Skocz do zawartości

Zakup X3 rozterki opinie porady porównania


Chrisb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

W tych okolicznościach debiutuję. Po wielu różnych furmankach wzięło mnie na X3 z 2006 roku z 2 litrowym benzyniakiem.

Muszę do dziś wieczora podjąć decyzję, nie jestem w stanie tego wszystkiego przeczytać , zrozumieć i rozważyć.

Warto to kupić ?? Jakie tematy całkowicie dyskwalifikuja zakup??

Nawiązująć do napędu x-drive, czy słynna plastikowa zębatka dotyczy każdej skrzyni ?? Tu jest manual.

 

Jako użytkownik X3 i wlelu innych aut z pełnym przekonaniem uważam,ze za równowartośc ceny uzywanej X3 na rynku można wybierac w wielu innych autach,bardziej komfortowych,mniej awaryjnych -po prostu lepszych.

Osobiście czuje sie bardzo rozczarowany X3...

To jakie auto proponujesz?Jako alternatywe dla bmw?

 

Kiedyś w bardzo podobnym temacie napisalem jakie widze alternatywy pomiedzy X3 a innymi SUV-ami ale moja wypowiedź b.szybko zostala usunieta przez Kruk-a.

Podejrzewam,ze teraz byloby identycznie-aczkolwiek nie rozumiem zupelnie dlaczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zakup przeze mnie x3 to był czysty przypadek.....testowałem mitsubishi outlandera oraz peugeota 4007 oba z roku 2008 ....w porównaniu z x3 to traktory o wykonaniu nie wspomne...tyle tylko że troche większy bagaznik w nich jest. Bez mrugniecia wybrałem x3 oczywiście wiedząc o pewnych niedogodnościach ...ale w których autach ich nie ma. Aha Kia sorento z 2003 roku - zbudowana na ramie , podobna troche do Mercedesa ML ... i nic wiecej kolejny jeżdzący traktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeden z nas to miał inne przysłanki że się zdecydował na ten model , np jak testowałem mercedes ML ale jest o wiele wyższy i w drzwi wchodził na styk a nie chciałem przerabiać garażu ;-) . Teraz chociaż nim mało jeżdżę to się do X3 przyzwyczaiłem i polubiłem.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać od Siebie że szukając auta dla rodziców po za X3 rozważałem jeszcze Toyote Rav4 powyżej 2006 oraz Honde CRV z tego samego rocznika. Jeszcze przed ruszeniem na zakupy, jeździłem w/w autami i szczerze mówiąc X3 zrobiło na mnie najlepsze wrażenie. Honda i Toyota były mocno plastikowe, trzeszczały plastiki, blacha jakaś taka cieniutka, jeździłem toyota 2.2 D-cat oraz honda 2.2 CDTI i te silniki mimo małego przebiegu wydawały z siebie mocno dziwne dźwięki i wibracje były odczuwalne w środku, natomiast X3 3.0Da pracował miękko i płynnie. Wybór padł na X3 jednak trafiła się 3.0i i z pracy tego silnika oraz przyśpieszenia jestem już po jeździe próbnej mega zadowolony. Oczywiście każde auto ma jakieś bolączki, jak to mówią jak dbasz tak masz ;) nigdy nie wiadomo jak auto traktował poprzedni właściciel więc pewnie wszystko wyjdzie w trakcie ale jestem dobrej myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję zmianę mojej wysłużonej E36 na X3 w cenie do 38 000 zł (diesel 2.0 150hp lub 177hp). Znalazłem na Allegro model pod poniższym linkiem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=5788439609#73e8962215

 

Czy warto się nim bliżej zainteresować?

 

Przednie lampy jakieś kombinowane (soczewki, ringi). Tylne wymienione na poliftowe (to na plus). Trzecie swiatło stopu powinno byc białe (bo przedlift) a jest czerwone - ale może się popsuło. Brzydka kierownica, oryginale dywaniki. Na zaslepce tylnego zderzaka (tej na ew. hak) jakiś otwór ? Może kamera ?

Na koniec coś co dla mnie jest najdziwniejsze - poliftowe zegary. Nie mam pomysłu na wyjasnienie takiej zamiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wszystkie nieścisłości zapytaj sprzedawcę o KS i vin. Wątpię że będzie potrafił wyjaśnić niezgodności

 

Dziękuję Wam za szybkie ogarnięcie tematu.

Od wczoraj czekam na KS i VIN. Zasygnalizuję sprzedawcy Wasze wątpliwości. Wrócę na Forum z podsumowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pseudo igły schodzą szybko a uczciwe auta stoją w ogłoszeniach miesiącami z racji nieco wyższych cen. W mojej okolicy były dwie x3 po 29500 jakoś tak, zeszły migiem mimo iż były szpachlowane i totalnie zdewastowane. Jeśli bmw m przetarty fotel a na blacie 164tyś to chyba coś słabo to wyglada. U mnie 215tyś i fotele jak i wnętrze jak w nowym aucie niemalże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ot cholerka, polska pokręcona motoryzacyjna rzeczywistość. Nasze igieł ki w wyższej cenie gorzej sprzedać. :x
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot cholerka, polska pokręcona motoryzacyjna rzeczywistość. Nasze igieł ki w wyższej cenie gorzej sprzedać. :x

 

Tak jest niestety.

Dla 99%potencjalnych nabywców wyznacznikiem nr 1 jest ceną a dopiero póxniej cała reszta.

Mało tego .

Usrednione ceny aut z ogloszeń sa bardzo przydatne dla ubezpieczycieli ,szczególnie w zakresie AC .

Na ich podst. obliczają ceny odszkodowań .

Dlatego nie jeden wlasciciel wychuchanego ,wyglaskanego auta ,czesto jeszcze regularnie serwisowanego W ASO ,rwie sobie włosy z głowy kiedy uważa ze jego auto warte jest np.50 tys.zł a kiedy jest szkoda całkowita dostaje np 30 tys.zł albo jeszcze mniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ma bardzo mało spotykane zderzaki z aero pakietu, inne niż m pakiet. Szkoda, że brak ksenonów i nakładek na błotniki i progi z tego pakietu. Takie też oficjalnie wychodziły z salonu oczywiście.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo mało spotykane zderzaki z aero pakietu, inne niż m pakiet. Szkoda, że brak ksenonów i nakładek na błotniki i progi z tego pakietu. Takie też oficjalnie wychodziły z salonu oczywiście.

Jak dla mnie brakiem Xenonów nie ma co sie przejmowac.

O wiele lepiej świeci dobry reflektor z normalna ale dobra,markową żarówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.