.0 w bmw.

Bzdury,raz jeszcze bzdury!!

Silnik od bmw 2,0 to źródło samym klopotów .Klapki,kolektor,egr,rozrząd sypiacy się i wiele ,wiele innych co chwila wyskakujacych dupereli.

A silnik dci 150 czy 173 km to Kolego smiga az miło!

Nic z tych rzeczy co to trapi uzytkowników silnika bmw!!

Sam kilka lat jeździłem X-trailem i tyle samo bmw x3 i nikt mi nie powie ze ,ze sa jakies problemy !!

wałki,panewki ,korozja?? :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie nie ma co tak bardzo podniecać sie tym x3 nie jest to taka rewelacja jeżdże od 4lat jako 3 samochód w rodzinie po prostu przereklamowany tak jak zrsztą wiekszośc samochodów niemieckich :D

Wiesz, jak zawsze gusta i guściki :D . Moją jeżdżę już cztery lata, ma niecałe 100 tyś przebiegu, kompletnie bez najmniejszego problemu. Regularny serwis raz do roku, lub 10 tyś km i śmigam mega zadowolony. Auto jest krajowe, bezwypadkowe, od pierwszego właściciela.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie jest własnie super, chcesz miękkie kup sobie limuzynę.....

Zawieszenie X3 model e83 to chyba najwieksza porażka tego modelu!

Leciwe wziete zywcem ze starej trójki - modelu E46.

Nic dziwnego ,ze juz w nastepnej wersji X3 F25 zostało zupelnie zmienione.

Paranoją jest ,ze autem klasyfikowanym do segmentu premium jeździ sie jak taczką!

Niestety!

Prawda jest okrutna.Wielu kupuje BMW tylko dla przysłowiowego znaczka z niebieska szachownicą i po prostu jest im z tym lepiej("to coś" :D ) a u innych pragmatyzm bierze gorę i wybieraja auta lepsze i przewaznie do tego jeszcze tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zapominać o łatwym dostępie do części zamiennych.W moim przypadku brałem to pod uwagę.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissany fajne sa ale... Silniki 2.0dci to dla mnie badziew(walki, panewki) no i podatnosc ma korozje. Poza tym ciezko mi uwierzyc, zeby xtrial spalil mniej niz 2.0 w bmw.

Bzdury,raz jeszcze bzdury!!

Silnik od bmw 2,0 to źródło samym klopotów .Klapki,kolektor,egr,rozrząd sypiacy się i wiele ,wiele innych co chwila wyskakujacych dupereli.

A silnik dci 150 czy 173 km to Kolego smiga az miło!

Nic z tych rzeczy co to trapi uzytkowników silnika bmw!!

Sam kilka lat jeździłem X-trailem i tyle samo bmw x3 i nikt mi nie powie ze ,ze sa jakies problemy !!

wałki,panewki ,korozja?? :roll: :roll:

 

przerabiałem temat w dwóch 2.0dci poza tym wykręć z tego g... świece żarowe to powodzenia bez ukręcenia. Wyjęcie wtrysków to też momentami wyzwanie. Silnik 2.0 w bmw w ostatnich wypustach serii m47 raczej bez problemu, klapki wywalam i jazda. Obecnie dla mnie największą zaletą tego auta jest silnik (niezbyt ekonomiczny ale za to tani w serwisie) Poza tym jak chcesz kupić jakieś graty do 2.0dci to czasami pozostaje tylko aso (a przynajmniej było tak ok 2lata temu) jak potrzebowałem wałki rozrządu nowe bo stare dojechane po zaledwie 200tyś km. Korozji szukaj na zgrzewach w podwoziu i czasami znajdziesz ją pod plastikowymi osłonami. Wiem co mówię bo brałem pod uwagę koleosa (ale koreański syf koroduje_, xtraila (wlazłem pod spód i mi przeszło) oraz kilka innych marek. Wybór BMW może nie był najszczęśliwszy biorąc pod uwagę relację ceny-wiek-funkcjonalność ale to raczej był głos rozsądku mówiący mi. Kup jak się coś wysypie to sobie sam naprawisz bo części nawet używane bez problemu dostępne. Obecnie jak już mam zrobione wszystko co potrzeba przy tym aucie muszę powiedzieć, że nie jest takie złe jak na początku myślałem. Ale nie ukrywam, że jest kilka ciekawszych aut, ale niestety nie w tym zasięgu cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zapominać o łatwym dostępie do części zamiennych.W moim przypadku brałem to pod uwagę.

 

to jest ogromna zaleta, wszystko wszędzie dostępne. Idę do intercars i kupuje wszystko prawie od ręki lub z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie silnik 2.0 d w X3 to porażka sam silnik jest OK bo mialem podobny w e87 i po modyfikacjach jezdzi dobrze natomiast w tak ciezkim aucie powoduje to ze zupełnie znika radosc z jazdy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy zapominać o łatwym dostępie do części zamiennych.W moim przypadku brałem to pod uwagę.

 

to jest ogromna zaleta, wszystko wszędzie dostępne. Idę do intercars i kupuje wszystko prawie od ręki lub z dnia na dzień.

 

Ciekawa opinia..

To w takim razie podaj do jakiego auta częsci sa trudno dostepne?? :D :D

Oczywiscie poza jakimis egzotycznymi wyrobami lub takimi co juz z 50 lat nie sa produkowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.