Skocz do zawartości

mocowanie rejestracji


krzysieknik

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu byłem świadkiem jak policja zawróciła (!) po tym jak minął ich samochód podobnie zrobiony (akurat passat) i miał rejestracje za szybą od strony pasażera. Nie wiem jak się skończyło, ale nie jest to bezproblemowe.

 

 

Z jednej strony masz to:

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (z późn. zm.) w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.), a dokładnie - załącznik 5 do tego rozporządzenia.

 

§ 2.

Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

 

 

Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/hyde_park/89278-tablica_rejestracyjna.html#ixzz38JNK2Xlf

 

Z drugiej strony przeczytasz to:

 

§ 25.1.Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.

2.W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.

3.Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.

4.Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.

5.Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

6.Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.

 

źródło: http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-99-59-632

 

 

Ogólnie kwestia jak wielu innych rzeczy - zależy na kogo trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze ludzie pisza o tym pierwszym przepisie, ale on dotyczy miejsca do mocowania tablicy, co producentowi daje dowolnosc jego montazu.

Natomiast drugi przepis, ktory cytujesz ponizej potwierdza, ze mozesz mocowac tylko w miejscu konstrukcyjnie przeznaczonym, za ktore uwazalbym jednak miejsce, ktore przewidzial producent.

Ewentualnie do dyskusji by bylo przesuniecie tablicy na lewy przod zderzaka (tak wlasnie zdaje sie alfy maja). Co opisane jest w 6 pkt z drugiego cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno zasłaniać pola widzenia przedniej szyby więc...

To samo dotyczy tych kretyńskich napisów w pionie po prawej stronie szyby. Myśle, że gdy jakiemuś gówniarzowi taka tablica obetnie ucho lub wybije oko podczas wypadku to się obudzą. Chociaż na cuda bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba montuje się na siłowniku pneumatycznym, połączonym z pompowanym zawieszeniem. :lol:

 

Przecież widać że to auto ma P-pakiet(podjazd-pakiet), niestety można stać tylko na prywatnych podjazdach, nie publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba bende jeździł z rejestracja za szybą i to oznacza ze musi być albo na srodku szyby albo po lewo czy po prawo tez może być bo po lewo może przeszkadzać ?

 

co BĘDZIESZ Robił ???? o MATKO :duh: chociaż sprawdź pisownie

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tablica będzie latać jak żyd po pustym sklepie - poniszczy pulpit, materiał przy słupkach a i tak spadnie koniec końców jak mocniej depniesz.

Albo bagażnik/dywanik z tyłu i jak zatrzymają to wyciągniesz i unikniesz albo i nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla blichtru chcesz badźgać szybę albo pulpit ?

Z ciekawości - furę masz na glebie z dobrym kołem i w idealnym clear looku ? Bo inaczej nie ma sensu jak jest standard, chyba że pytasz tylko pod kontem strzałów z fotoradarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rejestracja za szybą to tak jak by jej nie było.

Ja, po zakupie, blachę woziłem pod siedzieniem pasażera ze 3 miesiące, bo jakoś nigdzie nie mogłem kupić całkiem czarnej ramki i spokój.

 

Jak już to trzeba mieć blachę pod ręką z taśmą dwustronną. Jak się chłopaki czepią, to szybko kleimy do zderzaka i już.

 

Jak mi się uda gdzieś wyrwać listwę środkową bez ramki, to właśnie tak to rozegram.

 

Półtora roku jeździłem z "czerwonymi" kierunkami (aż trafiłem diagnostę nie daltonistę) i miałem spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jężdzi e46 w mpakiecie bez tablicy jaguar oraz gtr od pół roku pytałem wszystkich właścicieli i powiedzieli że ospowiadają że nie ma gdzie przyczepić bo zderzaka nie bedą niszczyć(gtr) i za szybę wsadzają a poza tym jest naklejka którą fotoradar i tak łapie żaden nie zapłacił mandatu eh Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.