Skocz do zawartości

zamiana silnika z 1.6 na 1.8


wojtekr

Rekomendowane odpowiedzi

witam. czy mozna bez wiekszych problemow wymienic silnik w e36 compakt z 1.6 m43 na 1.8 litra, czy wiaze sie to ze zmiana skrzyni, mostu i innych rzeczy?? sprzedaz samochodu i kupienie nowego z silnikiem 1.8 nie wchodzi w gre Edytowane przez wojtekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że napisałeś że nie wchodzi w grę ale wydasz o niebo wiecej kasy aby to przerobic niż zmieniajac auto,bo ceny tych modeli tzn 1.6 a 1.8 sa zbliżone,w silniku m10 wystarczało przełożyć dół kobyłki bo głowice były takie same ale w m43 dojdzie ci robota z elektronika bo inne moce i dawki paliwa,skrzynia i most moga zostac te same.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne :)

nie chcialem sie chwalic, ale mam najladniejszego kompakta w Polsce, kocham go i dlatego nie chce sprzedawac hehe

 

i chce sprecyzowac pytanie, bo chodzilo mi o silnik 1.8 is m42 (140koni), czy z nim nie bedzie problemow, oprocz komputera?

 

bo w 1.6 chyba wygwizdalo mi uszczelke, bo robi za duze cisnienie i wywala mi weze, jutro jade do machera i zobacze ile sobie krzyknie za naprawe. jak ponad 1000zl to wole dolozyc i wsadzic wiekszy silnik, bo i tak mialem to w planach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co powiedział macher?

 

 

A swoją droga podziele się przy okazji swoim problemem.

 

Zabrałem się własnie za wymiane 1,6 na 1,8 M42, ale do e 30 wkładam M42 z E36 kompakt. I jesacze stoję ( dwa tygodnie temu zacząłem robotę, bo nie wiem jak zastąpić fabryczny immobilazer, który się zanajdował w macierzystym E36 318ti Compact z 1995 r.

 

Czy ktoś wie jaki sygnał puścić do kabelka zielonego 0,35 mm i czarnego 0,5 mm znajdujących się w głównej wtyczce silnika?

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Pogadaj, a potem "zrób to sam" oraz zajrzyj na: realoem.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem w automacher w milocinie i koszt wymiany uszczelki ok 600zl ze sprawdzeniem glowicy, tylko jeszcze dochodza koszty lawety ok 15km, bo pali 3 litry wody na 1km, bo rozwalilo taka plastikowa tulejke, tylko ze jak poszla glowica to trzeba czekac ok 3 tygodni, bo na spawanie wysylaja do gliwic :duh:

zostawilem w innym warsztacie, zeby mi macher wymienil ta tulejke, zeby zlikwidowac wyciek i u niego wymiana uszczelki ze sprawdzeniem glowicy ok 400zl.

 

narazie naprawiam, ale pytanie o zamianie silnika aktualne.

ile trzeba dac za kompa do 1.8is m42, bo silnik ok 1700zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze lepiej byloby od razu na 2.5 zmienic? Wtedy to bys mial jeden z najlepszych compactow w Polsce! Co prawda duzo wiecej roboty no ale zmienilbys 102 konie na 192 czyli wzrost o prawie 100%! Troche mnie poniosla fantazja, bo w moim compacie, a mialem go przez poltora roku, caly czas myslalem o tym, zeby taki swap zrobic. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie - wiem ze silnik jest czescia wymienna jak kazda inna ale mam 2 pytania:

1.czy taki swap z mniejszego silnika na wiekszy jest dozwolony? (wiem ze silniki o tej samej pojemnosci bez problemu mozna zamieniac)

2.jezeli jest to dozwolone to jak na to patrzy ubezpieczyciel - np PZU w razie jakiejkolwiek (odpukac) nazwijmy to "awarii" na drodze-gdy wyjdzie na jaw jaki nowy silnik siedzial w autku :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.